Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polerka wibracyjna czy wirowa ?
Witam, czy Ktoś może zna polerkę WIROWĄ ? Czy pracuje dużo szybciej od wibracyjnej ? Na czym jeszcze polega różnica. Ostatnio czasami potrzebuję zrobić sobie trochę "bębnówki" a bębnem to długo schodzi Puść oczko . Pozdrawiam kolegów po fachu, i koleżanki oczywiście... w pierwszym rzędzie !
Odpowiedz
Myśle ze nikt Tobie nie odpisał bo nie zabardzo sprecyzowaleś tematu.Ja osoboscie kolego nie spotkalem sie z tkaim pojęciem jak polerka wibracyjna(przy dzisiejszych wynalazkach moge być nie na czasie moge sie mylić)..ale nie słyszalaem o ustrojstwieUśmiech) albo nazewnictwo masz inne/.

....jest myjka ultra dzwiękowa ktora nie poleruje a daje własnie wibracje.......całkiem spoko bybyło gdbyś umiescił zjdecia pod danym urzadzeniem i opis Uśmiech wtedy była by janośc...a tak nie potrafie pomóc pozdrawiam
Odpowiedz
wiec tak :zalezy do czego ?
U mnie te dwie polerki sie uzupełniają najpierw wrzucam do wirowej gdzie wsad jest bardzo cienki i delikatny ,tam wyrób sie ładnie wyczysci i dostanie połysku potem przerzucam do wibracyjnej na kulki ..czasem nie potrzeba juz recznej polerki tak sie swieci...
wiec róznica jest taka ze do wstepnego polerowania dobra jest wirówka ale do koncowego ,,wibrator"
Odpowiedz
KrZyS z doświadczenia napisz różnica między polerowaniem w zwyklym bebnie 6-kątnym a tym wibracyjnym zauważalna jest w znacznym stopniu ?? to takie cos jakbyś jeżdził oplem i przesiadł sie do mercedesa ....?/ jak to widzisz ??
Odpowiedz
musze sie poprawic to co nazwałem polerka wirową powinienem nazwac magnetyczną a wirowa to inna bajka...wiec tak : w wirowej mozemy pracowac na kształtkach czyli zdzierac powierzchnie przed polerowaniem ewentualnie uzyc orzecha i polerowac powierzchnie...na magnetycznej mamy mozliwosc idealnie wyczyscic wyrób i nadac mu połysk a w wibratorze wykonamy poler koncowy jednak nie zawsze obejdziemy sie bez polerowania recznego, kulki obijaja powierzchnie i niestety szmata jest niezbedna...mi przy unikatach sprawdziła sie polerka magnetyczna i wibrator... najlepiej miec wszystkie razem Ząbki
Odpowiedz
hmm no dokładnie kaszka powstaje na srebrze ...ale to też zależy jak długo sie poleruje,czy materiał wczesniej nie został przygrzany..to pózniej wszystko wycohdzi, bęben ukaże wszyskti niedociągłosci//....myśle ze najlepsze rozwiazanie to satelitki i trzpienie o kulkowych zakończeniach.wkłady tez do tanich nie należa praktycznie cena samego bębna...ja moze nie bede zdradzał źródła ale mam chyba najtańszy jaki istnieje na naszym rynku Uśmiech a polerke magnetyczna naprawde super urządzenie dlatego co odlewa masowo, zaoszczedza wiele godzin Uśmiech
Odpowiedz
Witam!
Żeby maszyny nie niszczyły powierzchni należy odlew utwardzić.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy na temat polerki magnetycznej. Nie mam doświadczenia z nią (ani z innymi polerkami).
Czy opłaca się ją kupić jeśli robi się mało rzeczy, ale są to raczej skomplikowane rzeczy jeśli chodzi o czyszczenie?
Przeglądałem prace wykonane przez KrZySa (http://srebrnie.pl/showthread.php?tid=111), czy ta polerka nadaje się do czyszczenia np. tego rycerza? Bo ręcznie to nie mam szans wyczyścić takich zawiłości. Wiem, że magnetyczna nie wypoleruje do końca, więc trzeba by to ręcznie albo do polerki wibracyjnej
Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Czy może wystarczy dla tego rycerza zwykła wibracyjna lub bębnowa z wsadem wciernym?
A czy kullkami/satelitkami można czyścić w polerce bębnowej ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości