Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Robocizna z drogim kamieniem.
#1
Witam, mam pytanko, czy przy wycenie roboty doliczacie za zakucie czegoś droższego ? Konkretnie - klient ma złoto i okrągły bryl. 1 ct. z certyfikatem i wyceną na 25000 zł. Wzór prosty w łapki z białego. Ja doliczam, bo np. taki sam wzór z cyrkonią wykańczam na luzie i szybko, a tu jest jednak odpowiedzialność i  jakieś ryzyko, a to się przekłada na czas pracy. Ciekawy jestem Waszego zadania.
Odpowiedz
#2
Jasne że doliczasz ale pytania ile, jak kamień bez problemów, piorą i inne potencjalne problemy i za kamień odpowiadasz swoją gotówka to śmiało doliczasz 2-7% od oceny kamienia, te procenty ustalisz sam sobie w zależności od:
1.
2.
3.
4.
5.
6.

Jak klient chce ryzykować a ni płacić na miejscu cena od 50-200 złociszy (to moja wschodnia cena)
Też mnie interesuję ceny na osadzenie, na przykład przy pospolitym pave (ale wsio ręcznie robione) ile się płaci fachowcu (czy ktoś namiary) za osadzenie drobiazgów?
Oprawiam ...
Odpowiedz
#3
No właśnie, ja powiedziałem 2% od wartości kamienia, czym wzbudziłem zdziwienie klienta, odszedł mówiąc że ktoś mu zrobi bez takiej dopłaty. Ok, droga wolna niech idzie, ja się nie będę denerwował za friko.
Co do pave to nie korzystam z usług tylko robię sam, tak że nie znam cen. Na tym forum widziałem ładne zakucie pave w złocie w obrączce szerokiej trzy albo cztery rzędy kamieni, ale nie pamiętam gdzie to było.
Odpowiedz
#4
Kliejent nie zawsze ma racje, i jemu trzeba to uzasadnić (być przygotowanym na targ, banał ale też czasami zapominam), moje nie liczni zamówcy to jubilery do nich przymawia tylko konkurencyjna/porównywalna cena, jakość, rzadko czas wykonania, niektórzy wyjadą mózg o tam jest taniej o polowe i takie sran.... w banie, przecież wiem po ile kto i co potrafię w moim mieście. Chociaż z miejscowym totalnym ubóstwem tę ceny zmalały, a porównać trzeba.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#5
Witam -co do cen za oprawe bryl to w mojej okolicy biorą nawet do 10% wartości kamienia. Wiele widziałem oprawionych brylantów i powiem że niewielu potrafi ładnie/dobrze je oprawić.
2% to troche mało, za wycene i certyfikat więcej biorą a odpowiedzialności/ryzyka nie mają
Orafo za oprawe drobiazgów typu pave dla innych złotników w moim regionie ok 10 zł za 1 szt przy większych ilościach można się dogadać np 8 zł za 1 szt
Odpowiedz
#6
Greg wiem, 2% to bardzo mało, ale i tak okazało się za dużo Uśmiech Powiedziałem dolną granicę bo czułem, że będą problemy z płatnością, a poza tym oprawa w łapki jest dla mnie najłatwiejsza, jakbym to musiał zakuwać rylcem, nie zszedł bym poniżej 7%.
Odpowiedz
#7
Greg Dzięki za podpowiedz, tak przepuszczałem że środek miedzy zachodem i wschodem 4-2-1 eu
Szamek Przyjdzie następny klient.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#8
(09-07-2015, 09:11 AM)orafo napisał(a): Greg Dzięki za podpowiedz, tak przepuszczałem że środek miedzy zachodem i wschodem 4-2-1 eu
Szamek Przyjdzie następny klient.

Trzeba sie cenić więcej szacunku do tego zawodu ...i odpowiedzialności .....np.dziś wymienialem piastę w rowerze 80zl w tym , 3 tygodnie czekania w kolejce zrobilem to sam w 5 minut .Robota prosta praktycznie nie trzeba fachowca i 0 odpowiedzialnosci na luzie......
Odpowiedz
#9
(09-19-2015, 08:43 AM)trank123 napisał(a):
(09-07-2015, 09:11 AM)orafo napisał(a): Greg Dzięki za podpowiedz, tak przepuszczałem że środek miedzy zachodem i wschodem 4-2-1 eu
Szamek Przyjdzie następny klient.

Trzeba sie cenić więcej szacunku do tego zawodu ...i odpowiedzialności .....np.dziś wymienialem piastę w rowerze 80zl w tym , 3 tygodnie czekania w kolejce zrobilem to sam w 5 minut .Robota prosta praktycznie nie trzeba fachowca i 0 odpowiedzialnosci na luzie......

Niezła stawka - szok O_o   kurde a ja klepię mozaikę z bruku po 50 zł/m2 ???  otworzę  chyba zakład rowerowy Rozmarzony
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#10
Trank123---=Trzeba sie cenić więcej szacunku do tego zawodu =--- Trzeba ??? to chyba żart, aż strach pytać komu brakuje odpowiedzialności, czy to była alizja ze u ciebie wyszczy cennik.
Oprawiam ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości