Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muszla z masy perłowej - szukam informacji
#1
[Obrazek: P7joNF.jpg][Obrazek: W9xWiV.jpg][Obrazek: TXCUEx.jpg]Witam

Ostatnio dostałem muszle zdobioną ilustracją. Trochę poczytałem i jest to najprawdopodobniej muszla z masy perłowej i na tym kończą się moje informacje. Może ktoś na podstawie zdjęć powie mi coś więcej na jej temat. Czy jest to naturalnie otrzymywana masa? Czy ten wzór obrazek to ręcznie wykonana praca, a może masówka otrzymana z pod prasy, maszyny? Jeśli udam się z nią do jubilera czy będzie coś potrafił stwierdzić więcej na jej temat.

Z góry dziękuje za każdą informacje.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Ładny kawał muszli. Muszla perłopława oskórowana. W środku masz ręcznie rzeźbione sceny rodzajowe.
Wygląda na Japonię lub Koreę. wyrób raczej współczesny. Coś pod turystów.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#3
Dziękuje za informacje. Mam pytanie czy termin "muszla perłowa oskórowana" to w miarę fachowe określenie? Wpisuje w google różne frazy typu: muszla perłowa, oskórowana itp, ale nic podobnego nie znajduje. Wszędzie tylko piszą na temat masy perłowej i jej właściwościach. Szczerze mówiąc nawet ładnie się prezentuje na żywo i myślałem aby ustawić ją w widocznym miejscu, ale jeśli to tak jak Pan powiedział coś "ala muszelka pod turystów za 19,90" to nie wiem czy jest sens eksponować takie coś.
Odpowiedz
#4
Muszla perłopława. A sam ślimak to perłopław. Muszla jest pokryta rodzajem kory którą należy zeszlifować
żeby odsłonić wnętrze z masy perłowej. W Japonii i Korei jest dużo tego typu wyrobów. To rzeczoznawca
po śladach narzędzi i stanie zużycia całej muszli i płaskorzeźby może ocenić wiek i na tej podstawie zrobić
wycenę.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#5
Wyrób ciekawy, rysunek przytarty co wskazuje , że nie jest to nowa rzecz. Kluczowe pytanie to - co to jest, i do czego służy ? Kojarzy mi się z płytką rogową do masażu, w Chinach się takich używa, ale nie widziałem takich z masy perłowej . Przedmiot rzadko spotykany, wart ekspozycji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości