Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polerowanie Srebra i Złota
#1
W wyszukiwarce nie znalazłem takiego tematu, a zaczął mnie on bardzo ciekawić od kiedy moje ręczne sposoby polerowania przestały mnie zadowalać. Chciałbym zgłębić trochę ten temat, a mianowicie bardziej temat polerowania silnikiem jubilerskim / czymś podobnym. 
Aktualnie z takich narzędzi posiadam tylko Dremela, sprawdza się chociaż nie jest tak dokładny. 
I tutaj moje pytanie. Jakich końcówek mógłbym użyć w Dremelu po obróbce zgrubnej i szlifowaniu aż do samego pięknego połysku ?
Podzielicie się czego używacie, co kupujecie ? Jakie końcówki ?
Używacie gumówek czy innych rzeczy ? 
Robię dużo łańcuchów, na bęben z wkładem jeszcze mnie nie stać niestety Język Co byłoby dobre i uniwersalne, lub co byłoby dobre do wypolerowania łańcuchów ? 
Odpowiedz
#2
pilnik>papiery od 400 do 2000>tarczka filcowa/szczotka z wlosia

Gumki czasami tak, ale bardziej do wykonczenia.

Generalnie jak sobie wykonczysz tak sobie wypolerujesz, jesli masz jakies miejsca gdzie nie mozesz dojsc to polecam szczotke, bo jest wezsza ale cudow nie oczekuj. Jesli chcesz wszystko wszedzie to tylko elektropolerka
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#3
Mam kilka złotych i srebrnych monet. Planuję je sprzedać. Zastanawiam sie czy polerka jest w tym przypadku wskazana? Są to mniej więcej takie monety jak te tutaj: http://www.coinart.pl/srebne-k165.html
Trochę przyćmione. W jaki sposób nadać im blasku?
Odpowiedz
#4
Jak na sprzedaż to się ich nie odnawia.
Odpowiedz
#5
(12-03-2015, 11:20 AM)kister napisał(a): Mam kilka złotych i srebrnych monet. Planuję je sprzedać. Zastanawiam sie czy polerka jest w tym przypadku wskazana? Są to mniej więcej takie monety jak te tutaj: http://www.coinart.pl/srebne-k165.html
Trochę przyćmione. W jaki sposób nadać im blasku?

Monet się nie poleruje. Przy każdej ingerencji moneta momentalnie straci wartość.
Odpowiedz
#6
Wink 
-----
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości