Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem podczas walcowania
#1
Witam, napotkałem dość ciekawy, przez was pewnie znany problem przy walcowaniu moich sreberek w walcarce. Otóż w pewnym momencie zaczyna wyginać się profil walcowanego kawałka, mogę to porównać do tego jakby go ktoś trochę skręcił w rękach.

Czy coś robię nie tak ? Trakruję palnikiem dany kawałek po kilku przeciągnięciach, walce zbliżam również dość powoli, srebro nie pęka na bokach, tylko ten profil się wykrzywia ... :/

Jeśli wiecie co robię źle panowie weterani Ząbki proszę o jakieś podpowiedzi ! Uśmiech
Odpowiedz
#2
Zgina się czy skręca? Jeśli się zgina a Tobie to przeszkadza to go trochę mocniej potraktuj ściskiem. Ze skręceniem zaś nie spotkałem się jeszcze.
Odpowiedz
#3
Leci prosto a w pewnym momęcie wykrzywia się profil ( skręca się ).
Dziwna sprawa :/
Odpowiedz
#4
(04-13-2014, 10:03 PM)Mizu napisał(a): Witam, napotkałem dość ciekawy, przez was pewnie znany problem przy walcowaniu moich sreberek w walcarce. Otóż w pewnym momencie zaczyna wyginać się profil walcowanego kawałka, mogę to porównać do tego jakby go ktoś trochę skręcił w rękach.

Czy coś robię nie tak ? Trakruję palnikiem dany kawałek po kilku przeciągnięciach, walce zbliżam również dość powoli, srebro nie pęka na bokach, tylko ten profil się wykrzywia ... :/

Jeśli wiecie co robię źle panowie weterani Ząbki proszę o jakieś podpowiedzi ! Uśmiech
nic nie zrobisz, Masz mało precyzyjną walcarkę (wałki nie są równoległe lub nie są idealnie okrągłe)
Odpowiedz
#5
Mizu wrzuć foto tego pręta i tej walcarki.
Odpowiedz
#6
[Obrazek: 268m.jpg]
[Obrazek: 269m.jpg]
[Obrazek: 270m.jpg]

niestety zdjęć pręta nie mam po poszedł do tygla.
Odpowiedz
#7
Czy ja dobrze widzę i rozumiem, że Ty chcesz na walcarce do walcowania blachy zwalcować srebro na drut? jeśli tak to wykluczone, nic z tego, musisz mieć walcarkę z rowkami.
Odpowiedz
#8
czyli do tokarza po wałki Puść oczko i tu jeszcze jedno pytanie. walce mają być hartowane, z jakiejś konkretnej stali ? polerowane ?
Odpowiedz
#9
Fachowiec jak dobry to będzie wiedział z czego toczyć tylko musi wiedzieć jak te rowki mają wyglądać. Obejrzyj sobie gdzieś taką walcarkę, polerowanie to zależy co kto ma na myśli. Na pewno mają być wytoczone we właściwym kształcie i uważam, że wystarczy iż będą przeszlifowane.
Takie usługi robią w firmie Rodent w Pruszkowie tylko chyba trochę to kosztuje. Wszystko oczywiście pod warunkiem, że w swojej walcarce możesz wymieniać walce tylko czy to wszystko się opłaci? Czy nie lepiej kupić coś gotowego?
Odpowiedz
#10
masz na myśli nowa walcarke ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości