Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szablony pod ostrzenie i powiększenie :]
#1
może się komuś przyda...


kiedyś szukałem tanich zamienników do rylców (znaczy pod japoński sposób grawerowania - młotek i rylec) i znalazłem coś takiego
http://www.sourcingmap.com/rc-helicopter...15710.html

stwierdziłem, że spróbować nie zaszkodzi i po jakiś 3 tygodniach przyszło - i jak we opisie dobrze wytoczone itp.
 spróbowałem to ostrzyć z ręki ale w ciul długo schodziło plus nie tak do końca równo jakbym chciał.....

przeglądając neta, kiedyś znalazłem szablony lindsay'a - fajne ale o wiele za drogie jak dla mnie, z przesyłką ponad 100 dolców...
po jakimś czasie przez przypadek znalazłem motyw na uchwyt jaki można by w tym zamontować co by niedrogi był, a jak się coś zwali to i wymienić na szybko - kostka do łączenia kabli przy elektryc, w środku jest taki fajny mosiężny uchwyt - ja użyłem o wymiarach wysokość 6mm szerokość 5mm

pół dnia poświęciłem na naukę robienia prostej grafiki wektorowej, żeby mi firma wycięła z plexy 3mm grubej  (koszt 35zł za wycięcie 2 rodzajów) plus uchwyt 4 złote za jakieś 10 sztuk chyba

i powstało coś takiego
   

i dzięki temu zaostrzyłem sobie coś takiego
   
   
   


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
co do powiększenia - ostatnio zakupiłem na allegro lupę z montowaniem do blatu, mam taką na głowę zakładaną, ale za cholere mi nie wygodnie przy dłuższym użytkowaniu

ta z montownie do blatu ma powiększenie 3 dioptrie, średnicę 9 cm i ramię "gęsia szyja" 50cm - a to wszystko z przesyłką za ~36zł

z zakupu jestem bardzo zadowolony, można użyć przy grawerowaniu, lutowaniu czy czym się tam chce, a dzięki długiej szyji można ustawić tak, że nie przeszkadza
   

bez i z powiększeniem przy tej samej odległości

   
   
Odpowiedz
#2
Jeżeli pilnie potrzebuje jakiś sztychel dziwoląg przeznaczam na to z użyty PERELNIK i uchwyt dla niego, a na co dzień jednak ma być widiowe pręty.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#3
Bardzo ładnie to zrobiłeś.   Ten plik wektorowy to trzymaj , może się kiedyś wymienimy Biggrin
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#4
perelniki też przerabiałem, ale za krótkie na japońskie grawery, plika wektorowego jak ci trzeba leszek to daj znać :]
Odpowiedz
#5
(07-11-2015, 09:52 PM)simoniculus napisał(a): perelniki też przerabiałem, ale za krótkie na japońskie grawery, plika wektorowego jak ci trzeba leszek to daj znać :]

Ok. będę pamiętał. Dziękuję. Wytnę z nierdzewki

Widzę że jesteś takim konstruktorem jak ja. Jak mam pomysł to biorę karton wycinam szablony potem corel, wycinanie, spawanie i siup następny złom stoi :-) Biggrin Biggrin Biggrin
Czasami się zastanawiam co bardziej lubię : maszyny czy prace dla których są stworzone.        
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#6
Fajne szablonyi fajny pomysł. Dzięki za podpowiedź, może kiedyś spróbuję takie zrobić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości