Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierścionek zaręczynowy-projekt/cena
#1
Witam. Mam pewne pytanie.. Otóż nigdy nie kupowałem żadnej biżuterii więc dla mnie będzie to nowość, chodzi o pierścionek zaręczynowy. Wiem co lubi/ w czym gustuje moja luba.. Mojej dziewczynie wymarzył się pierścionek chyba dosyć nietypowy, nie jakiś gładki, prosty, tyko jakby jakiś pleciony a'la pnącza coś w ten deseń z różowego złota z malutkimi brylancikami i morganitem o barwie jakby to opisać ni to róż i ni pomarańcz, dziewczyna mówi że to barwa jakby herbaciana. I tu moje pytanie:
1. Czy morganit to dobry wybór na pierścionek zaręczynowy. Pierwszy raz słyszałem o takowym kamieniu i nawet nie wiem, czy ma jakąś szczególną wartość itd. Nie ukrywam, nie mam bóg wie jak dużych zasobów pieniężnych, jestem studentem i trapi mnie myśl czy będzie mnie stać na takowy pierścionek. Czy za kwotę 2500-3000zł dostałbym taki pierścionek.
2. Czy każdy jubiler wykonały pierścionek wedle mojego rysunku/ projektu i czy jest za to pobierana jakaś większa opłata
Odpowiedz
#2
Wysłałem ci kolego wiadomość na pw. Zawsze jest pobierana zaliczka/zadatek na koszty materiału aczkolwiek nie każdy jej będzie wymagał ale to rzadkość. Jeśli jesteś zdecydowany to pisz na pw. Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
zielony beryl to szmaragd - najrzadsza i najdroższa odmiana tego minerału - dobrej jakości naturalny jest bardzo drogi 
niebieski beryl to akwamaryn - nie jest rzadki = tani
różowy beryl to morganit - nie jest rzadki = tani
oczywiście mówie ogólnie  
Odpowiedz
#4
Co do szmaragdu trza dodać że kruchy jak diabli ; p pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Fabio nie wszystko takie proste
1. --=Czy ....wybór na pierścionek zaręczynowy =--- no nie wiem, klasyka to cos mniejszego (ja bym poleciłby mossanite b.ładna "imitacja" diamentu.  Morganit jak i każdy inny kolorowy kamyk ma estetyczną cenność przy nieco większym wymiarze czyli ... 
tym bardziej jak dziewczyna ma małą dłoń to i błyszcząca cegła nie pasuje na zaręczynowy.  
1,a --=Nie słyszałeś o kamieniu=-- no i co z tego, około 4 tys. rożnych kamyków nich gemmologi zamartwia się nad tym. Marganit (z otoczką drobnych różowych i białych kamyków to będzie bomba)  jest spoko, tani wtedy kiedy jest marny, blady, i co jest ważniejsze gdzie. kiedy. za ile ty czy majster go znajdziecie (alegro, ebay nie dła ciebie z kamykami). 
1,b Za 700 euro myślę że tak, ale ja zawsze powiem ze trochę za mało ze by mieć zasoby na lepsze kamyki, więcej metalu, na przykład wielka niewiadoma z wagą wzoru " a'la pnącza" rozbieg ceny złoto 150-400 eu. 
1,c  Jest zasada najpierw mamy kamień w dłoni potem kolej na rysunki schematy.
2, Absolutnie nie, ale z paprać może każdy. Nie wiemy czy przy tym pierścionku jest potrzeba 3d projektanta, ale z osadzeniem małych diamentów  już trzeba mieć wprawę i sprzęt.  Zagadaj z tym panem.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#6
Za moich młodych lat pierścionek zaręczynowy kupował mężczyzna a nie kobieta Biggrin Biggrin Biggrin . Świat się zmienia.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#7
     
Odpowiedz
#8
(09-05-2015, 11:55 PM)Gziutek napisał(a): Po dokładnej analizie projektu-wzoru i oszacowaniu kosztów , stwierdzam , że potrzeba 100 000,- na wykonanie tego pierścionka.
Na pytanie drugie odpowiadam NIE ( tylko ten który potrafi ).

100000 zł ???????  za tyle to ja zrobię pierścionek w emalii a nie morganicie.
Wydaje mi się że każdy jubiler jak jest jubilerem zrobi Ci piękny pierścionek.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#9
     
Odpowiedz
#10
Witam. O taki wzór pierścionka mi mniej więcej chodzi. (Różowe złoto+ różowy/heraciany morganit)
http://www.jeenjewels.com/8466-34192/vin...e-gold.jpg
Lub taki- chociaż przeczuwam że ten drugi może być dużoo dużoo kosztowniejszy, ale zapytać fachowców nie zaszkodzi ( nie musiałyby być prawdziwe małe diamenciki, mogłby być crykonie, ale morganit prawdziwy) [Obrazek: 21a1ad62310at.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości