Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Giloszarka - grawerka
#81
Na jaki klej montuje Jochan tarczę do krążka ? Gdzie go kupić ?  ( plisssssssssss)

-  jaki nóż do cięcia on używa ? ???  czy ktos robi takie noże - sztychle ?
- czy 0,8 mm srebro wystarczy na taka tarczę ?

[Obrazek: DSC_00065_V2_prot.jpg]

[Obrazek: DSC_00088_prot.jpg]




3. Poszukuję krążków z alpaki i srebra nadających się do giloszowania  ( plisssssssssssssssssssss ? )

4. Czy mosiądz M65 można kolorować oksydą na czarno, niebiesko ?  Czy można w domu posrebrzyć ?


Za wszelka pomoc z góry dziękuję, w zamian pomogę przy giloszowaniu i emaliowaniu   Biggrin Biggrin Biggrin 

pozdrawiam Leszek
Odpowiedz
#82
http://www.prachem.pl/patynole/
To są patynole do mosiądzu, używam tego 2N - działa.

Raczej nie posrebrzysz w domu - do srebra dobre są tylko kąpiele cyjankowe.
Odpowiedz
#83
-możesz na pewno kleić  krążki smołą repuserską,przepis znajdziesz na stronie forumowiczów u Agusa,tam jest cały proces produkcji smoły opisany,jakiej gr.potrzebujesz blachę z alpaki mam  0.3,0.6,0.8 i jaka śr.krążków,jeżeli jesteś zainteresowany to na priv.
Odpowiedz
#84
Odpowiedz
#85
-w skład smoły repuserskiej wchodzi między innymi żywica,a szelak jest niczym innym jak żywicą naturalną,ja stosuję smołę do repusowania,jeszcze nigdy w trakcie pracy  przedmiot repusowany nie odkleił się ani nie przesunął.
Odpowiedz
#86
szelak dostanie w sklepach z protetyką dentystyczną
Odpowiedz
#87
mosiądz można oksydować na czarno - na allegro masz specyfiki do tego

a co do kleju to on to lepi na smole repuserskiej - przynajmniej tak to wygląda
Odpowiedz
#88
Odpowiedz
#89
(01-12-2016, 12:35 PM)rubicon napisał(a): -w skład smoły repuserskiej wchodzi między innymi żywica,a szelak jest niczym innym jak żywicą naturalną,ja stosuję smołę do repusowania,jeszcze nigdy w trakcie pracy  przedmiot repusowany nie odkleił się ani nie przesunął.

Zgodzę się z tobą , ale w tym przypadku chyba bardziej chodzi też o temperaturę ,wydaje mi się że te tarcze podczas obróbki skrawania mogą się trochę nagrzewać (gdybam hipotetycznie)  a smoła ma niższą "temperaturę plastyczności" poprzez swoje dodatki , poza tym wydaje mi się że tu połączenie powinno być bardziej sztywne niż plastyczne tak jak przy repusie  , tarcze są dość cienkie i metal skrawamy a nie rozciągamy .
Odpowiedz
#90
(01-12-2016, 05:04 PM)kolorowy napisał(a):
(01-12-2016, 12:35 PM)rubicon napisał(a): -w skład smoły repuserskiej wchodzi między innymi żywica,a szelak jest niczym innym jak żywicą naturalną,ja stosuję smołę do repusowania,jeszcze nigdy w trakcie pracy  przedmiot repusowany nie odkleił się ani nie przesunął.

Zgodzę się z tobą , ale w tym przypadku chyba bardziej chodzi też o temperaturę ,wydaje mi się że te tarcze podczas obróbki skrawania mogą się trochę nagrzewać (gdybam hipotetycznie)  a smoła ma niższą "temperaturę plastyczności" poprzez swoje dodatki , poza tym wydaje mi się że tu połączenie powinno być bardziej sztywne niż plastyczne tak jak przy repusie  , tarcze są dość cienkie i metal skrawamy a nie rozciągamy .
  - Leszek,potrzebuje kleić krążki,chyba go gliszowania, a tam z tego co widziałem obroty są przy użyciu korby ręcznie,także materiał się nie nagrzeje,do zrobienia smoły repuserskiej używamy proporcje:kalafonia 750gram,gips rzeżbiarski(sztukatorski)1kg,50ml oleju roślinego,kostka1,5 cm wosku pszczelego,pigment w postaci pyłu jako barwnik,jak oleju nie dodasz to będzie twardsza smoła.                                                                                     Leszek ile chcesz tych krążków?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości