Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Palnik wodorowy czy Smith little torch
#1
Jestem przed wyborem nowego palnika i mam dylemat co wybrać.
Mam 2 opcje. Albo system tlenowy z palnikiem Smitch little torch (butla tlenowa, reduktory, zabezpieczenia, palnik) czy system wodorowy (generator, zabezpieczenie, palnik).
O zaletach Little torch wiem sporo, ale trochę martwię się o bezpieczeństwo użytkowania butli tlenowej w sytuacji gdy będę musiał ją często (2 razy w tygodniu) przenosić z mieszkania do piwnicy.
O systemach wodorowych wiem mniej i nie wiem czy są na tyle uniwersalne by poza lutowaniem mógł nim topić metal.

Co sądzicie, który system lepiej wybrać?
Odpowiedz
#2
Hop, hop

Subtelnie podbiję temat, bo mam ten sam problem, że mąż dał bana na butle z gazem w mieszkaniu a wszędzie głównie o nich się rozprawia.

Skorzystalam z opcji "szukaj", też nic mi nie wypluło o tym, czy te wodorowe są bezpieczne i warte tej swojej ceny. 
Robię drobne rzeczy i wkurza mnie brak precyzji, gdy używam  ...dremmela  Niezdecydowany
Odpowiedz
#3
(12-13-2021, 10:12 PM)Mooo napisał(a): Hop, hop

Subtelnie podbiję temat, bo mam ten sam problem, że mąż dał bana na butle z gazem w mieszkaniu a wszędzie głównie o nich się rozprawia.

Skorzystalam z opcji "szukaj", też nic mi nie wypluło o tym, czy te wodorowe są bezpieczne i warte tej swojej ceny. 
Robię drobne rzeczy i wkurza mnie brak precyzji, gdy używam  ...dremmela  Niezdecydowany

Od lat się zastanawiam, czy wodorowy jest aby bardziej bezpieczny niż butanowy. Wytwornica wodoru produkuje ok. 100 l wodoru na godzinę.
Gdyby tak płomień zgasł i zapomnieć wyłączyć, to teoretycznie przez noc nadmuchamy solidny ładunek wybuchowy. Teoretyzuję bo nie wiem.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#4
(12-13-2021, 10:12 PM)Mooo napisał(a): Hop, hop

Subtelnie podbiję temat, bo mam ten sam problem, że mąż dał bana na butle z gazem w mieszkaniu a wszędzie głównie o nich się rozprawia.

Skorzystalam z opcji "szukaj", też nic mi nie wypluło o tym, czy te wodorowe są bezpieczne i warte tej swojej ceny. 
Robię drobne rzeczy i wkurza mnie brak precyzji, gdy używam  ...dremmela  Niezdecydowany

A może taki zestaw https://www.hbm-machines.com/producten/l...eertoestel ,butle z gazem są małe i całość waży niewiele więc po skończonej pracy można wynieść i pasują końcówki od Little torch jak na zdjęciach sam używam i daje rade


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#5
Przede wszystkim dziękuję za podjęcie tematu. 

Żaden ze mnie jubiler, amatorka lutująca w kuchni dremelem mosiądz na własny użytek, przy czym są to druciki 0,6 mm, blaszki o grubości 0,2- 2mm czyli dość cienkie. 

Miejsca lutowane są zazwyczaj blisko siebie. Używam lutów srebrnych różnej twardości, ale i tak jak jeden tym dremelem zrobię, to ten drugi już zlutowany się nadtopi albo co gorsza rozpłynie. 
Obraziłam się na tego dremela (mam tego versaflame; mówię to, bo gdzieś na forum widziałam, że ktoś używa versatip) i nic od miesiąca nie lutuję.    Cry

Jako laik nie jestem w stanie rozpoznać ile w tej sytuacji to  mój brak umiejętności a ile to brak sprzętu, bo poza tym dremelem nigdy nie trzymałam w ręku nic innego. Natomiast na YT albo instagramie  widzę, 
że do drobnych rzeczy wszyscy mają już takie mikro litlle torche. 

Jako, że akcja dzieje się w kuchni i nie mieszkam sama, muszę wziąć pod wzgląd warunek współdomownika "zero butli" i robiąc rozeznanie natknęłam się na palnik wodorotlenowy.
Drogie to w pierony, ale ponoć zdrowsze i czystsze, co chyba na plus bo wentylacji też oczywiście nie mam...

Nie rozumiem (bo się nie znam na tych palnikach) dlaczego na ALCO ceny są takie wysokie tego Microflame albo Aquaflame a na ebayu  jakieś znośniejsze https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40...+generator. Czy to jakaś niebezpieczna chińszczyzna, czy może dla innej branży?
Odpowiedz
#6
(12-14-2021, 10:37 AM)kingbabilon napisał(a): A może taki zestaw https://www.hbm-machines.com/producten/l...eertoestel ,butle z gazem są małe i całość waży niewiele więc po skończonej pracy można wynieść i pasują końcówki od Little torch jak na zdjęciach sam używam i daje rade

Dzięki za hint. Fajne bo małe butle, ale nadal butle i będę mieć problem z przepchnięciem tego rozwiązania.
Odpowiedz
#7
W ogóle czy to ze względu na wysoką cenę te palniki wodorowe są mniej popularne, czy coś innego za tym stoi?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości