Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmniejszenie Pierścionka
#1
Question 
Kruk wykonał na zamówienie pierścionek (22 brylanty, 1.02 ct). Zamówiony przeze mnie rozmiar to 16 mm, przez pomyłkę Kruka wykonany został rozmiar 17 mm. Zapewniono mnie, że jest możliwość zmniejszenia pierścionka, jeśli będzie taka potrzeba. Wróciłem do salonu po jakimś czasie, aby zmniejszyć pierścionek o 1 rozmiar. Ekspedientka nie była już taka pewna, co do możliwości zmiany rozmiaru, wręcz upierała się na samym początku, że jest to niemożliwe. Ostateczne pani z salonu zdecydowała się zasięgnąć opinii współpracującego z nimi złotnika. Oczekuję na odpowiedź. Obawiam się, że decyzja Kruka nie będzie obiektywna. Wszystko wskazuje na to, że Kruk zaryzykuje zmniejszenie pierścionka.
Zastanawiam się, czy powinienem zgodzić się na ewentualne zmniejszenie pierścionka. Obawiam się sytuacji, że po roku/dwóch noszenia, wypadnie jakiś kamień, i wtedy Kruk mi nie pomoże, albo powie, że jest to moja wina (złe użytkowanie, albo cos takiego…)
Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat, gdyż jestem w tych tematach laikiem i nie miałem nigdy wcześniej do czynienia z biżuterią.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Odpowiedz
#2
A czy jest szansa że zobaczymy jakąś fotkę tego pierścionka?-bo to ma znaczenie,co więcej jeżeli po roku czy dwóch faktycznie coś wypadnie to jest znikoma szansa że będzie to uwzględnione jako reklamacja i to bez względu czy był zwiększany zmniejszany czy też pozostanie bez zmian.Pewnie to mało pocieszające stwierdzenie ale tak to działa
Odpowiedz
#3
Witam,
Niestety wczoraj oddałem pierścionek do Kruka w celu sprawdzenia czy da się go zmniejszyć. Nie mam żadnych fotek. Jest to pierścionek z trzema rzędami brylantów (22 sztuki, łącznie 1,02ct). Nie wiem czy znaczy coś symbol towaru, ale na wszelki wypadek podam: Z/YR/PB+09
Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
Mam nadzieję że się jednak podejmą zmniejszenia,bo po samym symbolu trudno dojść jaki to wzór z racji że nie ma go na stronie Kruka.W najgorszym wypadku pozostaje dobry złotnik-tylko trzeba mieć pewność że jest naprawdę dobry.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości