Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wycena pierścionka
#31
(04-15-2013, 02:22 PM)Imenoq napisał(a):
(04-15-2013, 07:06 AM)cactoos napisał(a): że gdy oficjalna cena gr. złota wynosi np. 100 zł, to "jubiler" zapłaci najwyżej 80 zł,

Kto podaje oficjalną cenę skupu????
czyżby "komuno wróć"???


(04-15-2013, 07:06 AM)cactoos napisał(a): Tak naprawdę, często sprzedawany pierścionek, po wypolerowaniu trafia do sprzedaży z dwukrotnie większa ceną.
(02-22-2013, 04:58 PM)cactoos napisał(a): , ale gdybym miał kupować, to oczywiście tylko po cenie złomu


W internecie możesz sobie sprawdzić aktualne ceny skupu, ale gdy trafisz do złotnika, to usłyszysz, że "akurat" przed chwilą ceny spadły.
Nie tak dawno, koleżanka pytała mnie o cenę grama w skupie. Wyszukałem jej w internecie a u jubilera oczywiście otrzymała kilkanaście złotych za gram mniej. Doskonale wiesz, że taka jest ogólna praktyka.
Nawiasem mówiąc, ja nie kupuję ponieważ nie mam takiej potrzeby a gdybym miał to oczywiście kupował bym w cenie złomu. Ty nie ?

ED.
Przepracowałem w usługach kilka ładnych lat na przełomie komuny a jedynie słusznej demokracji i wiele mógłbym opowiadać o właścicielach zakładów złotniczych, oraz ich patentach na skubanie klientów. Cóż, tam gdzie towarem jest pieniądz (bo przecież kruszce są formą waluty ), tam nie ma miejsca na sentymenty i trzeba pilnować portfela. Mentalność tzw. starych jubilerów zastała ukształtowana bliźniaczo z tzw. cinkciarskim cwaniactwem i w wielu zakładach nadal trzyma się twardo. A że niby sram we własne gniazdo ? Nie jest moje.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#32
Co to znaczy? :

(04-15-2013, 09:18 PM)cactoos napisał(a): W internecie możesz sobie sprawdzić aktualne ceny skupu,


Może uściślijmy, można sprawdzić cenę skupu danego punktu często lombardu lub firmy które specjalizują się w skupie. Nie jest to cena obowiązująca wszystkich, bo i pomiędzy skupami są różnice, w końcu mamy wolny rynek.
I jeśli cena w danym skupie różni się od tej na stronie w internecie to jest oszustwo, i jeśli twoja znajoma sprzedała w takiej sytuacji to się dziwię że sprzedała! Ja bym nie sprzedał chyba jak większość osób logicznie myślących. Co innego jeśli tak nie było a cena z internetu nie dotyczyła konkretnego skupu w którym sprzedała, wtedy dziwię się że masz jakieś obiekcje, mamy wolny rynek i każdy ustala cenę według kilku kryteriów nie tylko uncja/dolar.


(04-15-2013, 09:18 PM)cactoos napisał(a): u jubilera oczywiście otrzymała kilkanaście złotych za gram mniej.
Doskonale wiesz, że taka jest ogólna praktyka.

Nie nie jest to ogólna praktyka, ja tego nie robię i kilku moich znajomych prowadzących skupy też nie. Takie uogólnienia są krzywdzące, nie sądź wszystkich po sobie/firmach i swoich znajomych z którymi pracowałeś.
To tak nie działa. Chcesz być sumieniem złotników dobrze, ale uogólnienia to nie droga do tego.
Czy wszyscy są tacy sami? Czy tylko złotnicy tacy oszuści? Czy firma np.; Goldbuyer
http://www.goldbuyers.com/ która skupowała złoto po 45zł/gr trójki gdy ja płaciłem 85zł/gr trójki to oszustwo czy nie? Mają stoiska w hipermarketach najczyściej za kasami.
Czy lombard który mam po sąsiedzku i płaci średnio 20 zł mniej za gram to oszustwo czy nie?

P.s.
Złotnictwo to nie rodzinny biznes, a jak pisałem zaczynałem w latach 90 także komuna to nie moje czasy.
Odpowiedz
#33
Zwrócić też trzeba uwagę na to że często przy cenie skupu w internecie jest gwiazdka, która poniżej mówi że cena dotyczy ilości powyżej 100g
Odpowiedz
#34
zieleniaki : kamirsk i kamciaar ,czytać tytuły postów, wycenia!!! nie macie nic konkretnego do powiedzenia to nie piszcie i nie nabijajcie bezsensownych postów.
Co to znaczy nie warto sprzedawać ? Znadziesz na strychu puszke w łańcuszkami i broszkami po poprzednim właścicielu poniemieckiej chaty, całośc porwana ,pogieta ,i co? bedziesz kisił? W imie czego?
Bedziesz miał przekazywany z dziadka na babcie i na córke jakiś bzdurny pierscionek i co? nikt tego nie chce nosić, niewiadomo skąd to i kogo było, to czemu nie spylic jesli nie robisz w złocie a jak robisz to przetopic i masz tani materiał.
Zakładamy że to nie rodowa pamiątka.
W żadnej sytuacji nie warto sprzedawać? a jesli mieszkasz w małym bliźniaku i nagle pojawia sie okazja taniego kupna drugiej części chaty a ty kisisisz sie z rodziną w swojej połowce i kombinujesz jak tu powiekszyć czy zmienić chate na wiekszą , albo potrzebujesz kasy pilnie na operacje,zabieg czy coś równie nieciekawego, i setki innych gardłowych spraw to co? dalej twierdzisz ze nie warto? bzdury i tyle.
Zieleniaki, myślcie jak piszecie, jak nie umiesz wycenic pierscionka to nie pisz nic,
jak chcesz sie nauczyc i coś wnieśc do forum to może zaproponuj w temacioe zeby ktoś bardziej doswiadczony opisał mniej wiecej jak wycenić. Materiał -taki i taki, próba taka i taka, liczymy cene złomu, kamień taki i taki waga,szlif itp razem, itd.
Ja nie bawie sie w wyceny,jak przychodzą znajomi to rozliczam często wagowo ,wyrób tyle. dostałem tyle i tyle srebra,po rafinacji tyle i tyle, albo brakuje to klient dopłaca po cenie rynkowej albo jesli jest za duzo to ja daje cenie nieco niższa niż rynkowa ale wyższa niż lombardy i tą cene odliczam od kosztów robocizny przedmiotu.

podsumowując, jak nie umiesz wycenic to przynajmniej nie pisz bzdur czy niczego nie wnoszącego do tematu. Amen
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości