Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwój forum
#1
Mili użytkownicy!

Jak zauważyliście w ostatnim czasie forum poszerzyło tematykę. Zaczęło się od jubilerstwa, dołączył temat złotnictwa. Niedawno zaczęliśmy pisać o kowalstwie, rzeźbie we wszelkich postaciach, grawerowaniu i rytownictwie.
W przygotowaniu są działy o japońskich technikach twórczości artystycznej w tym również o japońskim złotnictwie, dział introligatorski i inne.

Wszystkie te zmiany mają służyć jednemu konkretnemu celowi: sprawieniu, by forum Srebrnie stało się miejscem spotkań i dialogu ludzi twórczych, reprezentujących wszystkie metody pracy twórczej w naszym kraju.

"Przez czynienie sobie dobra nawzajem do dobra ogólnego".
- Jigoro Kano, twórca judo, mistrz ju-jitsu, narodowy skarb narodu japońskiego.

Jeśli znacie ludzi ciekawych i twórczych, rękodzielników, artystów, złotników, jubilerów, kowali, rzeźbiarzy i innych, którzy mają coś do zaoferowania dla wielu podobnych sobie oraz widzą potrzebę porozumiewania się z podobnymi sobie ludźmi - zapraszajcie ich do przyłączenia się do grona użytkowników forum Srebrnie.

Sądzę, że ludzie twórczy w naszym kraju potrzebują wspólnej płaszczyzny dialogowej, służącej również wymianie doświadczeń, wiedzy i współpracy. W grupie nie tylko raźniej i przyjemniej ale także każdy może skorzystać więcej, rozwijać się z większym przyspieszeniem, dzielić się i działając uczciwie czerpać wszelkie korzyści.

Proszę wszystkich nowych i starych użytkowników, działających w metodach odpowiadających poszczególnym nowym działom o dodawanie choćby po trochu informacji i porad, pozwalających na rozpoczęcie pracy oraz doskonalenie umiejętności w danej dziedzinie.

Jestem pewien, że razem jesteśmy w stanie stworzyć sobie nawzajem oraz nowym użytkownikom wyborną okazję do rozwoju i współpracy.

Dziękuję!

Angus
#2
Rozwój????
Ja nazwałbym to zmianami. Niestety na gorsze. Sama idea którą właśnie ujawnił nam kol.Angus to utopia.
Było sobie forum w specjalizacji złotnik/jubiler – nie rozgraniczajmy tego bo to to samo, a obecnie mamy kowali, bednarzy potem przyjdą introligatorzy, piekarze, szwaczki …..itd Po co żeby generować ruch na forum?
Czy te zawody mnie interesują – nie.
Czy kowale nie mają swojego forum? Po co tworzyć „byty równoległe”? Przecież jakbym chciał do kowali (nie powiem że nie robią ciekawych rzeczy dla kogoś kto się tym interesuje) to bym do forum kowali się zalogował a znaleźć ich nie trudno jest ich kilka. Czy obecnie na forum kowali utworzy się dział złotnik/jubiler tak dla równowagi? Znając polską mentalność to niewykluczone.

Ale wracając do tematu w moim przekonaniu fora jeśli mają mieć rację bytu muszą mieć wąską specjalizacje a nie o wszystkim i o niczym. Ja szukam w nich fachowej wiedzy i pomocy od fachowców z danej dziedziny, piszę tu o różnych forach nie tylko o „Srebrnie” a nie pogaduszek o „dupie marynie” do których nawołują ostatnio koledzy kowale. Przecież pisanie byle pisać to spam. A szukając jakiejś informacji przedzierając się przez setki niepotrzebnych wypowiedzi tylko zniechęca.
Dla lubiących takie formy wypowiedzi tworzy się odpowiednie działy typu „Hyde Park”
To tyle.
#3
Forum Srebrnie.pl jest głównie i zostanie forum jubilerskim.
Gdy wejdziesz na stronę masz dział o miedzi, który w większej mierze jest właśnie o jubilerstwie, potem masz trzon forum, "Srebrne Forum"
Dużo niżej są nowe działy.
Teraz zacząłem doceniać silnik forum który jest jednak skalowalny.
Jeśli kogoś interesuje kowalstwo, może zwinąć pozostałe podfora małym minusikiem po prawej stronie na belce i forum wygląda zupełnie inaczejUśmiech
Zasadniczo jeśli kogoś nie interesuje kowalstwo, może nawet nie zajrzeć na dolną część strony.

Wiele osób jednak ciągle szuka czegoś nowego. Interdyscyplinarność to dobra rzecz, a wiele umiejętności z innych dziedzin może być przydatnych.
Np. kuta biżuteria: to jubilerstwo, bo tworzenie biżuterii. Jednak wymaga umiejętności kowalskich.
Puncami w których przoduje Angus można wykonać różne przedmioty, lecz także powstaje z tego często biżuteria.
Specjalizacja jest dobra, lecz ciekawie jest popatrzeć na nowe techniki.

Też wolę treściwe posty i nie tworzyłem dotychczas działu „Hyde Park”, choć to doby pomysł.
DziękujęUśmiech
#4
Panie Jacku, widzę z tego co Pan pisze że zupełnie nie zrozumiał Pan o co mi chodziło.
Uważam że dla dobra kowalstwa jak i każdego innego forum rozdrabnianie na wiele for nie służy dobrze a wręcz odwrotnie. Zarzucanie mi dyskryminacji innych zawodów jest naprawdę mocno nie trafione. Mam wyuczone trzy zawody a dodatkowo w innych jeszcze pracowałem zanim zająłem się złotnictwem, np. szycie toreb, czy prace remontowe typu glazura terakota. Nadal niektóre wykonuję w miarę potrzeby np. kilka dni temu robiłem instalację hydrauliczną w Pex'ie jeśli zna Pan tą nazwę a większość swojej wiedzy zaczerpnąłem z internetu bo wcześniej tylko zgrzewane robiłem, a za parę dni będę układał podłogę. Co nie oznacza że widziałbym takie działy na forum Srebnie! Jestem typem człowieka który „żadnej pracy się nie boi” przez co mam szacunek dla każdej pracy i umiejętności! Więc proszę mi takich rzeczy nie zarzucać!
Nie zmienia to faktu że podtrzymuje to co wcześniej napisałem taka „wielobranżowość” nie posłuży dobrze temu forum.

Pzdr.
Grzegorz.W.

P.s.
Ciekawe czemu gdy wyszukiwałem informacji o Pex'ach nie wyrzuciło mi forum kowalskiego, czyżby tam nie stworzona została wielobranżowa platforma którą tu na Srebrnie tak promujecie?
#5
Mylisz się, Imenoq, to jeszcze nie wszystko.

Rozbudowa forum zakłada rozszerzenie tematyki z punktu wyjścia pt. "Jubilerstwo - złotnictwo" do punktu docelowego pt. "twórczość artystyczna w wielu formach i metodach".
Nie musi Ci się to podobać i nie musisz interesować się innymi technikami twórczymi ale jeśli nie potrafisz się życzliwie odnosić do innych profesji twórczych to lepiej się nie wypowiadaj w niesympatycznym tonie.
Ton nieżyczliwy jest wbrew powszechnie przyjętym zasadom dobrego współistnienia, wbrew zasadom tego forum i netykiety.
Te zawody Cię nie interesują? Nie muszą. Forum nie służy tylko Tobie i nigdy nie będzie odpowiadać wymaganiom tylko jednego człowieka albo wymaganiom mniejszości.
Odnośnie bytów równoległych: ekipa forum Srebrnie nie jest odpowiedzialna za koordynowanie ilości podobnych tematów we wszystkich miejsca internetu, nie ma obowiązku nie powtarzania tematów w necie.
Nie obchodzi mnie generowanie ruchu na forum tylko skupianie twórczych ludzi. Czytaj uważniej, Imenoq.
Piekarzy i szwaczek nie będzie. Tylko zawody twórcze artystycznie ale nie dlatego, że Ty tak chcesz lub nie chcesz.
Przyjąłem do wiadomości Twoje poglądy o wąskiej specjalizacji forum. Masz do nich prawo. Masz prawo być aktywnym w każdym dziale lub tylko w tym, który Cię interesuje ale nie masz prawa obrażać kolegów, również kolegów kowali.
Dopóki będę moderatorem nie pozwolę nikomu na obrażanie nikogo.
Większego kalibru spamem jest nieżyczliwość niż żarty. Na offtop typu żarty i dygresje ekipa Srebrnie pozwala od dawna i podobna liberalność wciąż obowiązuje.

"szukając jakiejś informacji przedzierając się przez setki niepotrzebnych wypowiedzi tylko zniechęca."

Jakiej informacji szukasz, Imenoq w dziale kowalskim, skoro Cię to nie interesuje? Jeśli jubilerskiej to, szukasz w niewłaściwym miejscu.



Angus
#6
Spokój mi tu!
Cool

Imenoq ma rację pod tym względem, że forum jednak głównie będzie forum jubilerskim.
Imenoq dostaje ode mnie + do reputacji za poziom merytoryczny dyskusji.
Bo nie chodzi o to, że mamy mieć takie same poglądy, chodzi o to by razem dyskutować na poziomie i dojść do konsensusu.


Ludzie wchodzą na forum głównie po frazach:

1. lutowanie srebra 5.19 %
2. srebrnie 3.21 %
3. noc kairu 3.00 %
4. sploty łańcuszków 2.34 %
5. wzory łańcuszków 2.26 %
6. forum jubilerskie 1.91 %

Nie zamierzam teraz jakoś specjalnie mocno pozycjonować strony pod "kowalstwo" czy "forum kowalskie".
Bo wolałbym by stało solidniej na "biżuteria" czy "jubilerstwo" i raczej nad tym pracuję.

Jednak nie można ograniczać się do jednej dziedziny.
Tu rację ma angus bo twórczość artystyczna w wielu formach i metodach to metoda na rozwój.

Każdy ma prawo do swoich poglądów, każdy może pisać na co ma ochotę.
Jeśli jakaś praczka będzie tak dumna z tego co robi, znajdę dla niej miejsce na dole tego forum, a gdy tych praczek będzie 20 stworzę nowe forum praczki.pl i tam przeniosę wszystkie wątki i posty.
Strona jest pojemna i na prawdę można zwinąć podfora i nawet tam nie wchodzić, więc dylematy czy znajdzie się miejsce czy nie są sztuczne.
Praczka może pisać o praniu w swoim dziale, a jeśli wypowie się jakoś w dziale dla jubilerów, to będzie to cenne spojrzenie z punktu widzenia kogoś kto nosi biżuterię.

Może zobaczmy jak to się rozwinie, kto będzie chciał pisać za miesiąc czy dwa, bo wiele osób wpada na chwilę, zachwyci się napisze kilkanaście postów i zaczyna pisać, że nuda i nic się nie dzieje. A zostaje stała ekipa profesjonalistów którzy wejdą raz na miesiąc, bo zamiast pisać zajmują się pracą twórczą.

Nie wiem, czy wejdę za wiele razy przez tydzień roboczy, ale w weekend wejdę na pewno i kurcze obiecuje, że zrobię porządek jak mnie ktoś wyprowadzi z równowagi.
Bo Wy macie młotki, a ja mam panel administratora
Love



Mi osobiście na stresy pomaga ciasto, więc zjem zaraz duży kawałek.

[Obrazek: donutbunny.png]

Rysunek:
http://www.olamarchocka.com/donutbunny.htm
#7
Chłopaki proszę o spokój, nie denerwujcie mi męża bo nerwowy się robi. Zrobił kawał dobrej roboty stwarzając to forumUśmiech Do tej pory było merytorycznie dobre i tak ma zostać. Miłej niedzieli.
#8
Myślę,że jedynym problemem jakiego mogą się obawiać fani jubilerstwa jest pojemność serwera. Gdy przenosiliśmy wspomniane tu forum kowalskie na płatny serwer o pojemności 1GB wydawało się,że miejsca jest tak dużo, że wystarczy go na długie lata, dziś administratorzy musieli zablokować możliwość dodawania załączników na forumowy serwer,by forum w ogóle mogło funkcjonować. Na skołatane nerwy pomaga melisa Uśmiech
#9
Na forum jestem od 2009r. Mimo wszystko popieram kolegę Imenoq bo ja także wolałbym żeby srebrnie.pl pozostało forum złotniczym. Dziwi mnie natomiast tak agresywna odpowiedź kolegi admina Angusa. Przecież Imenoq swoją wypowiedzią nikogo nie obraził...zróbmy referendum nt. forum, niech wygra demokracja !
#10
(03-04-2013, 06:50 PM)srebrofigaro napisał(a): zróbmy referendum nt. forum, niech wygra demokracja !

Precz z demokracją. Puść oczko
Mi również się to nie podoba, ale niech admin zdecyduje (i tak w takim głosowaniu pewnie byśmy przegrali, w demokracji zazwyczaj ludzie wybierają źle niestety).
W tym wypadku ten przykład nie pasuje, ale co demokracja i słuchanie się widzów (tutaj użytkowników) zrobiło z telewizją której nie da się dzisiaj oglądać, chyba ze ma się mentalność ukwiału. Puść oczko
W tym wypadku admin podają również złą decyzje ale jeżeli się nie sparzysz to się nie nauczysz.
Forum na tym ucierpi? Pewnie tak ale trudno.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości