Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grawerka
#31
Marker, farba,oksyda, ogień Puść oczko 
Odpowiedz
#32
Dzieki Pampalini za namiar. Niby taniej bo 110zł netto ale dochodza rozne dodatkowe koszty przy malych zamowieniach :/
Jakby ktos szukalł
http://www.dt-shop.com/index.php?id=22&L...g=6&aw=055
Odpowiedz
#33
Сactoos tak to jest to! --=Wankiel=-- dobrze wiedzieć nazwę (pierdolnik do pulsacji nie zawszy objaśnia Uśmiech )

Mnap89 szablony Lindsneja robię też, bynajmniej do swoich trzymaczy rylców. Mogę ci dać wykrój szablonów z nim można samemu zrobić, ale są niuansy ale jednak bardzo polecam. Gumki ci sprzeda Jura po 30dolców. Czy warto,? nie weim, ja wątpię że kupie, w dwóch słowach mam opinie od Grawera który odłożył w stronę patefon- ostrzałkę od GRS, i firmowe gumki, na korzyść szablonów Lindsneya.
Pasta diamentowa świetnie spisuje się, i płytki diamentowe też mogą być, szczególnie dobry wybór w parze z szablonami Lindsneja

Tak rzeby pośmiać się z cen (i dla cichej promocyi moich widiowych sztychli) polecam przejrzeć katolog Jura http://www.ottofrei.com/Jura-Microstonesetting-Tools/
Oprawiam ...
Odpowiedz
#34
Fajne te sztychle Jura ma . Chyba sie połakomie na 120 Puść oczko
Dzieki Vi Puść oczko
Odpowiedz
#35
No ja wlasnie zamowilem sobie plytki z nasypem diamentowym eze-lap i zamierzam zrobic z nich oselki do rylców. Przymierzam sie do szablonow lindsay'a tylko ze te ktore chce kupic to 300$ wiec boli Ząbki
Odpowiedz
#36
(02-15-2016, 09:09 PM)mnap89 napisał(a): No ja wlasnie zamowilem sobie plytki z nasypem diamentowym eze-lap i zamierzam zrobic z nich oselki do rylców. Przymierzam sie do szablonow lindsay'a tylko ze te ktore chce kupic to 300$ wiec boli Ząbki
---Maciej zrobię ci ten sztychel i pamietnam o śrubach, niedługo paczka pojedzie do Żar to coś do ciebie wpadnie (tak przypuszczam). Te sztychli robią na zamowienie dla firmy Jura,z materialu widii jakościowo bardzo zbliżony do "finskich widiowych prętów", niema sensu przepłacać kilku krotne za te sztychle, zresztą zaczekaj z 2-3 tygodni przekonasz się sam. 

 -- Mnap89   tak się da ostrzyć, tylko trzeba mieć kilka płytek o różnej grubośći ziarna, szablony plastikowe zzałatwić nie problem, ale co z uchwytem pod noża rylca? Widzisz tu jest pod "mój" pneumo sztychel dla szybkiej wygodnej wymiany  [Obrazek: UjaxzKQvodJ5v] ,  jakie u ciebie rylca nie wiemy. 
Oprawiam ...
Odpowiedz
#37
Super, czekam niecierpliwie Puść oczko Puść oczko Puść oczko 
Odpowiedz
#38
Orafo, zdjeica nie widze Smutny
Ja mam na te chwile kilka ręcznych rylców GMT takze do kazdego systemu jaki bym nie kupil musialbym nowe rylce dorabiac Język
Przyszly mi te oselki diamentowe i troche sie zawiodlem Język gradacja 250/400/600/1200. Ostrza szybko i równo ale myslalem ze 1200 zostawi gładsza powierzchnie tj. bardziej blyszczaca. Nie wiem moze trzeba "dotrzeć" bo nowe to faktycznie moga byc ostre. Zamowilem jeszcze arkansas bialy ale jeszcze nie przyszedl takze na razie fajnie sie ostrzy ale rylce wciaz sa matowe.
Szczerze wolalbym polerowac rozniez diamentem bo mozna rylce weglikowe wtedy obrabiac. Kamien naturalny arkansas węglika nie ruszy :/
Takze z tego co wyczytalem sa oselki diamentowe 4000 i 8000 firmy DMT ale koszt prawie 400 zł sztuka :O
Lub pasty polerskie diamentowe - gradacji do wyboru do koloro - i to w sumie nie jest glupie rozwiaznie bo kazda paste stosujac na osobnej plytce z czasem sie zaimpregnuje tymi diamentami. Chyba Ząbki
BTW znalazlem jeszcze kolejne zrodlo gumek diamentowych - chyba to samo co Edenta Ceragloss tylko innej firmy. Cena podoba wiec chyba dzialaja tak samo.
http://dental-shop.pl/category.php?id_category=228

No i jeszcze mnie zastanawia ten chinszki Graversmith. Tak z ciekawkosci zna ktos jakes opinie na ten temat? Bo Przeciez to nie jest kosmiczna technologia wiec nie wiem czmeu mialoby dzialas gorzej od oryginalnego GRSa? Ok sama prostnica jako element wykonawczy moze oryginalna lepiej bedzie sie sprawowac ale jednostka centralna?
Odpowiedz
#39
Pasty diamentowe nie są drogie, polecam i zdają egzamin przy ostrzeniu sztychli widii i HSS (ale łapy brudzą się bardzo) z tego co kojarzy mi się gradacja na twoich osełkach pasta może dać do 10000 grit (to pasta pół mikrona).
Jak potrzebujesz osełek diamentowych mogę zrobić rozeznanie w ukAranie, też są tu produkowane.
Chinszki Graversmith i graverhelper daj se spokój z tym nie warto, za długo o tym pisać: wbrew pozorom technologie na wykonania prostnicy GRS lub Lindsneja trzeba mieć, już od dawna leżą w sieci techniczne schematy rożnych pneumosztychli ala Lindsneja tylko daleko nie kazen ma możliwość profesjonalnego szlifowania rurek o małych diametrach i tu mój pies pogrzebany. Odstawiać fuszerke za nie skromny cennik to nie dla mnie, dla tego nie robię sztychli na ciśnienie stale - trzeba mieć specjalistyczną rurkową szlifierkę. Za jakościowy sprzęt "a-la lindsneja" to trzeba bulić okolo 600 euro, ha wykładowcy z kursów grawerowania GRS spalili się na YouTubie używając sztychla a-la Lindsnej jest to najlepszy dowód na jakość tego sztychla. Dzis zadzwonię do gościa od "diamentowego szlifowania" też maja jakieś gumki z diamentem dowiem się o grubości ziarna - nie wiadomo co oni wyprodukowali za 10zł http://techno-almaz.com/catalog/stomatol...nt/c42885/
Oprawiam ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości