Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proszę o ID
#1
Witam.

Jestem tu nowy i byłbym bardzo wdzięczny za identyfikację kamienia w pierścionku.
Jest to złoto próby 583, kamień bez barwy ale nie przeźroczysty, ładnie się mieni w świetle.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Prześwidrowałem telepatycznie zdjęcie na wskroś i stwierdzam że jest to kamień ZAJECHANY a skoro kiepski stan to i kiepski kamień.
Odpowiedz
#3
   
   

ok. Niestety to jest maksimum jakie mogę wycisnąć z aparatu, robione przy świetle dziennym.

Wymiary kamyczka:
wys. ~ 4mm
szer. góry ~ 6mm
dolna część to stożek.
Odpowiedz
#4
Kiedy się nauczycie, że takie sprawy załatwia się u złotnika a nie w internecie? Już tyle razy na tym forum było to mówione
Odpowiedz
#5
(01-30-2017, 04:28 PM)silverpaul napisał(a): Kiedy się nauczycie, że takie sprawy załatwia się u złotnika a nie w internecie? Już tyle razy na tym forum było to mówione

ok. tylko czy złotnik będzie się znał na kamyczkach? Oczywiście najlepiej do gemmologa, tylko pewnie za konsultacje też coś wezmą?
Odpowiedz
#6
(01-30-2017, 04:45 PM)Sqbany napisał(a):
(01-30-2017, 04:28 PM)silverpaul napisał(a): Kiedy się nauczycie, że takie sprawy załatwia się u złotnika a nie w internecie? Już tyle razy na tym forum było to mówione

ok. tylko czy złotnik będzie się znał na kamyczkach? Oczywiście najlepiej do gemmologa, tylko pewnie za konsultacje też coś wezmą?

sqbany, wyceniam ten kamień na od 1zł do 5000zł, jestem pewien, że jest to struktura krystaliczna.

Tak, gemmolog weźmie coś za konsultację, na tym polega jego praca. Na co liczysz? Że tutaj Ci za darmo precyzyjnie wycenimy i podamy co to za kamień? To może być: Diament, Cyrkonia, Akwamaryn, Ametyst, Szafir, Kwarc górski, kawałek plastiku, szkło ołowiane, morganit, mossanit. i pewnie kilka innych. Serio cena dla Diamentu tej wielkości i czystości pewnie z 5000, cena dla szkła ołowianego, 20 groszy przy dobrych wiatrach.

Dodatkowo, ćwiczenie dla Ciebie: Wyceń mi ten dom, razem z działką. Ładnie proszę.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości