Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsze prace ( wrapki)
#1
Przedstawiam moje pierwsze wypociny i zarazem pierwsze przygody ze srebrem
które gdzieś od lutego powoli nabierały tempa. Odkrywając jedną technikę za drugą (oczywiście na YT) nie wiedziałem do końca za co się brać
nr 1 agat
nr 2 labladoryt
nr 3 swaroski
nr 4 jakiś kryształ
potem był krzyżyk
a na końcu zupełnie całkowity spontan
Było i coś z miedzi
No i pierwsza praca począwszy od tygla.


Załączone pliki Miniatury
                                                   
Odpowiedz
#2
Bardzo mocny start, ale tych wrapek to wcześniej nie robiłeś? Są chyba bardzo solidnie zrobione, jestem ciekaw ile czasu zajmuje zrobienie jednej wrapki z Twojej kolekcji i czy na drutach nie zostają ślady po narzędziach i czy nie haczą.? Ale bardzo o.k i zdjęcia fajne.
Odpowiedz
#3
(09-24-2014, 09:39 PM)szafir napisał(a): Bardzo mocny start, ale tych wrapek to wcześniej nie robiłeś? Są chyba bardzo solidnie zrobione, jestem ciekaw ile czasu zajmuje zrobienie jednej wrapki z Twojej kolekcji i czy na drutach nie zostają ślady po narzędziach i czy nie haczą.? Ale bardzo o.k i zdjęcia fajne.

Mocny start ,ale na forum czy z pracami. Wrapek wcześniej nie robiłem są to pierwsze prace jakie mi wyszły bo oczywiście bez strat w srebrze sie nie obeszło. Tak już bywa , uczymy sie na własnych błędach. Niektóre prace troche były pracochłonne taka technika im więcej czsu im poświęcamy tym bardziej misterne sploty wychodzą. Starałem sie żeby jak naj mniej było widać ślady po narzędziach tak przynajmiej prawdziwi wyjadacze tej techniki robią ale początki są trudne.Końcówki drutów starałem się tak zawijać aby były że tak powiem schowane do środka ale w niekturych pracach podklejałem zakończenia. Teraz prubuje sił z pierściąkami


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#4
druciki zwijać umiesz, lutować umiesz, oprawiać kamienie potrafisz, czyli zawód masz w ręce. Teraz tylko zabawa i eksperymentowanie z materiałem. Powodzenia Uśmiech
Odpowiedz
#5
(09-25-2014, 07:28 AM)kriss napisał(a): druciki zwijać umiesz, lutować umiesz, oprawiać kamienie potrafisz, czyli zawód masz w ręce. Teraz tylko zabawa i eksperymentowanie z materiałem. Powodzenia Uśmiech

Zabawa jest dla mnie przednia tylko czasu mało . Chciał bym aby to byłam moja praca. Jak ktoś to powiedział zrób sobie z chobby prace a nie będziesz musiał pracować.Rozmarzony
Odpowiedz
#6
Miałem na myśli zamieszczony zbiór prac a piszesz, że to właśnie rozwijasz i idziesz do przodu, widać determinację w działaniu i nie po najprostszej linii oporu.
Odpowiedz
#7
(09-25-2014, 09:04 AM)szafir napisał(a): Miałem na myśli zamieszczony zbiór prac a piszesz, że to właśnie rozwijasz i idziesz do przodu, widać determinację w działaniu i nie po najprostszej linii oporu.

A no już taki zawias ze mnie. Jak sie na coś nakręce to nie odpuszczam no bo i po co zaczynać coś a potem się wycofywać ,szkoda czasu i pieniędzy . Owszem są lepsze i gorsze chwile ale ja nie odpuszczam. Trzeba mieć jakieś zajęcie a nie gapić się w tą durną tv Rozmarzony
Odpowiedz
#8
Pampalini cos mi się zdaje że Ty troszku dłużej w temacie siedzisz i nie jesteś już taki całkiem zielony. Chyba za skromnie tu na forum na początku wystartowałeś. Prace ładne. Oby tak dalej.
Odpowiedz
#9
(09-25-2014, 07:28 PM)srebrofigaro napisał(a): Pampalini cos mi się zdaje że Ty troszku dłużej w temacie siedzisz i nie jesteś już taki całkiem zielony. Chyba za skromnie tu na forum na początku wystartowałeś. Prace ładne. Oby tak dalej.

Witam cie kolego.
Ok powiem jak było . A było tak , mianowicie mam taki duży plus że mam taką prace w której mam troche wolnego czasu i dostęp do internetu wiec zrobiłem z tego urzytek Rozmarzonywiele godzin spędzonych na srebrnie .pl oglądałem , czytałem oglądałem czytałem. Wiele bajtów upłyneło zanim sie odezwałem na forum cały czas tylko chłonełem temat. Na YT chyba pare setek Rozmarzony filmów i tutków w tej tematyce obejrzałem no i bez zmarnowanego materiału też sie nie obeszło.
Mieszkam w bloku a moje centrum dowodzenia mieści się w piwnicy więc kiedy tylko moge to zlatuje szybko na dól i zmagam się z tworzywem . Wszystkie te prace jakie zamieściłem są pierwszymi i jedynymi jakie do tej pory zrobiłem oczywiście były próby nie udane bo jakoś trzeba było sie uczyć. Troche wrapki ćwiczyłem na miedzi wcześniej. Chciał bym w przyszłości zrobić takie coś     ale to bardzo odległe raczej jak dla mnie. Nie jestem pewien ale jest to chyba biżuteria secesyjna , prawdziwe dzieła sztuki. Ale chyba z tym mnie poniosło . Narazie chce spróbować połączyć wrapki z tym co z tygla wyjdzie. Jutro umieszcze fotke mojej przeciągarki do drutu mojego pomysłu jak z resztą inne sprzęty też .

(09-25-2014, 07:28 AM)kriss napisał(a): druciki zwijać umiesz, lutować umiesz, oprawiać kamienie potrafisz, czyli zawód masz w ręce. Teraz tylko zabawa i eksperymentowanie z materiałem. Powodzenia Uśmiech

To jest jak narazie pierwszy i jedyny kamień jaki oprawiłem w kardze
Odpowiedz
#10
A to dzisiaj zrobiłem . Znaczy sie te ala łuski to zrobiłem kiedyś jak ćwiczyłem lutowanie. Wczoraj przyszły bursztyny i trzeba było zrobic szybko coś z niczegoRozmarzony


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości