Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matryca oraz topienie mikropalnikiem (?)
#11
W Mennicy chyba zrobią Ci takie rzeczy a jak łatwo zobaczyć ładnie robią.
Odpowiedz
#12
W mennicy matryca kosztuje pewnie z 200000 euro.
Na OLX jest firma która dorabia matryce ale na pewno dobra to koszt z 2000 zł minimum.
Zastanawiałem się nad tym odlewaniem. Może odlej z ołowiu lub znalu? ,-)/.,
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#13
gość -młody -ewidentnie nie wie o czym pisze i co planuje zrobić.

domowo to sobie możesz - bez urazy - odbic tyłek jak spadniesz z huśtawki.

siedzisz e bractwach? to pewnie widziałes jakiegoś mincerza na imprezie- tłuką monety - z tego co ja widziałem i rozmawiałem to zarówno spempple jak i elementy w jakich mocjesz te stemple muszą być solidne, bez ciezkiego przemysłu albo przynajmniej slusarza z zakładem to nie podchodź do tematu. oczywiscie stemple utwardzane itp . i tłuczene małych,cieńkich monet z miękkiegomateriału.

a ty planujesz tłuc medale...........odbic w glinie,masie ceramicznej medal......no i po co??????? zeby go miec na pamiątke chyba.

jak masz medal z rysunkiem wypukłym to musisz miec stempel z rysunkiem wklęsłym, zeby po pieprzeciu prasą stempel wbił sie w sórówke i odbił sie w metalu dając wizerunek wypukły.

to sa za duze siły zeby kombinowac w domu

no bo co???? nawet na upartego jak bys miał jakimś cudem zrobiony stmpel- od biedy można odlac z twardym metale ale odbitki to tylko w jakimś bardzo miękkim- to jak to odbijesz? jasne możesz kupic mały podnosnik hydrauliczny - widziałem maleństwa majace udźwig 25 ton.i co dalej????? wyspawasz z plaskownika albo zbijesz z desek rame w której umieścisz gniazdo z sórówką i w to gniazdo bedzie sie wciskał stepmel...... równierz umieszczomy w tej ramie?? rozpieprzy ci sie to po przekroczeniu 300kg i całość o kont dupy rozbic.


albo odlewy- a tak wogóle to moze bys wrzucił fote tego modelu to bedziemy wiedziec o czym debatujemy- jak odlew to zlec dobremu odlewnikowi

jak stepmel to szukaj firm co sir tym zajmują.

tutaj masz linke http://www.thorkil.pl/valsgarde8.htm

zerknij na zblizenia hełmu, to blaszki tłoczone na prasie- z tego co pamiętam -znajomy robi podobne hełmy- to zakład gzie tłoczą takie blaszki ma prase cos koło 30 ton.ale nie w tonarzu problem, cała zabawa polega na tym z enie masz stempla i tutaj trzeba szukac wykonawcy ,zeby było wogóle co odbijac
Odpowiedz
#14
(07-23-2014, 10:41 PM)bart napisał(a): widziałem maleństwa majace udźwig 25 ton.i co dalej????? wyspawasz z plaskownika albo zbijesz z desek rame w której umieścisz gniazdo z sórówką i w to gniazdo bedzie sie wciskał stepmel...... równierz umieszczomy w tej ramie?? rozpieprzy ci sie to po przekroczeniu 300kg i całość o kont dupy rozbic.

Nacisk prasy do wytłoczenia monety z mosiądzu niklowego ok 3 cm, to 300 ton na cm.
Sąsiad z dołu miałby uzasadnione pretensje.Puść oczko

Można jednak kupić wysokotemperaturowy silikon (do ok 700 st ), zalać medal wzorcowy,
rozciąć silikon, wyciąć kanał wlewowy i odlać kopie ze znalu, cyny lub ołowiu.

Albo wyrzeźbić z kartofla.Puść oczko
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#15
typowe.............młody..........jak sie bujasz z bractwami i rzemieślnikami wiec podejrzewam ze mozesz miec pojecie ile kosztuje wiedza i doceniasz dzelenie sie nią z tobą.
To moze byś sie wykazał przyzwoitością i choć podziekował obecnym na forum i udzialajacych ci porad rzemiśnikom?

była proźba o fote medalu, zeby było wiedomo jak wygląda i można było cos wiecej podpowidziec, ale widze ze cisza w temacie a i dziekuje nie uswiadczymyUśmiech
żeczywiscie, może lepszy bedzie medal z ziemniaka poddany obróbce termicznej i zalany gestniejacą masą ........czytaj idź na frytki z majonezem
Odpowiedz
#16
ZąbkiZąbkiJęzyk
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości