Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grawerowanie ręczne - nauka laika - Leszek
#11
To jak porównywać szycie ręczne i maszyną twardych materiałów, różnica istotna,filmik obejrze z PCeta
Oprawiam ...
Odpowiedz
#12
(08-18-2017, 11:35 AM)orafo napisał(a): To jak porównywać szycie ręczne i maszyną twardych materiałów, różnica istotna,filmik obejrze z PCeta

Czyli będzie łatwiej  Biggrin Biggrin

Wstawiam filmik - może ktoś wie co gościu robi przez pierwsze 20 sekund. Czymś pokrywa i posypuje.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#13
- Ewidentnie w San Escobarze stosują pszczeli wosk i puder dziecięcy (w szmacianym worku). Czasami i ja pudruję kamyki (bez wosku) ale dla tego żeby nie ślepili w mikroskop.
Wiem iż w branży stosują biel tytanową http://www.artequipment.pl/p5483,farba-o...anowa.html
albo gwasz biała farba ale na wodze.
Jednak proponuję oswajać techniki przenoszenia wydruku komputerowego na metal, ich chyba jest trzy przy pomocy żelazka (wydruk z laserowej drukarki), acetonem, i ultrafioletem poszperaj w sieci, chyba gdzieś tu pisaliśmy o tym wynalazku. Dla zegarkowych tarcz jak najbardziej przyda ci się sposób przenoszenia komputerowego rysunku na metal, a nawet od razu lekko frezować lub laserem rozrysować, no a potem zabawa z rylcami.
Używam też lakier damarowy (przypomni to Ci wyśle na próbę) ale acetonem też przenoszę, a można jeszcze szybciej podgrzaną metalową blachę lekko posmarować termo klejem (zwykła laska) i przykleić lustrzane odbicie LASEROWEJ drukarki, nieco przycisnąć przez szmatkę, potem zwilżony papier palcem ... rolkować... zostanie warstwa z przyklejonym tonerem.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#14
Przy przenoszeniu wydruków z drukarki laserowej należy używać papieru kredowego matowego.
Papier fotograficzny-topił się
kredowy w połysk-rozmazywał
zwykły-nie przenosił wcale.

Zasada przenoszenia jak w pcb
-wykonujemy wydruk w lustrzanym odbiciu
-przykładamy nadrukowany element do czystego odtłuszczonego metalu i zabezpieczamy od przesunięć. Np wyciąć wydruk z marginesem i jak się da, podwinąć wydruk i podkleić/zabezpieczyć od spodu- w przypadku dwustronnych warto użyć koperty)
-kładziemy papier toaletowy lub ręcznik na przyklejonym wydruku
-jeździmy od strony wydruku z papierem, żelazkiem ustawionym na 150*C przez ok 10min dokładnie dociskając.
-na koniec zamaczam to w wodzie żeby łatwo odszedł papier, drobne niedociągnięcia poprawiam markerem

Staraj się przenieść wydruk za pierwszym razem bez podglądania.
Odpowiedz
#15
Dziękuję za rady z przenoszeniem wzoru. Będę próbował. Orafo czy " laserem rozrysować" to znaczy by wydrukować na tarczy ?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#16
Chodziło mi o frezowaniu na metalu CNC, lekkie zagłębienie sam kontur.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#17
(08-19-2017, 05:10 AM)orafo napisał(a): Chodziło mi o frezowaniu na metalu CNC, lekkie zagłębienie sam kontur.

Super by było ale nie mam frezarki :-(

Na początek grawerowania mam tylko to i dobre chęci  Biggrin Biggrin

[Obrazek: 20841883_368255826911127_500633572422856...e=5A2B60BA]
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#18
Leszek, zbudowałeś sobie giloszarkę, to zrób sobie zwykły pantograf. Duży wydruk np. z laserówki przeniesiesz na tarczę. Możesz
zamontować mały silniczek z frezem i będziesz miał sprzęt to kopiowania wzorów według pomysłu Orafo Uśmiech
Lak do grawerowania w zupełności wystarcza. Tu są małe siły i tarcza się nie odklei. Korzystając z pomysłu pokazanego na filmie,
możesz tarczę dokładnie wypoziomować. Pomocne przy przenoszeniu rysunku pantografem, lub frezarką Uśmiech
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#19
Jak najbardziej zgadzam się. Frezarkę z pantografem odłożyć na później.
Ja bym teraz zaczął od Corel Draw- Canon Laser Jet - Damar, parę -dziesiąt prób i będziesz miał przenoszenie rysunku w palcu, następna sprawa geometria i ostrzenie sztychla chociaż by dwóch 120 i 90 stopni, nie ważne z jakiego materiału mogą być markowe lub szlifowany perelnik, ostrzenie to podstawa.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#20
(08-19-2017, 08:18 AM)kriss napisał(a): Leszek, zbudowałeś sobie giloszarkę, to zrób sobie zwykły pantograf. Duży wydruk np. z laserówki przeniesiesz na tarczę. Możesz
zamontować mały silniczek z frezem i będziesz miał sprzęt to kopiowania wzorów według pomysłu Orafo Uśmiech
Lak do grawerowania w zupełności wystarcza. Tu są małe siły i tarcza się nie odklei. Korzystając z pomysłu pokazanego na filmie,
możesz tarczę dokładnie wypoziomować. Pomocne przy przenoszeniu rysunku pantografem, lub frezarką Uśmiech

Kriss pantograf to bardzo dobry pomysł bo przy okazji wzoru będę mógł zaznaczyć indeksy i cyfry. Przy kilku tarczach jednego wzoru mogę pokusić się o zamówienie szablonu zrobionego z plexi i frezowanego na CNC. Pantografu nie będę budował - dobrej firmy sprzęt kupię już za ok. 1000 zł


(08-19-2017, 08:57 AM)orafo napisał(a): Jak najbardziej zgadzam się. Frezarkę z pantografem odłożyć na później.
Ja bym teraz zaczął od Corel Draw- Canon Laser Jet - Damar, parę -dziesiąt prób i będziesz miał przenoszenie rysunku w palcu, następna sprawa geometria i ostrzenie sztychla chociaż by dwóch 120 i 90 stopni, nie ważne z jakiego materiału mogą być markowe lub  szlifowany perelnik, ostrzenie to podstawa.

Corel draw to trzeba umieć taki wzór malować. Może są gotowce na początek ?

Szlifowanie to prawdziwy kłopot i tego muszę się nauczyć. Oglądam różne filmy jak to robić i może się uda. :-)

Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości