Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grawerowane monogramy
#1
    Cześć!!!

Wykonałem ostatnio kilka grawerowanych monogramów, fotki poniżej. Mam pytanie, czy możecie polecić jakieś książki poświęcone liternictwu, zawierające przykłady różnych czcionek. Może znacie jakieś żródło w internecie? Chciałbym po prostu zwiększyć asortyment i swoje możliwościUśmiech

Na zdjęciach są też moje pierwsze inkrustacje, mam nadzieję, że się wam spodobają. Czy możecie mi podpowiedzieć skąd brać złoty drut do inkrustacji? Może ktoś z forumowiczów by mi taki wykonał na zamówienie?
 
Pozdro!
Odpowiedz
#2
.........


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#3
,,,,,,,,,


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#4
''''''


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#5
Michał mówisz i masz: ornamenty monogramy, czcionka
Oprawiam ...
Odpowiedz
#6
W latach 80- tych ukazywało się czasopismo "ZŁOTNIK ZEGARMISTRZ" wewnętrzne dwie kartki były poświęcone monogramom. To były ułożone alfabetycznie monogramy w różnych stylach. Przedruk z "Monogramme und dekorationen" Leipzig 1906. Mam te ćzasopisma. Jeżeli zajdzie taka konieczność mogę zrobić zdjęcia i przesłać.
Odpowiedz
#7
Elegancko jak zwykle Uśmiech Szkoda, ze u mnie w okolicy nie ma TAKIEGO grawera... Puść oczko

Drut pewnie kazdy zlotnik ci zrobi bez problemu. Jak cos to pisz pw. Albo zadzwon do srebroproma.pl - mysle ze beda w stanie wykonac taki drut jak potrzebujesz. Ewentualnie zrobia troche grubszy i samemu mozesz przecciagnac na odpowiedni rozmiar taki jai w danej chwili bedzie ci potrzebny.
Odpowiedz
#8
(06-07-2016, 12:16 AM)Grotek76 napisał(a): ''''''

Dzięki Wiktor, jesteś wielki Uśmiech
Odpowiedz
#9
(06-07-2016, 08:54 AM)szamek napisał(a): W latach 80- tych ukazywało się czasopismo "ZŁOTNIK ZEGARMISTRZ" wewnętrzne dwie kartki były poświęcone monogramom. To były ułożone alfabetycznie monogramy w różnych stylach. Przedruk z "Monogramme und dekorationen" Leipzig 1906. Mam te ćzasopisma. Jeżeli zajdzie taka konieczność mogę zrobić zdjęcia i przesłać.

Szamek, jeżeli to nie problem to chętnie bym przestudiował te materiały. Jak będziesz miał chwilę wolnego czasu to prześlij mi zdjęcia. Z góry dziękuję!
Odpowiedz
#10
(06-07-2016, 09:23 AM)mnap89 napisał(a): Elegancko jak zwykle Uśmiech Szkoda, ze u mnie w okolicy nie ma TAKIEGO grawera... Puść oczko

Drut pewnie kazdy zlotnik ci zrobi bez problemu. Jak cos to pisz pw. Albo zadzwon do srebroproma.pl - mysle ze beda w stanie wykonac taki drut jak potrzebujesz. Ewentualnie zrobia troche grubszy i samemu mozesz przecciagnac na odpowiedni rozmiar taki jai w danej chwili bedzie ci potrzebny.

Dzięki za podpowiedź i dobrą opinię. Lecę na miasto szukać złotnika Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości