Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwój forum
#11
Układ forum jest tak zrobiony, że w pierwszym momencie nawet nie zauważyłam dodatkowych działów, więc nie wiem o co ten szum. Gdy czegoś szukam, to używam wyszukiwarki i nie muszę się przez nic przedzierać. Tym bardziej wertować "nie swoich" działów.
W jaki sposób forum może ucierpieć? Zwłaszcza, że nowe działy, to dziedziny pokrewne, więc fajnie mieć ludzi posiadających taką wiedzę "pod ręką", zamiast szukać i zakładać konta na kolejnych forach.
#12
(03-04-2013, 11:04 PM)sopelka napisał(a): więc fajnie mieć ludzi posiadających taką wiedzę "pod ręką", zamiast szukać i zakładać konta na kolejnych forach.

No cóż pewnie że fajnie, nie musisz się logować na inne fora, ale postaw się w skórze młodego adepta kowalstwa, on w poszukiwaniu wiedzy musi się zalogować do kilku for kowalskich które już istnieją a dodatkowo na „Srebrnie” jeśli będzie chciał zgłębić tą wiedzę.
Także twoja wygoda = czyjaś niewygoda.

(03-04-2013, 11:04 PM)sopelka napisał(a): Zwłaszcza, że nowe działy, to dziedziny pokrewne,
No cóż na pewno kowalstwo jest pokrewne do wczesnych form złotnictwa, bo kucie było jednym z podstawowych form obróbki tego metalu. Dziś odchodzi w zapomnienie, może szkoda ale takie są fakty. Sama przecież do wytwarzania swoich precjozów z młotka nie korzystasz Uśmiech
Oczywiście są tacy zapaleńcy jak Angus którzy starają się stare tradycje kontynułować/odradzać,
ale to przeważnie tylko hobby bo wyżyć z tego raczej się nie da. Ale chwała im za to.
Z tym że taki dział mieliśmy wcześniej i nikt tego nie kwestionował.
http://www.srebrnie.pl/showthread.php?tid=615

No cóż związek pokrewieństwa złotnictwa z:
http://www.srebrnie.pl/forumdisplay.php?fid=38
czy:
http://www.srebrnie.pl/forumdisplay.php?fid=39
pozostanie dla mnie tajemnicą kobiecego umysłu O_o
#13
No cóż, proponuje iść za ciosem i dodać tematy - koronkarstwo i cukiernictwo.
Kto komu zabroni nosić wisior zrobiony na szydełku, albo bransoletę z bajgla.;)))



A tak na serio, to chyba nikt nie podejrzewa, iż Admin stworzył to forum wyłącznie z pobudek altruistycznych ?
To biznes jak każdy inny. Zarabia się na reklamach, a tych jest tym więcej, im więcej forum liczy użytkowników.
Spodziewam się więc wkrótce działu - ogrodnictwo, bo widziałem ciekawy pierścionek z żywą rzeżuchą.;)))

Albo taki

[Obrazek: Growing-Ring-Closeup.jpg]

Dostrzegam tu kawałek pastwiska, wiec nieodzowny byłby dział - rolnictwo, bowiem pierścionek to ja zrobię bez problemu, ale na uprawie ziemi się nie znam.;)))
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
#14
(03-06-2013, 11:31 AM)cactoos napisał(a): No cóż, proponuje iść za ciosem i dodać tematy - koronkarstwo i cukiernictwo.
Kto komu zabroni nosić wisior zrobiony na szydełku, albo bransoletę z bajgla.Puść oczko))
Rozmarzony

(03-06-2013, 11:31 AM)cactoos napisał(a): A tak na serio, to chyba nikt nie podejrzewa, iż Admin stworzył to forum wyłącznie z pobudek altruistycznych ?
To biznes jak każdy inny. Zarabia się na reklamach, a tych jest tym więcej, im więcej forum liczy użytkowników.
Nie tylko podejrzewam lecz jestem wręcz o tym przekonany, zarobek tutaj na reklamach jest znikomy.
Przykłady, polityka socjalizmu, większość naprawdę uważa że ma to sens, czy inny przykład ekologia, całe masy ludzi walczy o to aby ktoś inny na tym mógł zarobić z dobroci serca. Puść oczko

(03-06-2013, 11:31 AM)cactoos napisał(a): Dostrzegam tu kawałek pastwiska, wiec nieodzowny byłby dział - rolnictwo, bowiem pierścionek to ja zrobię bez problemu, ale na uprawie ziemi się nie znam.Puść oczko))

Ja widziałem pierścionki z roślinami które nie potrzebują ziemi tylko czasem spryskania wodą, nie takie złe.
#15
Jakoś nie wierze w altruizm skierowany do osób anonimowych, ale niech Ci będzie.;)))
Jednak o dział - ROLNICTWO będę walczył na gołe klaty.;)))
Urzekła mnie ta biżuteria.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTTW1qDLyrRSngyGgb_x4v...BaiR_YjYmA]


Cytat: inny przykład ekologia, całe masy ludzi walczy o to aby ktoś inny na tym mógł zarobić z dobroci serca.


Oooo, tu się mylisz. Ekologia to potężny biznes, działający na pograniczu metod mafijnych. Te wszystkie pomysły z OZE, albo wymuszanie haraczy pod przykrywka ratowania klimatu.
Czy choćby organizacje eko, pod przywództwem różnych Wajraków, które po pobraniu haraczu od inwestora przestają widzieć zagrożenie życia jakiegoś chrząszcza czy innej żaby.

Chyba, ze masz na myśli tych szeregowych naiwniaków, którzy segregując śmieci myślą, że ratują wszechświat cały. ;)))
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
#16
Jacku...Twoje wypowiedzi są takie lewackie Eeee...., szkoda że nie ująłeś w Twych wypocinach coś nt. związków partnerskich i tolerancji... to byśmy dopiero wszyscy dali ognia.
#17
Srebrofigaro. Jeśli kowale mają być solą w oku bywalców tego forum, to wypada mi powiedzieć do widzenia. Nie chcę się czuć jak nieproszony gość. Jeśli zaś będziecie potrzebować pomocy w zakresie technik kowalskich, to zapraszam na forumkowalskie.pl , będziemy bardziej gościnni.Nie będę za przykładem Jacka usuwał swoich postów, nie jest ich za wiele, niech pozostaną ku przestrodze.
#18
BANAN. Nie jesteście solą w oku, macie swoje forum a my swoje. W razie ''w'' chętnie służę poradą w miarę moich możliwości, wystarczy że zadasz pytanie w odpowiednim dziale. Jacka postu już nie ma i dobrze bo pisał coś o krucjatach i tym mnie bardzo obraził jako Katolika. Mamy na tym forum sporo pozytywnie zaangażowanych ludzi, rozsądny i sprawiedliwy ADMIN, Angus i Tom, Imenoq, NO SENSE, sporo dobrego tez robią i wielu innych którzy wnoszą coś sensownego do forum. Jednak jak ktoś z poza branży wpada na chwilę żeby narobić zamieszania lub kogoś urazić to nie ma na to przyzwolenia. Jestem złotnikiem siódmy rok, lubię swoją pracę a po pracy chętnie zajrzę na forum złotnicze srebrnie.pl ;-)
#19
No i mam dylemat, czy jako ateista mam prawo pisywać na tym forum ?

Cytat:Jacka postu już nie ma i dobrze bo pisał coś o krucjatach i tym mnie bardzo obraził jako Katolika.

Czy pisanie o krucjatach jest obrazą ? A może ich nie było ?
A nie lepiej zadać pytanie, czy nie jest obrazą publiczne obnoszenie się ze swoimi fobiami ?
Jako jubiler, nie odmówiłem jeszcze nikomu wykonania usługi. Robiłem monstrancje dla katolików,
menory dla żydów i całkiem pokaźną kolekcję biżuterii satanistycznej.
Czy urażę kolegę powyżej, publikując na forum zdjęcie np. takiego pierścionka ?


[Obrazek: 155035665_sterling-silver-sabbatic-goat-...ethyst.jpg]

PS.
To jest pytanie skierowane do Admina, bo może nie zauważyłem, że trafiłem na forum jubilerów katolików.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
#20
Może zacznę od tego że wszystkie rozmowy w mojej pracowni które zaczynają odbiegać od tematu pracy a szczególności podążają w kierunku polityki czy religii staram się jak najszybciej zakończyć.
Paca to nie miejsce na to. Tak samo forum Srebrnie nie jest od politykowania czy religijnych sporów. Nie wiem co napisał Jacek ale sądząc po wcześniejszej Jego wypowiedzi mogło być różnie.
Cactoos mimo że mam mocno zbliżone poglądy do Twoich wydaje mi się że Srebrnie nie jest to właściwe miejsce do takiej dyskusji. Jeśli masz ochotę zapraszam na stronę Racjonalista.pl jest tam i forum. Można podyskutować na różne tematy.
Mogę polecić autora ciekawych tekstów ja będziesz chciał ale to na priv.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości