Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
potrzebna walcarka. mała. nowa bądź używana.
Kochani, potrzebuję małej, płaskiej walcarki. Czy znacie kogoś, kto chce sprzedać używaną? Gdzie można kupić niedrogo nową?
Odpowiedz
-witam, allego narzędzia jubilerskie,cena nowej małej 639,99zł taniej nie widziałem.
Odpowiedz
pytanie czy ta mała za 640zł jest cos warta, w sensie technicznym.

mzoe lepiej byłoby brac z ebaja jakąś lepszej firmy?

ewentualnie rodenta czy jakies porzadne walcarki gdzie masz serwis i gwarancje na lata

mi udałos sie upolowac na alegro 1 mautką walcarke, robota porządna, firmowa, za 380zł:0
ostatnio upolowałem domowej roboty 45kg walcare za 560zł. łacznie z wytoczeniem nowych walców + 32 rowki pólokręgłe na kazdym walcu -po znajomosci- i juz w normalnych cenach za przeszlifowanie ich na lustro bedzie to jakies 350zł

inna sprawa ze miałem specyficzne wymagania odnosnie walcarki, długie walce gdzie wejdzie maksymalnie duzo rowków pólokrągłych itp.
wyceniano mi taką walcarke- w firmach robiących walcary, na około 3500-4tyszł a mi udałos ie zamknąc w niecałym tysiącu,fakt ze nameczyłem sie z załatwianiem toczenia itp.
polecam szykac na alegro bo nieraz produkcje garazowe zą naprawde niezłe
Odpowiedz
(01-10-2014, 11:42 AM)bart napisał(a): pytanie czy ta mała za 640zł jest cos warta, w sensie technicznym.

mzoe lepiej byłoby brac z ebaja jakąś lepszej firmy?

ewentualnie rodenta czy jakies porzadne walcarki gdzie masz serwis i gwarancje na lata

mi udałos sie upolowac na alegro 1 mautką walcarke, robota porządna, firmowa, za 380zł:0
ostatnio upolowałem domowej roboty 45kg walcare za 560zł. łacznie z wytoczeniem nowych walców + 32 rowki pólokręgłe na kazdym walcu -po znajomosci- i juz w normalnych cenach za przeszlifowanie ich na lustro bedzie to jakies 350zł

inna sprawa ze miałem specyficzne wymagania odnosnie walcarki, długie walce gdzie wejdzie maksymalnie duzo rowków pólokrągłych itp.
wyceniano mi taką walcarke- w firmach robiących walcary, na około 3500-4tyszł a mi udałos ie zamknąc w niecałym tysiącu,fakt ze nameczyłem sie z załatwianiem toczenia itp.
polecam szykac na alegro bo nieraz produkcje garazowe zą naprawde niezłe

Aaa, no właśnie, Bart. Właśnie o to mi chodzi. Jeśli mógłbyś mi załatwić używaną walcarkę i wytoczyć u kogoś takie gładkie walce, to chętniej dam zarobić Tobie, niż gdybym miała ładować pieniądze w nową. Z modeli, które oglądałam w sieci, najbardziej chyba odpowiadałaby mi taka:

http://www.durston.co.uk/lan-multi/prod-m-micromill.php

Malutka, płaskie walce. Potrzebuję walcarki na odciskanie róznych wzorów na małych elementach biżuterii więc naprawdę nie ma co inwestować dużych pieniędzy w duże i nowe urzadzenie. Mieszkam w UK, ale wolę wspierać polski rynek. Jeśli mógłbyś to dla mnie załatwić, proszę napisz na priv.

Pozdrowienia
Odpowiedz
Agata piszesz, że potrzebujesz walcarki, rozumiem o gładkich walcach (napisałaś płaskich), do odciskania różnych wzorów na małych elementach biżuterii. Nie wiem jak to chcesz robić ale możesz mieć z tym duży problem, chyba że znasz takie sposoby tłoczenia wzorów walcarką o jakich ja nie wiem. Wytłaczanie wzorów zazwyczaj wykonuje się używając stempel i matrycę. Tłoczenie wykonuje się przy pomocy prasy ewentualnie młotka.
"Grawer Met" Paweł Tucki[url=http://www.facebook.com/MetaluBlask][/url]
Odpowiedz
pepe - Agata ma racje na dokladnie odpuszczona srebrna lub miedziana blache polöz nylonowa firanke z wzorem i pusc z wyczuciem przez walce - wzör sie odcisnie. Napewno sa tez inne sposoby .
Odpowiedz
(01-11-2014, 01:10 AM)Nordwind napisał(a): pepe - Agata ma racje na dokladnie odpuszczona srebrna lub miedziana blache polöz nylonowa firanke z wzorem i pusc z wyczuciem przez walce - wzör sie odcisnie. Napewno sa tez inne sposoby .

Nie sądziłem, że taki wzór z firany jest w stanie odbić się na blasze. Myślałem raczej o przepuszczaniu przez walce blachy i stalowego stempla z którego wzór ma odbić się na blasze. Uśmiech
"Grawer Met" Paweł Tucki[url=http://www.facebook.com/MetaluBlask][/url]
Odpowiedz
agato, kilka spraw:

fajnieze chcesz wspierac rodzimą robote. w Polsece -firmowe - około 2 tys. i wiecej

roboty garażowe.....
ta 45kg co kupilem ostatnio to chyba raczej nie garazowa ale stoczniowa... korpus z "blachy" cos koło 2cm grubosci.
walce długie na 20cm samej czesci roboczej, tuleje brązowe z rowkami n smar, porzadna robota itp.

napisałem ze mi wytoczyli, owszem wytoczyli, trwało to kilka miesiecy załatwiania dogadywania, kilkadziesiat rozmów tel, czy juz gootwe, czy jz sysłane, a to ze majster sie upił i nie można dostac sie do tokarki itp.
koniec końców mam. odstapnałemUśmiech
teraz i tak musze zlecic polerke tego bo po toczeniu druty wychodzą chrpowate. dlaczego to pisze, zebys srozumiałą ile trwa i ile trzeba dogadywac takie pierdoły.
inna sprawa ze walcarke trzeba umiec zrobić, trzeba wiedziec jak to ma działac i co jest wazne,ze walce muszą byc dociskane równomiernie wiec 3 kołą zebate by se rzydały, ze jedno sie bedzie kręcć w prawo drugie w lewo, wiec inne gwinty na śrubach itp. szukanie kól zebatych itp.
na twoim miejscu przeszukał bym ebeja w uk. wpisz
: rooling mill
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sacat=...kw=rolling MILL&_fscr=1
masz tam w naprawde dobrych cenach za 250 funtów kupisz juz walcre a taką samą niebiesą co w polsce kupisz za te 640zł widziałem z wymiennymi walcami za około 120z funtów wiec podobnie a masz wyminne walce.

http://www.ebay.co.uk/itm/Premium-Dursto...f#ht_0wt_0

tu masz licytacje.fajna cena
Odpowiedz
bart - ten ostatni link to wypozyczalnia od 7 - miu do 28 dni.
a tu znalazlem jeszcze inna .Tania i wystarczajaca. http://www.ebay.co.uk/itm/PROOPS-BUDGET-...19e5db4479
Odpowiedz
Pamietam szkolne dowcipy, kiedy co mniej rozgarnięci dawali sie namówic na odciśniecie faktury pilnika na srebrnej blaszce.
Walce do szlifowania oczywiście. Albo "wujek dobra rada" - jak złamałeś brzeszczot, to sobie przewalcuj i będzie dłuższy.
Puść oczko
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości