Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc przy własnoręcznych pracach jubilerskich
#11
(08-30-2016, 01:02 PM)Astar6 napisał(a): W sumie, można by napisać taki poradnik z "podstawami złotnictwa, czyli co zrobić żeby efekt nie poszedł na złom"

Jakaś taka wiedza typu "Lutu płomieniem palnika nie top, ino podgrzej elementy oba, do koloru wiśni ciemnej ze światłem lekkim w pełni księżyca oglądanej i w łączenia miejsce igłę tytanową przyłóż, do jasnej żółci rozgrzaną, aż lut rozpuścisz"
Wiedza tego typu już jest + poczytaj stare posty (np Nordwind robił tutoriale ale cześć się nie wyświetla)
najważniejsze zacznij lutować, bo nauczyć kogoś to można matmy albo obsługi tokarki ale co on z tym zrobi i jak to dostosuje do potrzeb...
Nauczysz się lutowania na paru zepsutych elementach.

Co do poradnika... Zastawniak- zŁotnictwo i probiernictwo przeczytane? (dostępny w pdf w internetach)
Odpowiedz
#12
O widzisz, a taka wiedza mi się przyda równie dobrze jak autorowi Puść oczko Osobiście jestem w trakcie Complete Metalmith McCreighta, też polecam autorowi wątku.
Odpowiedz
#13
Dziękuję za wszystkie porady.
Czy szlif tego ametystu którego zdjęcie wkleiłem ma jakąś fachową nazwę ?
Bo pod nazwą round faceted stone - wyskakuje mi tylko szlif diamentowy ze stożkowatym spodem kamienia...

Już się biorę za czytanie! Z literatury jestem w trakcie czytania "Złotnik - zawód jakich mało" Tadeusza Dylaka. Oraz przeczytałem "Podstawowe techniki jubilerstwa" Carles'a Codina
Odpowiedz
#14
(08-30-2016, 04:21 PM)wietrzny napisał(a): Czy szlif tego ametystu którego zdjęcie wkleiłem ma jakąś fachową nazwę ?
Bo pod nazwą round faceted stone - wyskakuje mi tylko szlif diamentowy ze stożkowatym spodem kamienia...
sprawdzałeś pod pillow cut/cuschion/oval

Oczywiście wpisywałeś na googlu frazę "typ/nazwa szlifu kamieni szlachetnych" i nic nie było Puść oczko
kamienie jak brylant od spodu maja ten stożek/pawilon żeby tworzyły się refleksy świetlne... to tak chałupniczo tłumacze bo się nie znam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości