Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beanzoleta od A do Z 04. Zdobienie
#11
Nordwind1 jak zawsze ...klasa !
Odpowiedz
#12
nordwind1 Ładne tutoriale.
Osobiście mało robie w srebrze ale po obejrzeniu aż che się samemu coś podobnego wykonać :-)
Odpowiedz
#13
Genialny ten tutek i jakże pouczający.
nordwind1, a nie zrobił byś tutka o podstawowej obróbce bursztynu. Czym ciąć, czym szlifować i polerować?
Pozdrawiam serdecznie
BoBig
Odpowiedz
#14
BoBig - wlasnie skonczyl sie sezon - zamknolem obie Galerie i teraz mam terminy wystaw w muzeach - potem targi do Bozego Narodzenia. W styczniu "URLOP" (Jade do Gdanska) ale w lutyn zaczynam kursy zlotnicze w galerii - przy okazji zrobie podstawowa obröbke bursztynu i wzuce nowy wontek.
Odpowiedz
#15
(10-30-2013, 09:41 PM)nordwind1 napisał(a): przy okazji zrobie podstawowa obröbke bursztynu i wzuce nowy wontek.

Właśnie po wizycie w Gdańsku tego lata zapragnąłem spróbować się z bursztynem. Tymczasem trudno coś znaleźć na ten temat, a materiał jest specyficzny. Nawet podstawowy opis obróbki będzie wartościowy!
Odpowiedz
#16
Zanim Nordwind wrzuci tutek, powiem tak: Bursztyn w obróbce nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Obrabia się go jak pleksi a nawet lepiej bo nie ciągnie się przy cieciu i polerowaniu. W jednym się różni - jest drogi! Dlatego podstawową zasadą jest usuwanie tylko tyle z jego powierzchni ile potrzeba, żeby odsłonić tajemnice zawarte w jego wnętrzu. Przed obróbka należy bursztyn zamoczyć w wodzie, ponieważ jego mokra powierzchnia pozwala nam przynajmniej orientacyjnie zajrzeć do środka, aby np. nie przeciąć jakieś jaszczurki. Podstawowe narzędzia do obróbki to zakupiona w markecie budowlanym elektryczna przecinarka do płytek ceramicznych, w której zamieniamy standardową grubą tarczę diamentową na specjalną o grubości max 1mm.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRC6Lr94M_yudCpuhz2PTY...c6MtigDM8w]

Ponadto silnik dwustronny z założoną po jednej stronie tarczą z papierem ściernym i po drugiej z listkownicą, lub zamiennie szmatą do polerowania, albo dwa takie urządzenia osobno.[Obrazek: 245_3.jpg][Obrazek: d5dbe09a3eb47f930724cb905e6bcd0e.jpg]

Kupując to w sklepie budowlanym zmieścimy się w 1000 zł a w specjalistycznym dla złotników nie kupimy za 1000 zł nawet samej przecinarki.

Do tego trochę papierów różnej gradacji, pasta do polerowania i jazda.Uśmiech
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#17
Dzięki za odzew. Jak mi coś wyjdzie, to się pochwalę.
Odpowiedz
#18
(10-30-2013, 09:41 PM)nordwind1 napisał(a): ale w lutyn zaczynam kursy zlotnicze w galerii - przy okazji zrobie podstawowa obröbke bursztynu i wzuce nowy wontek.

Super, czekam niecierpliwie.
Pozdrawiam
BoBig
Odpowiedz
#19
Dlaczego fotki są niedostępne?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości