Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamea
Już od bardzo dawna nie wywijałem nic z tasiemek. W związku z tym , że trafiła mi się taka praca to postanowiłem to uwiecznić i podzielić się z Wami. Pamiętam, że w latach 80-tych tasiemka była główną formą wyrazu artystycznego, wywijano z niej dosłownie wszystko - listki, kwiatki, łezki, pieski... No i trafiła się klienta z tamtych lat Uśmiech

Kamyczek we włosach, pełna blacha z tyłu i zawieszenie na dwóch koluszkach - to życzenia klientki, zresztą odradzałem jej te rozwiązania, jak widać bezskutecznie .

Odpowiedz
@szamek świetnie się wpasowuje kamyk w ten styl. Twoja tasiemka to odmiana filigranu. Ja znam dwa rodzaje. Ten tradycyjny, czyli dwa skręcone druty i zwalcowane na płask i Twoja wersja moletowanej tasiemki. Wyroby firmy Imago-Artis były wykonywane tą techniką. Przy drobnej moletce lepiej wyglądają od tradycyjnego filigranu Uśmiech
Odpowiedz
Bardzo urokliwe, podoba mi się, choć nie jestem wielbicielem kamei
Odpowiedz
Taka wisienka na torcie Uśmiech (ten kamyczek). Kiedyś miałem taką super moletkę do tasiemki , taka do imadła z dźwignią ,z regulacją grubości tasiemki... ale na skutek zawirowań dziejowych teraz męczyłem się miligryfem. Pamiętam Imago-Artis i ich wyroby. Ja tutaj użyłem grubej tasiemki, żeby nie robić podkładki.

Miło, że się podoba Uśmiech
Odpowiedz
ładnie wyszło i chyba inaczej nie powinno sie jej oprawiać kamea juz tak ma...
Odpowiedz
Klientce też się podobało, zresztą wyraźnie chciała taki barok w rozkwicie.
Odpowiedz
Nie wiem co to kameo, ale te wywijaski wyglądają bardzo fajnie. Przy odrobinie cierpliwości i odwagi, tą techniką można robić cuda Uśmiech
Odpowiedz
kamea to ten kamyk z rzezbionym pyskiem, swoja droga calkiem niezly. Niektore kamee ktore wydzialem, to maja miny jak kot srajacy na pustyni
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
(05-25-2015, 11:17 AM)kfadrat napisał(a):  Niektore kamee ktore wydzialem, to maja miny jak kot srajacy na pustyni

Czyli uśmiechnięte? Taka kuweta!  Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
usmiechniety ale tak ciezko, wiesz przeciez jak wyglada brzydka kamea
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości