Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krok po kroku, czyli jak powstają moje grawerunki
#1
Cześć!

Ponieważ od jakiegoś czasu dostaję sporo pytań dotyczących powstawania moich grawerunków wraz z sugestiami aby zrobić porządny opis całego procesu pracy wraz z fotografiami, postanowiłem zabrać się do roboty i otworzyć nowy wątek. Postaram się to zrobić najrzetelniej jak to tylko potrafię ale ostrzegam, że nie jestem fachowcem w tej materii. Z wykształcenia jestem mgr. inż leśnik, a grawerunkiem zajmuję się amatorsko. Tak naprawdę to nawet nie wiem jak powstają profesjonalne grawerunki bo osobiście nie znam żadnego grawera, który mógłby mi to pokazać. Do wszystkiego dochodziłem sam, w oparciu o wiedzę kolegów z forum oraz szczątkowe informacje z książek i z sieci (zwłaszcza z youtube). Liczę więc na dwie rzeczy. Po pierwsze na wyrozumiałość w przypadku gdybym się mylił i robił coś źle. Po drugie jeśli koleżanki i koledzy z forum będą znali jakieś inne, ciekawsze lub lepsze rozwiązania na poszczególnych etapach pracy, to proszę się nimi dzielić, w ten sposób każdy będzie się mógł nauczyć czegoś nowego. Miłego czytania Uśmiech Uśmiech Uśmiech 
Odpowiedz
#2
Na początek podzielimy sobie prace na kilka następujących etapów:

1. Projektowanie grawerunku,
2. Przenoszenie grawerunku na metal,
3. Grawerowanie ramki grawerunku oraz wstępne wykonanie wszystkich głównych linii i motywów,
4. Wykonanie tła grawerunku,
5. Wykończenie motywów głównych,
6. Barwienie grawerunku,
7. Polerowanie i inne końcowe prace przy grawerunku.

Chyba o niczym nie zapomniałem. Postaram się opisać szczegółowo każdy z tych punktów, no i  liczę na waszą pomoc i świeże pomysły
Odpowiedz
#3
(11-22-2015, 12:35 AM)Grotek76 napisał(a): Na początek podzielimy sobie prace na kilka następujących etapów:

1. Projektowanie grawerunku,
2. Przenoszenie grawerunku na metal,
3. Grawerowanie ramki grawerunku oraz wstępne wykonanie wszystkich głównych linii i motywów,
4. Wykonanie tła grawerunku,
5. Wykończenie motywów głównych,
6. Barwienie grawerunku,
7. Polerowanie i inne końcowe prace przy grawerunku.

Chyba o niczym nie zapomniałem. Postaram się opisać szczegółowo każdy z tych punktów, no i  liczę na waszą pomoc i świeże pomysły

Grotek pisz dalej i pokazuj zdjęcia do 9 grudnia siedze w chałupie to może dawaj zadania domowe to się czegoś nauczymy 
Odpowiedz
#4
Jestem za Biggrin
Odpowiedz
#5
(11-22-2015, 12:24 AM)Grotek76 napisał(a): Miłego czytania Uśmiech Uśmiech Uśmiech 

Super temat. U mnie rok 2016 będzie rokiem grawerowania.\

(11-22-2015, 12:35 AM)Grotek76 napisał(a): Na początek podzielimy sobie prace na kilka następujących etapów:
Chyba o niczym nie zapomniałem.


Proszę jeszcze napisać od jakich narzędzi zacząć pracę -  (co kupić) i na jakim materiale  wygrawerować tarczę do zegarka jak na zdjęciu ?



[Obrazek: GenChron-Watch-001-image6.jpg]
Odpowiedz
#6
Kupiłem ostatnio do potrenowania mosiàdz w krążkach fi 35 i 1mm myśle że by sie nadawały. Ja zaczynam grawerowanie no kompie czyli obrabiam najpierw wzór na cyfrowy co pozwala nam go w razie potrzeby szybko powiększyć, zmniejszyć czy rozciągnoąć na lepsze dopasowanie. No a potem drukarka ,aceton i można zaczynać dalej.
Odpowiedz
#7
(11-22-2015, 09:37 AM)Pampalini napisał(a): Kupiłem ostatnio do potrenowania mosiàdz w krążkach fi 35 i 1mm myśle że by sie nadawały. Ja zaczynam grawerowanie no kompie czyli obrabiam najpierw wzór na cyfrowy co pozwala nam go w razie potrzeby szybko powiększyć, zmniejszyć czy rozciągnoąć na lepsze dopasowanie. No a potem drukarka ,aceton i można zaczynać dalej.

Idealne krążki. Jak gatunek bo nie wiem czy nada się do emaliowania ? Odstąpisz adres gdzie można kupić ?

Jaki ryjec kupić na początek do takich małych detali ??? słyszałem że używacie mlotów pneumatycznych  ????

Super temat !!! chyba przyspieszę grawerowanie bo emalia nie ma naśladowców Biggrin  ( z wyjątkiem Krissa)
Odpowiedz
#8
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#9
Odpowiedz
#10
Leszek tu masz krążki
http://olx.pl/i2/oferta/krazki-mosiezne-...%5D=answer#
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości