Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problemik ze sklepem
#1
Witam. Czy ktoś z Państwa miał do czynienia z firmą ALCO Sklep Internetowy (narzędzia jubilerskie) ?. Dokładnie chodzi mi o zakup niesprawnego urządzenia i próby reklamowania go lub zwrotu pieniędzy w tej firmie. Może ktoś miał podobną sytuacją z tym sklepem... .
Nie koniecznie chodzi mi o porady prawne, tylko czy ktoś miał tam taką nieprzyjemność  Biggrin  i jak to załatwił. Dziękuje.
Odpowiedz
#2
Co za sprzet?
Osobiscie wszystko co u nich kupilem bylo ok.
Jaki masz problem w reklamacji? Nie wiesz jak to zrobic? Czy sie wstydzisz? Puść oczko Opisujesz co jest grane, pakujesz i wysylasz calosc z potwierdzeniem odbioru. Od tego czasu maja 30 dni na rozpatrzenie reklamacji. CHYBA ZE kupiles jakos firma wtedy to sprawa sie troche kompilkuje(podobno)
Odpowiedz
#3
JA KIEDYŚ ZŁOŻYŁEM ZAMÓWIENIE TO WYSYŁALI Z MIESIĄC I NAPISAŁEM IM ŻEBY JUŻ NIE WYSYŁALI
Odpowiedz
#4
-----
Odpowiedz
#5
Z tego co wyczytałem przy reklamacji (rękojmia) mają 14 dni do rozpatrzenia reklamacji (no chyba, że coś pomyliłem). Zadzwoniłem po 14 dniach i nic nie zrobili/ zdecydowali - nic nie wiadomo. Kazali dzwonić - dziś chyba zadzwonię. Chodzi o młotek udarowy FOREDOM - w trakcie pracy rozkręca się obudowa i nie da się jej dokręcić, poza tym za szybko się nagrzewa. Pracuję na tych młotkach min. 10 lat, więc jakieś doświadczenie mam.
Znajomy czekał u nich na zamówienie 2 m-ce ! i dopiero po wielu rozmowach Zły przysłali. Inny znajomy znów jest zadowolony - różnie bywa. Ale z tego co piszecie nie jest najgorzej. Zobaczymy. Dzięki za info.
Odpowiedz
#6
No niestety firma ALCO odesłała mi młotek tak samo zepsuty jak go wysłałem. Bzdurnie twierdząc że używałem go niezgodnie z instrukcją ...? . Na tych narzędziach pracuję od ok 10 -12 lat . Zwykle kupowałem w PAT -cie lub u Koćuby, raz musiałem gdzie indziej i wtopa !!!. Odesłałem. Od reakcji tej firmy zależy moje zdanie na jej temat. Nie odpuszczę ! . Wydałem już na prawnika, więc jeżeli nie będzie tak jak myślę idę dalej !!!.
Odpowiedz
#7
(12-28-2015, 07:44 PM)Maciek72 napisał(a): No niestety firma ALCO odesłała mi młotek tak samo zepsuty jak go wysłałem. Bzdurnie twierdząc że używałem go niezgodnie z instrukcją ...? . Na tych narzędziach pracuję od ok 10 -12 lat . Zwykle kupowałem w PAT -cie lub u Koćuby, raz musiałem gdzie indziej i wtopa !!!. Odesłałem. Od reakcji tej firmy zależy moje zdanie na jej temat. Nie odpuszczę ! . Wydałem już na prawnika, więc jeżeli nie będzie tak jak myślę idę dalej !!!.

w tej firmie jest chyba inny problem (nie wiem czy wynika z ich niewiedzy czy poprostu myślą że ludzie się nie znają) oni sprzedają tanie albo najtańsze podróby chińskie , wiem że pewnie dziś prawie wszystko tam się robi ale są różnice pomiędzy narzędziami , ja na swoim przykładzie wiem że już nigdy nie kupie nic u nich miałem podobny przypadek tylko z prostnicą która miała być foredoma a przyszedł jakiś badziew i od razu miał bicie , kupiłem u kociuby drożej ale pracuje już 3 rok i nic się z tym nie dzieje , sprawdz czy twój młotek ma sygnowane części, wyślij do stanów z dowodem zakupu na gwarancje i napisz o tym im.
Odpowiedz
#8
Yes of course Mr. Kolorowy!!! Chamy zasługują na prawnika, podejrzewam że Alco sprobóje wyprzeć się na tym że do tych młotków jest potrzebna nisko obrotowa prostnica, też jestem ciekaw czym to się skończy.
Maciek72 fajne masz wyroby.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#9
Proponuję przenieść temat do hayd parku Biggrin 


Kupowałem w Alco raz .
Towar bardzo dobry, obsługa średnia ale bardzo miła, termin dostawy należy "ustalać" telefonem bo inaczej będzie długi.
Odpowiedz
#10
No, szkoda że jest tyle osób niezadowolonych z usług tej firmy. Porażka. Ja swój stosunek do tej firmy uzależniam od załatwienia sprawy w 100% . Wydałem na kancelarię 100 zeta i już nie po puszczę . Wiem jakie mam przed sobą koszta ale mam wygraną + straty moralne ( :0 ) .  Zobaczymy .  Życzcie mi zdrowia  Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości