Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rury
Do swiąt musi mi się to udać zrobić, i nie wiem moze kupię gietarkę tylko jaka , bo rurki to fajna rzecz cos sie da z nich robic bo taniej a wyrób wygląda wiekszy. Takie rurki półokragłe na bransoletki to na prawde sprawia że bransoletka wygląda duza obfita a jednak mniej waży wiec taniej wynosi.
Odpowiedz
(12-05-2015, 07:10 PM)magda napisał(a): Do swiąt musi mi się to udać zrobić, i nie wiem moze kupię gietarkę tylko jaka , bo rurki to fajna rzecz cos sie da z nich robic bo taniej a wyrób wygląda wiekszy. Takie rurki półokragłe na bransoletki to na prawde sprawia że bransoletka wygląda duza obfita a jednak mniej waży wiec taniej wynosi.

Mój mąż kiedyś gdzieś mówił, że wyginając takie rury zamrażali w nich wodę z mydłem. Wtedy wyginali.
ale ja tego nigdy nie wypróbowywałam.
Ja często, jak jest możliwość późniejszego wykończenia zaginam grube rurki przed zlutowaniem.
Szew układam na górze, wtedy przy wyginaniu szew się dociska, a całe srebro pracuje i się nie wygina i rurka się nie łamie.
Odpowiedz
(12-05-2015, 09:29 PM)olax napisał(a):
(12-05-2015, 07:10 PM)magda napisał(a): Do swiąt musi mi się to udać zrobić, i nie wiem moze kupię gietarkę tylko jaka , bo rurki to fajna rzecz cos sie da z nich robic bo taniej a wyrób wygląda wiekszy. Takie rurki półokragłe na bransoletki to na prawde sprawia że bransoletka wygląda duza obfita a jednak mniej waży wiec taniej wynosi.

Mój mąż kiedyś gdzieś mówił, że wyginając takie rury zamrażali w nich wodę z mydłem. Wtedy wyginali.
ale ja tego nigdy nie wypróbowywałam.
Ja często, jak jest możliwość późniejszego wykończenia zaginam grube rurki przed zlutowaniem.
Szew układam na górze, wtedy przy wyginaniu szew się dociska, a całe srebro pracuje i się nie wygina i rurka się nie łamie.

sprawa jest banalnie prosta, zasypujesz rure piaskiem kwarcowym takim drobnym jak używa sie do piaskarek, oczywiście z jednej i drugiej strony rura musi byc np. zaklepana, oczywiście rura jest wyżarzona, i wyginasz jak chcesz.  
Odpowiedz
@magda specjalista od rurek, mój kolega używał do zasypywania piasku z bezpieczników.
Tych do prądu. Teraz używa korundu 200 i końce zalutowuje. Rurkę o średnicy 6 mm zwija
w kółka o średnicy 3,5 cm i mniejsze.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
http://www.ganoksin.com/borisat/nenam/ma...rrings.htm
Odpowiedz
Bardzo przydatna rzecz za rozsądne pieniądze jeśli chcesz pracować z szarnirem w większych ilościach  Biggrin

http://allegro.pl/gietarka-przewodow-rur...42459.html
Odpowiedz
(12-06-2015, 11:35 PM)kolorowy napisał(a): Bardzo przydatna rzecz za rozsądne pieniądze jeśli chcesz pracować z szarnirem w większych ilościach  Biggrin

http://allegro.pl/gietarka-przewodow-rur...42459.html

Widzialem to dziś w Juli, Jeden problem jest taki ze zamiast rolki dociskowej jest profilowana kształtka z promieniowymi kanałami, szkoda ze nie mam pod ręka żadnej miekkiej rurki 6mm to bym zobaczył jak to dziala.

EDIT

Rurke fi 3 z 925 w stanie fabrycznym gnie ładnie, bez widocznych zgnieceń,
Odpowiedz
(12-06-2015, 02:46 PM)kriss napisał(a): @magda specjalista od rurek, mój kolega używał do zasypywania piasku z bezpieczników.
Tych do prądu. Teraz używa korundu 200 i końce zalutowuje. Rurkę o średnicy 6 mm zwija
w kółka o średnicy 3,5 cm i mniejsze.

Ale po co ten piasek. Pisałem by zrobić giętarkę rolkową na 3 kamieniach i kłopot z głowy.

.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
wszystko zależy czy chce się to recznie wyginać czy mechanicznie, ale widzę teoretyków to tu jest lichaUśmiech z doswiadczenia wiem, ze piasek jest najlepszy, a na rolkach to sobie mozesz wyginać rury do ogrodzenia - teoria opanowania- gratulacje !
Odpowiedz
(12-09-2015, 09:15 AM)antoni napisał(a): wszystko zależy czy chce się to recznie wyginać czy mechanicznie, ale widzę teoretyków to tu jest lichaUśmiech z doswiadczenia wiem, ze piasek jest najlepszy, a na rolkach to sobie mozesz wyginać rury do ogrodzenia - teoria opanowania- gratulacje !

Wyginam na rolkach rury 10 cm ale na bariery ochronne.
Nie widzę problemu wygięcia spirali ze złota na mini rolkach.
Może jest ignorantem jako jubiler a budowałem w swoim życiu dużo maszyn.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości