Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DWS Systems, 3DSystems szeroki wachlarz maszyn już od 5 000 EUR
#1
Szanowni Państwo,
W ofercie Hexagon Group znajduje się wiele rozwiązań dedykowanych m.inn. dla Państwa branży.
Zastanawiam się czy korzystacie Państwo z druku 3D (poza Solidscape o którego wadach szeroko jest powiedziane na tym forum) oraz co jest dla Państwa najważniejsze.
Chcę jak najlepiej zrozumieć Państwa potrzeby żeby móc pokazać najbardziej optymalne rozwiązanie.

W naszej ofercie mamy kilka rozwiązań dedykowanych m.inn - od najtańszego 
- DWS XFAB - 5550 EUR netto, warstwy od 10-100mikronów, taca robocza ø180x180mm
- DWS 020X - ok 35 000 EUR netto, warstwy 10-100 mikronów, taca robocza 130/130/90mm
3DSystems - maszyny drukujące woskiem jak i plastikiem - koszt rzędu od 60 000 - 90 000 EUR netto. 

Dla przykładu załączam zdjęcie modelu wydrukowanego na XFAB z grubością warstwy 50 mikronów.
[Obrazek: DSC_0379.jpg]

Na wszelkie dodatkowe pytania odpowiem mailowo: m.maksym@hexagongroup.pl lub telefonicznie: 602-347-033. 
www.hexagongroup.pl
Odpowiedz
#2
Pisz więcej!
Druk 3D jest niesamowity.
Odpowiedz
#3
Admin na lagu Uśmiech
Odpowiedz
#4
(09-14-2016, 02:14 PM)MikolajMaksym napisał(a): Szanowni Państwo,
oraz co jest dla Państwa najważniejsze.
Chcę jak najlepiej zrozumieć Państwa potrzeby żeby móc pokazać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Dla mnie oprócz oczywistej kwestii ceny, najważniejsza jest precyzja w osiach XY. Wysokość warstwy
można pominąć, ponieważ praktycznie wszystkie drukarki laserowe i DLP oferują druk od 10 mikronów,
a mnie w osi Z zadowala nawet 25 mikronów. Co innego XY. W pierścionku z kamyczkami o średnicy 
1 mm, "łapki","korny" czy co tam kamień trzyma, są nierzadko nie grubsze niż 0,3 mm, czyli 300 μm 
a np. jakiś napis jak 925, 14K, czy logo firmy, często złożony jest z czcionek grubości 0,1-0,2 mm.
DWS starannie ukrywa rozmiar plamki lasera, ale udało mi się doszukać, że w drukarce XFAB ma ona
średnicę 100 μm, a więc 0,1 mm. Jak dla mnie, to raczej zbyt dużo do drukowania np. mikronapisów,
ale co ja tam wiem, więc chętnie dam się przekonać.

Takie mnie interesują.

Oprawa kamienia fi 1,6 mm

[Obrazek: VaU1.jpg]

Druk napisu. Dla skali szpilka grubość 0,7 mm

[Obrazek: npJfb.jpg]
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#5
podejrzewam, że maszyną z chin za 500 dolców zrobię to samo co maszyną za 90 koła euro.
cactoos czy mam racje ?
Odpowiedz
#6
(05-16-2017, 10:34 AM)antoni napisał(a): podejrzewam, że maszyną z chin za 500 dolców zrobię to samo co maszyną za 90 koła euro.
cactoos czy mam racje ?

Prawie masz rację. Za 650 $ z przesyłką gratis. Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#7
        Cześć. Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi.
Nie jest do końca tak, że drukarki z chin są be! Mogą to być przyzwoite urządzenia ale czy do tak precyzyjnych i wymagających prac jak jubilerskie? Dla przykładu - mamy drukarki MOAI i jak na SLA jest to bardzo dobre rozwiązanie za ok 1300 USD/EUR Ale nie są to zdecydowanie maszyny dla tej branży Uśmiech Są za słabe, za wolne, za mało precyzyjne (plamka 70 um). Wydruk z tej maszyny byście obrabiali tak długo, że by wam się odechciało druku 3DUśmiech
Szanując wasz czas jako profesjonalistów pokazuję możliwości urządzeń które są dedykowane dla was, a nie dla amatora który chce sobie wydrukować plastikowy pierścionek Uśmiech

Podejmę wyzwanie!

Wydrukuję dla każdego z was wybrany przez was model za free - płacicie tylko za kuriera (ew. odbiór osobisty).

Nie mam co Was przekonywać, że DWS jest dobry i wydrukuje oznaczenie stopu, logo firmy, odcisk linii papilarnych itp itd czy nawet wspomniane wyżej łapki do kamieni o grubości 0,3. Ja nie widzę problemu Uśmiech

Należy rozgraniczyć - czy drukujemy w najlepszej obecnie oferowanej jakości tj - oszczędzamy czas obróbki modelu po procesie druku i odlewania do minimum i możemy drukować 80-250 i więcej pierścionków, zawieszek czy innych modeli w czasie 3-4 godzin, przy czym dostajemy nawet najdrobniejsze detale w wysokiej rozdzielczości( ostrość detalu)
CZY decydujemy się na niższą jakość i produkcyjność maszyny przy czym może być tak że modele po procesie odlewania będzie trzeba obrabiać dłużej niż w wypadku hi-end-owej maszyny.

Są to indywidualne kwestie i każdy z Was musi sam sobie dpowiedziec na to pytanie:
Tańsze rozwiązanie na które mnie stać, ale muszę się liczyć z tym że nie wyjdzie taki detal jaki bym chciał oraz będę musiał nieco dłużej obrabiać model Czy jednak stac mnie na hi-end i nie chce mi się bawić w półśrodki.

Panowie - my mamy know-how - wy macie swoje wymagania cenowo - jakościowe.
Chętnie to z wami przetestuję a z efektów prac możemy się tu wspólnie podzielić.

adres strony: www.hexagongroup.pl - adres bezpośrednio do mnie: m.maksym@hexagongroup.pl lub www.dwssystems.pl
Odpowiedz
#8
-----
Odpowiedz
#9
Cześć.
Wydruki z wczorajszej instalacji drukarki
Wydruki robione na warstwie 80um a mimo to pod lupą nie widoczne warstwy.
Bez problemu wyszły elementy o grubości 150um

Kolejne zdjęcia przedstawiają konkurencję - która jest daleeeko w tyle.


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#10
To nie kwestia magii tylko AA, porównujesz chyba do FORM2 z tego co widzę, a tam nie ma AA oraz jest to drukarka BUDŻETOWA. Zupełnie inna pólka cenowa.
Zresztą, ja myślę, że DWS ma całkiem dobre drukarki i nikt się z tym nie spiera. Tylko cena.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości