Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o stop srebra
#11
Ligury... hmmm. Jedni mówią, ze to fanaberia a inni nie wyobrażają sobie bez nich pracy. No i jest ich rodzajów w pip jasny.
Ponadto są dwie konkurujące firmy: Legor i Pro Gold, które swój towar zachwalają a o konkurencji mówią rzeczy na pograniczu
zniesławienia. Ja tam panie tego nie wiem. Odlewałem kiedyś na miedzi, później na ligurach i powiem, że sam cudowny wpływ ligury
na jakość stopu jest cokolwiek przereklamowany. Rozumiem jeżeli chodzi o firmę która przetapia kilkadziesiąt lub kilkaset kilogramów
miesięcznie i trzęsie się nad promilem ubytku który przy takim przerobie jest już istotny, ale ktoś kto w swojej piwnicy dzierga unikaty,
nie powinien sobie tym głowy zawracać. Niech zadzwoni do firmy Profilex, która jest dystrybutorem ligur Pro Goldu i zapyta o ligurę
do odlewu, walcowania, czy co tam mu jest potrzebne. Tutaj jest link do instrukcji technologicznych i całej oferty ligur Pro Gold
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#12
(06-11-2015, 07:41 PM)cactoos napisał(a): Ligury... hmmm. Jedni mówią, ze to fanaberia a inni nie wyobrażają sobie bez nich pracy. No i jest ich rodzajów w pip jasny.
Ponadto są dwie konkurujące firmy: Legor i Pro Gold, które swój towar zachwalają a o konkurencji mówią rzeczy na pograniczu
zniesławienia. Ja tam panie tego nie wiem. Odlewałem kiedyś na miedzi, później na ligurach i powiem, że sam cudowny wpływ ligury
na jakość stopu jest cokolwiek przereklamowany. Rozumiem jeżeli chodzi o firmę która przetapia kilkadziesiąt lub kilkaset kilogramów
miesięcznie i trzęsie się nad promilem ubytku który przy takim przerobie jest już istotny, ale ktoś kto w swojej piwnicy dzierga unikaty,
nie powinien sobie tym głowy zawracać. Niech zadzwoni do firmy Profilex, która jest dystrybutorem ligur Pro Goldu i zapyta o ligurę
do odlewu, walcowania, czy co tam mu jest potrzebne. Tutaj jest link do instrukcji technologicznych i całej oferty ligur Pro Gold

Dyplomatycznie bardzo temat zgasiłeś  Biggrin
Odpowiedz
#13
Zaraz tam dyplomatycznie. Po prostu przerobiłem wiele ligur i jakiejś istotnej różnicy miedzy nimi nie dostrzegam.
Są i owszem szczególarze, którzy przełomy wlewka pod mikroskopem oglądają, ale dla mnie podstawową zaletą
ligury, jest możliwość hartowania stopu. Są np. ligury nieoksydujące i inne wynalazki które każdy powinien sobie
dopasować wg potrzeb. Polecam więc skorzystać z linka i używać do woli. A tak naprawdę, to ważne jest kto
odlewa a nie z czego. Dobry odlewnik poleje z ręki lepiej niż niejeden lamer na indukcyjnym kombajnie.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości