Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Białe złoto-spawanie
#1
Mam pytanie i proszę o radę. W temacie złota jestem całkiem zielony a trafiła mi się naprawa pierścionka mojej synowej. Dziewczyna notorycznie gubi kamienie z wyrobu więc chciałbym unowocześnić trochę koszyczek. Chciałbym dolutować dwie łapki, które zapobiegną wypadaniu oczka. Problem w tym że jest to z białego złota i problem mego z nim doświadczenia. Czy spawając, pierścionek nie zmieni koloru, chodzi o to czy pod wpływem temperatury nie porobią się np. jakieś plamy żółte złota i jakieś inne np. nikiel? Czy składowe stopu nie oddzielą się? Mam kawałek drutu z białego złota ale nie wiem jakiej jest próby, czy łatwo dospawa się do pierścionka, który może być innej próby? Oczywiście drobinę lutu też mam.
Jeśli to nie tajemnice zawodowe to proszę o porady.
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz
#2
lutujesz i obrabiasz jak żółte czy czerwone. Nie ma różnicy. Problem w tym że najczęściej jest niby rodowane. Białe niklowe jest lekko kremowe. Tylko palladowe jest "białe"
Po naprawie zostaje porodować od nowa i po kłopocie.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#3
Wiedziałem, że na kolęgę można liczyć. Już jest pospawane, podpowiedzi się przydały. Jutro odbieram kamień i naprawa zakończona.
Jeszcze raz dziękuję.
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości