Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biżuteria Nawlekana
#21
Nie chcę nikomu narzucać co ma do kolczyków zakładać w końcu im więcej osób będzie zakładało „antyalergiczne” to ja będę miał większy zarobek na srebrnych. A wymieniam od kilku do kilkudziesięciu miesięcznie, zależy od miesiąca.

(12-05-2012, 10:05 PM)Anna napisał(a): I jeszcze jedno: jeśli komuś się wydaje, że srebro jest najlepszym wyjściem spośród bigli "srebro / metal nieszlachetny" bo nie powoduje alergii, to jest w ogromnym błędzie.

Nie zgodzę się z tym że srebro nie jest najlepszym wyjściem dla alergików bo jest!!!
Jak na razie nie wymyślono nic lepszego.
Czy te wszystkie medyczne elementy ze srebra to oszustwo? Nie mówię o tych wszystkich jonach
srebra w ubraniu czy pościeli ale używanych w prawdziwej medycynie całych elementów ze srebra.

(12-05-2012, 10:05 PM)Anna napisał(a): . Nieprawdą jest, że metal nieszlachetny uczula częściej!

Pisanie że metale nieszlachetne tak samo często uczulają jak szlachetne jest totalną bzdurą.



Nie mówię że nie znajdzie się osoba która rzeczywiście na srebro może być uczulona jednak „ta masa osób” o których piszesz to nie są uczulone na srebro ale na któryś składnik ligury które jeszcze tak niedawno stosowano a na wyroby jeszcze do dziś można się natknąć.
Na szczęście już są wycofywane z obrotu. I obecnie produkowane zapięcia naprawdę nie uczulają.
A osoby które twierdziły że są uczulone na srebro to najczęściej osoby które właśnie z takimi się zetknęły a po wymianie na nowe nie miałem jak dotąd zwrotu mimo zapewnień że zawsze można zwrócić jakby co.

(12-05-2012, 10:05 PM)Anna napisał(a): i nie istnieje coś takiego jak "srebro na 100% bez niklu", bo jego śladowe ilości są w zasadzie nie do wyłapania a wystarczą, by uczulić,

Nie będę się rozpisywał o możliwości badania metali bo naprawdę jest możliwość wykrycia nawet śladowych ich ilości.
Ale nie w tym rzecz bo jeśli to będą ilości na poziomie 0.0001% to nie uwierzę w możliwość uczulenia.
Nie warto chyba też dyskutować nad wyższością zapięć ze srebra pr 925 nad srebrem 999,99

Wprawdzie i na takie miałem zlecenie i wierz mi jeśli odpowiednio utwardzisz i nie musisz lutować do czegoś to mogą naprawdę długo posłużyć nawet te z „czystego”
Nie zrzucałbym Bartowi że tego nie wie bo to jeden z niewielu na tym forum fachowców którzy naprawdę mają pojęcie o robocie i oprócz sporego doświadczenia z którego chyba wszyscy możemy skorzystać zamiłowanie do tego co robi.

Pisałaś o emalii do pokrywania – jaka?
Chemo, swiatłoutwardzalne? Bo chyba nie wypalana?

P.s
Sam jestem alergikiem dlatego trochę się tym interesuję
Odpowiedz
#22
"Nie zgodzę się z tym że srebro nie jest najlepszym wyjściem dla alergików bo jest!!!
Jak na razie nie wymyślono nic lepszego."

- Stal chirurgiczna. Jest ona szeroko stosowana w medycynie z uwagi na to, że jest neutralna dla organizmu [tańsza od srebra - to przy okazji]. Oraz porcelanę - do zastosowania tam, gdzie się da [np koronki w pełni porcelanowe].

"Pisanie że metale nieszlachetne tak samo często uczulają jak szlachetne jest totalną bzdurą."

- Proszę o naukowe źródło, z którego wynika, że uczulają częściej. Jeśli chodzi o czyste srebro - zgodzę się; ALE - trzeba wiedzieć jak hartować czyste srebro czy wręcz jak je uzyskać [by mieć pewność, że est "czyste] a to już wykracza poza wiedzę podstawową i nijak ma się do tego rada "stosuj bigle srebrne" bo jednak te są z dodatkami i uczulają na równi ze zwykłym metalem

" I obecnie produkowane zapięcia naprawdę nie uczulają."

- Nie ma czegoś takiego, co "naprawdę nie uczuli". Bo uczulić może absolutnie wszystko. Jeśli chodzi o zapięcia, to czy moje uszy i uszy moich klientek kłamią? Piszesz, że jesteś alergikiem i interesujesz się tematem, ok: czy znasz statystyki dla ogółu osób na których testy przeprowadzono? Ja robiłam testy, uczula mnie większość metali: w tym i szlachetne. I od alergologów wiem, że to całkowicie powszechne [choć nie tak tak powszechne, jak uczulenie na dodatki, tak]. Srebro zużywam i nabywam na bieżąco, naprawdę nie odczułam żadnej zmiany między tym co kupiłam 2 lata temu a tym, co nabywam teraz, bo, jak napisałam, mam uczulenie także na metale szlachetne a nie tylko na dodatki.
Twierdzenie, że srebro nie może uczulić, jest nieprawdziwe. Tak jak i nieprawdziwe jest twierdzenie, że zwykłe bigle z kiosku częściej uczulają niż kupne srebrne.

Co do Barta: jak napisałam, są osoby, które tworzą z gotowców i takie ich prawo. Wymaganie od nich, by używały srebrnych bigli jest bez sensu bo same nie zrobią utwardzonych ze srebra 999,[9] - a kwestię odwagi również zaznaczyłam, że i odnoszę do siebie - ja się nie odważę [m.in. dlatego, że nie mam odpowiednich możliwości warsztatowych by takie srebro utwardzić; młotek i polerka to za mało] a i to nie uchroni klienta na 100% przed reakcją alergiczną.

---
Sama używam srebra do własnych wytworów bo uważam, że jest trwalsze pod wieloma względami, ale nie podoba mi się dorabianie nieprawdziwych ideologii. Tak, jak i nie podoba mi się narzucanie innym konkretnej drogi.
Są ludzie, którzy tworzą "koralik na biglu" i robią to o niebo lepiej, niż niektóre osoby wrapują czy lepią z AC - bo robią co lubią - i DLACZEGO mają tego nie robić?

EDIT: emalia do pokrywania biżuterii: Jewelry Shield. Na potrzeby własne zdecydowanie mi wystarcza.
Odpowiedz
#23
(12-06-2012, 04:22 PM)Anna napisał(a): - Stal chirurgiczna. Jest ona szeroko stosowana w medycynie z uwagi na to, że jest neutralna dla organizmu [tańsza od srebra - to przy okazji]. Oraz porcelanę - do zastosowania tam, gdzie się da [np koronki w pełni porcelanowe].


Stal chirurgiczna cyt:


Stal chirurgiczna



Stal chirurgiczna – rodzaj stali stosowanej w medycynie oraz piercingu.
Wyróżnia się cztery kategorie w klasyfikacji ogólnej:
Seria stali 200 zawierająca chrom, nikiel i mangan,
Seria stali 300 zawierająca chrom i nikiel
Seria stali 400 zawierająca chrom
Seria stali 500 zawierająca niski poziom chromu

Wszystkie te odmiany zawierają metale silnie alergizujące takie właśnie dodatki używane przy srebrze są wycofywane z ligur.
Sama pisałaś że nawet niewielka domieszka powoduje alergię, możesz się do tego odnieść?

Z porcelany raczej ciężko o zapięcia.

(12-06-2012, 04:22 PM)Anna napisał(a): - Proszę o naukowe źródło, z którego wynika, że uczulają częściej.

Czy naprawdę potrzebne naukowe źródła? Mógłbym poprosić o to samo ale myślę że logika wystarczy.
Gdyby tak było jak piszesz to po co robiono by antyalergiczne zapięcia skoro wszystkie metale jednakowo uczulają? Przecież to byłoby bez sensu!
Po drugie moje wieloletnie doświadczenie w pracy, wymiana zapięć ze zwykłych na srebrne.
Setki jeśli już nie tysiące,

Zgodzę się natomiast że uczulić może wszystko nawet czyste srebro jednak takie przypadki są niezwykłą rzadkością. Natomiast przypadki uczuleń na metale nieszlachetne powszechne.
Ja nie mam uczulenia na metale ale znam osobę która jest uczulona na tworzywa sztuczne co też jest rzadkością. Także większość alergików bada się jak sama wiesz na podstawowe alergeny.
Takie które uczulają w większości przypadków. Podkreslam WIĘKSZOŚCI
. Dopiero potem robi się specjalistyczne.

Pisząc że naprawdę nie uczulają miałem na myśli dodatki takie jak nikiel chrom których się obecnie nie wykorzystuje w ligurach a które to właśnie są odpowiedzialne za „mityczne” uczulanie „czystego” srebra.
Nie wiem czemu tak „wałkujesz” te bigle z „czystego” naprawdę myślę że wszyscy się zgadzają że lepsze są z 925. Pisałem że takie też się da nosić ale to były na specjalne zamówienie.
Może mała dygresja, w wielu krajach arabskich znakomita większość wyrobów ze złota jest robiona z czystego złota również kolczyki. A jak zapewne wiesz jest ono równie miękkie i prawie o zerowe sprężystości, ale jak widać można Cool
Odpowiedz
#24
Się nie uczepiłąm czystego, po prostu w pewnym momencie nabrałam podejrzeń, że każde z nas ma na myśli inny stop, stąd zaczęłam zaznaczać co konkretnie mam na myśli.

No... a jest przecież jeszcze tytan - jako używany w chirurgii, nawet chętniej i częściej bo nie wchodzi w reakcję.
A np stal chirurgiczne 316L - jak stosunkowo wygląda z zawartością tego niklu? Bo, jak sam wspomniałeś, 0,001% to śmieszna sprawa natomiast brak wyszczególnienia. Spoko, nie szukaj - pytam, bo może akurat wiesz. Ja na stal chirurgiczną nie reaguję źle a na nikiel mam uczulenie stąd mam podejrzenie, że są tam tak niskie wartości dot. niklu, że po prostu mój konkretnie organizm nie traktuje tego jakoś specjalnie. Choć jasne, różni ludzie mają różny pułap tolerancji.
Ale taki tytan g23 - byłby chyba najlepszym [antyalergicznie] wyjściem...
Odpowiedz
#25
Dokladnie to co napisal kageki jest uzupelnieniem tego co chce tu od jakiegos czasu komus dac tu do zrozumienia...Niech kazdy sobie robi to co mu sie podoba,sprzedaje czy co uwaza za stosowne.Prawda jest taka ze duza czesc bizuterii jets noszona na tzw 5 minut....a potem idzie w odstawke i oczy widza cos nowego i znowu sie kupuje cos na 5 minut. Jasne,ze ja chce poznawac cos nowe ale wszystko z czasem i w miare rozwoju.A druga sprawa nie wszystko co wymaga wysilku mi sie podoba i chce robic to kiedys, nie pragne wkladac serca i tracic czasu na cos co mi sie nie podoba
I MYSLE SOBIE JAKBY WSZYSTCY tak umieli nawlekac to faktycznie moze umieja tylko nie kazdy ma pomysl a wg mnie to sie liczy!
Dla mnie kazde cos co nie robi kazdy jest jakos artystyczne,a le jak przeszkadza ta nazwa to mozna ja oczywiscie zamienic pt nawleknane badziewie. NO i duzo osob takze piekne dziela nazywa badziewiami bo zwczajnie gustuja w czym innym.
A dla mnie w uszy to niech sobie wtykaja nawet zapalki jak im tak pasuje...moze to tez dla kogos radochaUśmiech

A DLA ZAINTERESOWANYCH to w poniedz.wstawie taki naszyjnik rozowe badziewie ktore stworzylam 3 dni temu komus napewno sie spodoba ta nawlekankaUśmiech
Odpowiedz
#26
Moim zdaniem to postrzeganie określa wartość i piękno. Ludzie, nie ma co się unosić. Każdy ma prawo prezentować swoje prace, Ty Isabella-silver też. Nie ma potrzeby kierować się złymi emocjami. Każdy, kto chce krytykować złośliwie a nie życzliwie powinien się zastanowić, czy to wypada i czy warto.
Isabella-silver, publikuj dalej. Jestem ciekaw, co jeszcze możesz pokazać. Sam zaczynałem podobnie ale potem poszedłem w innym kierunku zachwycony innymi technikami aż w końcu znalazłem swoją najulubieńszą. Wolno mi. Może kiedyś będziesz miała ochotę pokazać pracę w jakiejś nowej technice, która Cie zachwyci i którą zechcesz poćwiczyć i opanować. jestem pewien, ze wtedy znajdą się tu ludzie, którzy Ci w tym pomogą. Życzę Ci powodzenia! RedfaceBiggrin
Odpowiedz
#27
Dzeiekuje bardzo i uwazam to za kolejna neutralna a zarazem rozsadna odpowiedz a nie tylko przekonywanie do swoich mega talentow skoro kazdy ma jakis mniejszy czy wiekszy ale talent...W pon.cos pokaze...
Odpowiedz
#28
(12-06-2012, 05:43 PM)Anna napisał(a): No... a jest przecież jeszcze tytan - jako używany w chirurgii, nawet chętniej i częściej bo nie wchodzi w reakcję.
A np stal chirurgiczne 316L - jak stosunkowo wygląda z zawartością tego niklu? Bo, jak sam wspomniałeś, 0,001% to śmieszna sprawa natomiast brak wyszczególnienia.
Ma 12-15% niklu i 16-18% chromu, są to podstawowe dodatki stopowe w stalach nierdzewnych. Puść oczko Czemu Ciebie nie uczula to nie wiem, ale nawet na implanty się stosuje i w PL jest tylko na taką stal refundacja, niestety na tytan nie ma i rzadziej się używa tytanu bo droższy.
Odpowiedz
#29
Dodam swoje 3 grosze .Pewnie chcesz te wyroby sprzedawać i żeby szły jak ciepłe bułeczki to musisz pomysleć o czymś czego na rynku jest niewiele, bo to co robisz to nawet jeśli ładne to tego jest o g r o m n e M N U S T W O !!!!!!!!!! na rynku i te twoje prace w tym toną po prostu. Tak jak te kolczyki z masy papierowej mogłyby być a metalclayu np z brązu i to już cos bo tego jest na rynku niewiele. Pomyśl o tym co by sie sprzedawało. No chyba że to traktujesz tylko jako hobby na uspokojenie nerwów i wyciszenie. Ale niestety żyjemy w świecie gdzie pieniążki są potrzebne i miło jak się sprzedaje . Dlatego weź pod uwagę ten aspekt. Mnie na przykład bardzo kręci robota w metalu ale jak trzeba to i szliki filcowe robię. Popróbuj też czegoś innego może polubisz tak jak Swarowskiego. Dodam że koraliki można też nawlekać mniej konwencjonalnie http://www.etsy.com/listing/113816255/fr...-statement
http://www.etsy.com/listing/111100525/st...cklacegrey i taki kwiatek z jakiejś masy
http://www.etsy.com/listing/36524686/sta...klace-with
http://www.etsy.com/listing/61734812/cir...t-necklace
http://www.etsy.com/listing/114772124/un...ass-shoe-n
niby koraliki a jednak to już insza inszość. No po prostu musi sie wyróżniać popróbuj, cała frajda w odkrywaniu nowych lądów !!!!!!!
Odpowiedz
#30
Fajne te rzeczy co pokazlas, ale ja to lubie narazie to co lubie..I teraz cos porobie niedlugo co sie plącze niby proste sie wydaje ale ladnie wyglada. Ale to jeszcze poczekam bo narazie mi sie to widziUśmiecha z byle czego nie chce zrobic...
Tu dziela sie ludzie jak wszedzie na tych co czegos szukaja i poznaja ciagle i na tych co zarabiaja na jednym czego poszukuja inniUśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości