Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy warto?
#1
Witam. Mam 40 lat dwójkę małych dzieci (późne macierzyństwo) . Nie długo emerytura, nie ma sensu dłużej pracować, nic dzięki temu nie osiągnę a praca trudna ( resort mundurowy). Od zawsze chciałam robić biżuterię brakowało mi odwagi, życie ucieka a we mnie to siedzi. Mam do Państwa pytanie. Czy warto zaczynać od zera ? Znalazłam kurs we Wrocławiu ale koszt 7500 zł na chwile obecną to dość dużo . Nie mam pewności czy warto stąd moje pytanie. Doradźcie coś jako doświadczeni w zawodzie? Może dzięki wam podejmę właściwą decyzję.  Z góry dziękuje za pomoc.
Odpowiedz
#2
Czy warto ? Na to pytanie musisz sobie sama odpowiedzieć. Pooglądaj filmy na Youtube. Kup kilka drobnych narzędzi, podejdź do złotnika w swojej okolicy, może sprzeda Ci trochę materiału
do eksperymentów. Drut, blacha, lut, albo powie gdzie możesz się w takie rzeczy zaopatrzyć. Zadasz pytania tu na forum, to na pewno dostaniesz odpowiedzi.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#3
(11-16-2020, 07:03 PM)KatarzynaW. napisał(a): . Od zawsze chciałam robić biżuterię brakowało mi odwagi, życie ucieka a we mnie to siedzi. Mam do Państwa pytanie. Czy warto zaczynać od zera ?

Zawsze warto realizować marzenia. Jest takie powiedzenie, że robiąc to co lubisz, nigdy nie będziesz pracować. Powodzenia.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#4
Zasadnicze pytanie czy chcesz dlubac dla przyjemnosci czy chcesz prowadzic biznes zarobkowy?
Odpowiedz
#5
Zastanów się czy nie lepiej najpierw spróbować samodzielnej zabawy. Poszukaj tematów prostych na początek:
ArtClay, wire wrapping - piękne przedmioty można wykonać za niewielkie pieniądze.
Zainwestuj w narzędzia, srebrną blachę, drut.
Odpowiedz
#6
Jedno masz życie...Działaj! Im bardziej oryginalne rzeczy będziesz tworzyć tym bardziej się będziesz nakręcać,a jak Twoje wyroby będą się podobać,a do tego będziesz dumna z siebie odkryjesz że to co robisz jest dobre i warto rano wstawać i tworzyć niepowtarzalne piękno...
Chociaż wiem że teraz to może być trudny okres do rozpoczęcia działalności,ale do nauki jak najbardziej ok.
PZDR
Odpowiedz
#7
Warto spróbować - mam 56 lat - zaczynałem chyba w wieku 45 i tu na forum nauczyłem się emaliowania.
Kurs - bez podstaw i za taką cenę to chyba trochę za wcześnie.
Może wcale Ci się nie spodoba taka ciężka i brudna praca ?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#8
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi . Pół życia o tym myślę , czas dać krok do przodu. Wasze słowa są motywacją. Czas na zmiany . Wielkie dziękują .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości