Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opal
#11
Tak z ciekawości jaką ma wielkość ? 
Odpowiedz
#12
(12-31-2015, 02:11 PM)szamek napisał(a): Właśnie odebrałem nagrodę za Jesienny Konkurs w postaci opala ....

Ciesze się że ci się podoba i ciekawi mnie co z nim zrobisz Cool


Cytat:
(01-01-2016, 06:25 PM)szamek napisał(a): Dzięki Leszku, ale nie oddają nawet w połowie...

cięzko ukazać piękno kamieni szlachetnych na zdjęciach a opale są jednymi z najtrudniej do fotografowania

jest wiele technik i różnic w zależnosci od rodzaju opalu i rodzaju oswietlenia ..itd.

np. często na ciemnym/czarnym tle łatwiej 'pokazac' opalizacje lecz powinno się robić zdjęcia na jasnym lub białym tle co powoduje często wiele problemów.
* dzięki wykożystaniu czarnego tła można uwydatnić-ulepszyć wygląd opalizacji - dlatego często 'sprzedawcy' używają tej 'techniki' + ulepszaja zdjęcia w photoshopie itp
- dobrze zrobione zdjęcia na jasnym tle ukazuja opal bardziej realistycznie/naturalnie lecz w niektórych przypadkach nie jest możliwe zrobienia 'dobrego zdjęcia' ... często jednak nawet najlepsze zdjęcia nie ukażą 'magii' opalizacji Uśmiech

pozdrawiam

[Obrazek: DSCN9746_zpspoh9puew.jpg]
Odpowiedz
#13
Tak, mnie podoba się bardziej na ciemnym tle. Wzór będzie uzgadniany z klientką i zakładam taką ewentualność, że klientka zażyczy sobie ciemne tło, wtedy zrobię pierścionek ze złota i srebra oksydowanego wokół i pod kamieniem.
Jutro zrobię próbkę. Ale może być inaczej, wszystko zależy od tego co zostanie uzgodnione.
Odpowiedz
#14
w przypadku opali 'kryształowych' jest to często stosowana technika
ten opal ma intensywną opalizacje która będzie dobrze widoczna z ciemnym tłem lub bez tła
*ważne żeby nie było tła odbijającego światło 
Odpowiedz
#15
Ja bym oprawę pod opal wymatował i pokrył czarnym rodem. Barwa będzie jeszcze głębsza.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#16
Kriss, czy masz może taki ciemny rod ?
Odpowiedz
#17
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#18
Kriss, ale czy zgodziłbyś się na czarno-porodowanie ?
Odpowiedz
#19
Czarny rod to dupa. lepsze jest rutenowanie. daje CZARNY kolor a nie ciemny szary jak "czarny rod"
Odpowiedz
#20
(01-08-2016, 04:34 PM)mnap89 napisał(a): Czarny rod to dupa. lepsze jest rutenowanie. daje CZARNY kolor a nie ciemny szary jak "czarny rod"

Marek ja już nic nie rozumiem. Tarcze giloszowaną mam srebrną to ją roduję czy rutenuję ?

ps przepraszam ale to nie ten temat gdzie rodujemy  Biggrin Biggrin Biggrin , tu Szamek roduje Biggrin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości