Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Techniki zdobienia powierzchni srebra
#31
Dzieci mogłyby odwrócić trend zanikającego zawodu złotnika.
Odpowiedz
#32
Dla zainteresowanych. Nie jest to sposób zdobienia powierzchnia, a raczej fakturowanie. W połączeniu z oksydowaniem, matowaniem, czy granulacją można uzyskać ciekawe wzory. Kwestia pomysłowości.


Fragment klatki z filmu :    

Link do strony. https://www.youtube.com/watch?v=fh35G23T...ploademail
Odpowiedz
#33
fajne to to. Pytanie, czy takie cos wyjdzie przy palniku na propan butan a nie takim tlenowym jak ma ten dzentelmen
Odpowiedz
#34
Każdy z palników da trochę inne efekty. Tu gość używa dość grubej blachy coś koło 1mm na żwirowym podkładzie. Ta technika polega na tym, żeby materiał był na granicy topliwości i pod wpływem grawitacji spłyną między kamienie. Ja bym użył kawałków węgla drzewnego. Spalając się podtrzymuje temperaturę. Osobiście gdybym eksperymentował, to popróbował bym na różnych podkładach. Uśmiech Jeżeli coś zrobisz to wrzuć foty.
Odpowiedz
#35
Kriss, niestety mylisz sie. Tu nic sie nie zapada ani nie splywa nigdzie. Tutaj jest uzywane srebro pr 800 i robi sie to w sposob jak napisał uzytkownik jędrus w poscie 20 tego tematu. 800 trzeba dokladnie wyżarzyć i wytrawic kilkukrotnie aby uzyskac warstwe czystego srebra na zewnatrz blachy. Po co? Ano juz tlumacze. Cale zjawisko polega na roznicy temperatur topnienia srebra pr800 i 999. Wiadomo czyscioch ma wzyzsza temperature topnienia. Wiec jak bedziesz grzac to w pewnym momencie 800 - ktora jest wewnatrz zacznie sie topic a na zewnatrz bedzie warstwa czystego srebra jeszcze nie stopiona. Sporo role odgrywa tutaj jeszcze rozszerzalnosc temperaturowa tych dwoch stopow oraz szybkosc krzepliwosci.

Nie mam zielonego pojecia jak ta technika sie nazywa po polsku - zaden z wielu zlotnikow ktorych pytalem rowniez nie wiedzial jak to sie nazywa - jeden stwierdzil, ze papierowe srebro ale jakos mnie to nie przekonalo.

Bardzo dobrze robi sie to palnikiem gaz+tlen poniewaz nagrzewa sie tylko punktowo przez co jest mniejsze ryzyko stopnia calej blachy. Zwyklym palnikiem jak perun czy termet nie udalo mi sie tego zrobic chociaz pewnie jest to mozliwe. Napewno bez problemu mozna uzyc tez palnika na gaz i kompresor.

Technika o ktorej mowisz tez napewno sie sprawdza ale chyba da troche inny efekt niz reticulated silver. Nigdy nie probowalem sposobu o ktorym mowisz ale na zdjeciach wyglada rowniez ciekawie.

W kazdym badz razie nie wazne jak nazywa sie sposob czy jakich narzedzi uzyjesz - najwazniejszy jest efekt koncowy Uśmiech Warto tez znac rozne metody uzyskania takiego efektu - gdy jedna zawiedzie mozemy uzyc tej drugiej.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#36
dziękuję mnap89 za ciekawe i pełne informacje. Sam kidyś też robiłem flamowanie z 800 bo świetnie wychodzi. Ja opisałem jak to zrobić z 925 zwykłym palnikiem. W wątku opisuję najłatwiejsze sposoby zdobienia przy użyciu najprostszych i najpopularniejszych narzędzi. Zdięcie pod flamowaniem to srebro 925 z ametystami zrobione przeze mnie techniką którą tu opisałem. Różnica pomiędzy obiema technikami polega na tym, że przy Twojej technice powierzchnia jest prawie płaska, a przy technice, którą ja pisuję można uzyskać powierzchnię głęboko fakturowaną i bardziej urozmaiconą. Uśmiech Co do filmu z yutube'a to gość używa blachy bejcowanej i czystej, żeby pokazać różnice w powsrtałym wzorze.
Odpowiedz
#37
Nie zawsze wychodzi "plaska". wszystko zalezy jak wyjdzie Uśmiech Kiedys jak robilem to pierwszy raz - jeszcze w szkole to wyszlo bardzo ciekawie (zdj w zalaczniku). Prosze sie nie smiac z oprawy kamienia, kamienia i samego wzoru - to byly poczatki Ząbki W kazdym badz razie tutaj widac ze nie jest "plaska". No ale napewno Twoim sposobem bedzie bardziej pomarszczona Uśmiech


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#38
Spoko. Nikt z nikogo tu się nie śmieje. Uśmiech Wszyscy wymieniamy się swoim doświadczeniem. Dzięki Tobie mamy dwa sposoby flamowania przez różnice w rozszerzalności materiału i wykorzystanie twardości tlenków. Każda nowa wiedza jest bezcenna Uśmiech Jeżeli masz coś ciekawego, a chcesz się podzielić chętnie poczytamy Uśmiech
Odpowiedz
#39
(10-06-2014, 06:23 PM)krzywy napisał(a): No więc "animowana" wersja zdjęć z początku wątku:

[Obrazek: Z_8e43.gif]

Super gif.


(10-25-2014, 07:16 PM)Pampalini napisał(a):
(10-25-2014, 05:08 PM)helmet napisał(a): Dzięki Kriss! Dużo się od Ciebie dowiaduję bardzo przydatnych rzeczy, niestety nie bardzo mogę się zrewanżować...wiedza ograniczona. Ale szacun, że Ty nie kisisz swojej Uśmiech
Pozdro

I ja jestem tego zdania co helmet

I ja jestem tego samego zdania co Helmet. Biggrin

Pozdrawiam
Odpowiedz
#40
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości