Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy/rysy/polerowanie
#1
Witam Panowie/Panie
Jako nowy użytkownik jestem zielony w tematach usuwania rys oraz polerowania biżuterii, poczytałem trochę na forum jednak nie znalazłem odpowiedzi gdyż nie trudno dostrzec że rozmawiacie tutaj już o konkretnych maszynach i zawodzie jubilerskim. U mnie temat trochę z domowej pułki, mianowicie mam srebrną biżuterię (obrączki raczej proste) które wiadomo z czasem straciły blask oraz pojawiły się na nich mniejsze rysy które chciałbym usunąć, oczywiście bez bębnów polerskich itp Uśmiech raczej w domowym zaciszu, z racji tego że przeważnie wolę zrobić coś sam niż oddawać np. do sklepu na polerowanko, mam do was prośbę o info czego użyć do usunięcia rys i do wypolerowania biżuterii, coś z tematu skumałem o papierach ściernych z gramaturami 1000-1500 itp ale kompletnie nie wiem jaką gramaturę wybrać? czy zacząć od grubszej i schodzić w dół jeżeli tak to od jakiej? (jeżeli to nie problem to prosiłbym o jakieś linki z alle...) Najwygodniej byłoby jakąś kostką ścierną tylko z tego co widziałem to gramatury występuje od 60 do 220, a ja wyczytałem na forum o 1000-2000 więc dość spora różnica, której nie rozumiem gdyż patrzę w przypadku kostek na kategorię rękodzieło. Ogólnie jak sami widzicie trochę nie mój temat jednak chciałbym go poznać i coś samemu podziałać, wszelkie odp będą pomocne Uśmiech  z góry dzięki
Odpowiedz
#2
zanim zaczniesz rysować materiał,

soda spożywcza + folia aluminiowa
kwasek cytrynowy / spirytus
pałeczki higieniczne.. wykałaczka...

im większa liczba oznaczenia tym drobniejsze ziarno - tym delikatniejszy.
pamiętaj ze chcesz polerować a nie zdzierać.... 1500+ do rys i szmata z pastą powinna wystarczyć... nie bądź nadgorliwy.
Odpowiedz
#3
Opcje sody folii juz wypróbowane Uśmiech szczerze powiem ze jakiejs większej różnicy nie zauważyłem. W sumie to najbardziej mi na rysach zależy juz cos próbowałem ale nie wiem jaka to była gramatura ktora pozostawiła swoje minimalne ale widoczne ślady na obrączce wiec teraz aby sie ich pozbyć wystarczy 1500? I mówimy o zwykłym papierze ściernym z taka gramaturą czy sa moze jakies specjalne artykuły? Co do pasty jakaś konkretnie polecisz? Dzieki za odp Szrapnel Uśmiech
Odpowiedz
#4
i jeszcze jedno pytanko używając papieru ściernego, polerować w jedną stronę? czy ruchami kolistymi?
Odpowiedz
#5
Papier ścierny jest tylko "pierwszym etapem" Jeśli masz wiertarkę lub dremel, kup w castoramie czy innym obi tarcze do polerowania filcowe lub szmaciane, trochę pasty polerskiej i wolne obroty.
Odpowiedz
#6
Dzieki za odp byłem w Castoramie zabieram sie do roboty Uśmiech
Odpowiedz
#7
Nie ciśnij za mocno żeby coś z tej obrączki zostało  Biggrin
Odpowiedz
#8
Witam Panowie/Panie a więc rysy usunięte Uśmiech gramatura 1500/1800/2000/2500 elegancko poszło. Jednak mam problem z polerowaniem mianowicie kupiłem filc oraz 2 kostki polerskie wolcraft niebieska i brązowa, udało mi sie wyczytać że niebieska jest do wykończenia polerowania jednak nie do końca wiem co to znaczy. Ogólnie polerowałem niebieską ale jakoś nie ma zbyt fajnego efektu, raczej nie jestem zadowolony. Czy coś robie źle? może za krótko poleruje? Może nie odpowiednią kostką? Jakieś sugestie?
Odpowiedz
#9
Nawet brązową jesteś w stanie zrobić lustro ze srebra.
Ja to robię tak (może źle i mnie przy okazji ktoś poprawi, ale działa):
Najpierw dość mocno dociskam, lecę wzdłuż obrączki, pokrywa się ona czarną mazią z roztopionej pasty
Następnie w poprzek/pod kątem, nieco słabiej,
Na koniec delikatnie dociskam na wysokich obrotach "zbierając" pastę, zostaje czyste srebro. Myję, jeśli nie świeci wystarczająco "dopolerowuje" bardzo delikatnie dociskając.
Odpowiedz
#10
(09-06-2016, 10:37 AM)Astar6 napisał(a): Nawet brązową jesteś w stanie zrobić lustro ze srebra.
Ja to robię tak (może źle i mnie przy okazji ktoś poprawi, ale działa):
Najpierw dość mocno dociskam, lecę wzdłuż obrączki, pokrywa się ona czarną mazią z roztopionej pasty
Następnie w poprzek/pod kątem, nieco słabiej,
Na koniec delikatnie dociskam na wysokich obrotach "zbierając" pastę, zostaje czyste srebro. Myję, jeśli nie świeci wystarczająco "dopolerowuje" bardzo delikatnie dociskając.

Jak dla mnie bezbłędnie. Robię tak samo i nawet gorszą pastą można uzyskać zadowalające efekty Uśmiech
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości