Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Srebrne początki
#1
Witam, jestem nowy na forum - zacząłem również nauki u mistrza, ale głównie przyuczam się w domu do zawodu.
Mam sporo pytań min. gdzie się zaopatrujecie w srebro, dokładnie potrzebne mi są: Blacha( tutaj szczerze mówiąc nie wiem jaka grubość jest najbardziej uniwersalna, ponieważ nie mam w domu walcarki) myślałem o 1mm i 0,5/03 do robienia carga. Do tego pręty 2x2mm do szyn. I coś do robienia broszek ażurowo wycinanych (2mm?)

Mam praktycznie wszystkie podstawowe narzędzia, na tą chwilę ćwiczę wycinanie i ogólne obycie z metalem - a chciałbym w jakiejś normalnej cenie kupić srebro...


Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
Jeżeli masz kowadło i młot zamiast walcy, to 2mm może być. Osobiście w wycinankach używam max. 1.2mm, blacha 1mm przyda sie na obrączki i szyny do pierścionków, 0,3 na oprawy. Z 0.5 trudo Ci będzie zrobić castę, chyba, że fein. Kfadrat 2x2 na coś fantazyjnego ( kuta szyna ). Nie zapomnij o drutach, jeżeli nie masz przeciągadła Uśmiech
Musisz napisać skąd jesteś. Inaczej trudno podać namiary gdzie kupić półfabrykaty.
Odpowiedz
#3
Właśnie, chciałbym zakupić przeciągadło w Alco http://alco.com.pl/przeciagadlo-okragle-...id842.html to chyba jest najlepsze na początek, wtedy to już drut powiedzmy nawet 2mm i lecimy dowolnie..

Jestem z Krakowa, w Alco nie wiem czy się opłaca 3,20 za gram blachy/prętu itp. A nie mogę znaleźć fajnej alternatywy.


Blacha 1mm na obrączki i szyny to nie za mało? Do tej pory zrobiłem 3 szyny w tym jedna z castą i kamyczkiem po 1,5mm grubości i wydają się już bardzo drobne?
Odpowiedz
#4
W srebro zaopatruje sie w hopea , ja w sklepie w w-wie ale mają też stronę proponuje najpierw dzwonić i pytać o przeceny z końcówek - dają czasem niezłe ceny.
Odpowiedz
#5
Zobacz tutaj 
http://walcowniametali.pl/
Odpowiedz
#6
U Kociuby na Rakowickiej masz pełny wybór przeciągadeł, a na Kurkowej 5 półfabrykaty. Nie pamiętam nazwy firmy, ale jeżeli masz srebro możesz za dopłatą zamienić na półfabrykaty.
Jeżeli oprawiasz kamienie w obrączkach, to 1,2 do 1,5mm powinno wystarczyć. Chyba, że robisz dość ciężką i optycznie masywną biżuterię. Obrączka 2mm, to kawał materiału. W takiej można spokojnie oprawiać kamienie na rancie Ząbki Każdy z czasem wypracowuje własny styl. Musisz poeksperymentować Uśmiech

firma z półfabrykatami to Proma, o ile się nie mylę
Odpowiedz
#7
Czyżbyś nie miał zaufania do mistrza, u którego zacząłeś naukę? Na te wszystkie pytania on mógłby Ci odpowiedzieć
Odpowiedz
#8
Bardzo wszyskim dziękuję za info, kupiłem dziś na kurkowej sporo blachy i drutów. Niedługo coś wrzucę skończonego.
Odpowiedz
#9
Witam jeszcze raz, może ktoś używa kalki do nanoszenia wzoru na srebro takiej jak na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=PRhLo3E5474 ? Mam problem z przekładaniem bardziej skomplikowanych projektów na blachę, a przyklejanie wydruku do blachy jest słabą opcją przy drobnych detalach. Jak się to nazywa i gdzie ew. można to nabyć?


Z góry dzięki
Odpowiedz
#10
na załączonym filmie to jest chyba zwykła kalka bo po naniesieniu wzoru nie dotyka palcami powierzchni...

ja używam markera "niezmazywalnego" rystor (taki do podpisywania folii, dvd itp) - im bardziej pocą się palce tym szybciej schodzi, ale można to jeszcze dodatkowo zabezpieczyć przeźroczysta taśma klejąca.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości