Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa odsłona Jubilerskie.info
#1
Po wielu roboczogodzinach wreszcie udało mi się przenieść stronę na Wordpressa.
http://www.jubilerskie.info/

Zapraszam do obejrzenia i bardzo proszę o uwagi.
Jeszcze parę drobiazgów muszę poprawić, bo ciągle nie jest to ideał, ale myślę, że bardziej funkcjonalna niż poprzednia wersja.
Odpowiedz
#2
Ladnie skomponowana. Czytelne i uporzadkowane menu.

Tylko....

i tu kilka uwag na goraco, bo jak zwykle nie mam az tyle czasu zeby sie wglebic. ( moze ktos wie jak rozciagnec dobe , odkupie patent !)

Litery tekstu za mocna swieca, strona jest do czytania, a czytanie nie powinno bolec, przyciemnij je troche (jasny odcien szarosci ?)

Na stronie startowej podales mail i (skasuj to] w nawiasach, proponuje zastosowac skrypt do ukrywania adresow e-mail dla spambotow.
Cytat:<script type="text/javascript">
// <![CDATA[
var uzytkownik = 'adres';
var domena = 'gmail.com';
var dodatkowe = '?subject=Temat listu&body=Send me good news or questions:%0A';
var opis = 'Send me a message';
document.write('<a hr' + 'ef="mai' + 'lto:' + uzytkownik + '\x40' + domena + dodatkowe + '">');
if (opis) document.write(opis + '<'+'/a>');
else document.write(uzytkownik + '\x40' + domena + '<'+'/a>');
// ]]>
</script>
maszyna odczyta to tak
Cytat:<a href="mailto:adres@gmail.com?subject=Temat%20listu&amp;body=Send%20me%20good%20news%20or%20questions:%0A">Send me a message</a>

Brakuje mi tez menu strony, pod blogroll'em bylo by doskonale miejsce.

Nie krepuj sie, w gornym menu dodaj bezposrednie lacze do forum, skojaz witryny w gugle jako wlasciciel i bedzie dobrze.

No i na koniec stopka. Jest pusta. Nie ma ani autora, ani kto ma prawa do tresci, ani nic oprocz stat4u, a to juz powazny blad jesli chodzi o wizerunek autora strony Uśmiech
Masz miejsce, nad kodem uacct i noscript, tuz pod skryptem stat4u jest niewykorzystany znacznik <p></p>, tam mozesz wpisac "Copyright by ..." i co tam jeszcze trzeba, bo widze ze wlasciwa stopke wykorzystales na dodatkowe menu.

Widze ze masz "all in one seo", tez moze byc, chociaz uwazam ze HeadSpace2 ma wiecej opcji i jest bardziej fukcjonalna(mozna dodac kody wlasnosci strony i analitycs z poziomu wtyczki). Aha, na startowej dopisz w sekcji head wiecej "meta keywords", bo jest ich za malo, chociaz niektorzy twierdza , ze wyszukiwarki nie odczytuja juz slow kluczowych.

Subiektywnie, fajna stronka.

Na razie tyle.



Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
#3
Dzięki za uwagi.
Litery zrobiłem szare, a skrypt do ukrywania maili super!
Wiele będę musiał jeszcze poprawić, ale mam nadzieję, że jest funcjonalniej.
Zainstaluję sobie HeadSpace2 i potestuję, bo nie znałem wcześniej.
Odpowiedz
#4
Zajrzałem obejrzałem i wygląda naprawdę fajnie. Uśmiech
To o wyglądzie co do merytorycznej strony mam kilka zastrzeżeń, o skryptach itd. nie będę się wypowiadał bo się nie znam. Puść oczko
Nie bardzo widzę pewną systematykę skoro powstały kategorie to czemu mineralogia jest w zakładce u góry a efekty i krystalografia w kategoriach?
Czy nie lepiej byłoby umieścić samą listę minerałów a wszystko co związane z budową itd. dać oddzielnie. Jak rozumiem ilość opisów ma wzrastać a jest ich kilka tysięcy nazw minerałów i czy w takim wypadku nie lepszy byłby jakiś podział na grupy itd. Ale to rzecz gustu.
Zabrakło mi troch rozwinięcia o szlifie Tolkowskiego mam nadzieję że się z czasem pojawi bo warto promować naszych rodaków a wniósł on spory wkład w rozwój szlifu brylantowego bo był pierwszym który nie empirycznie a naukowo opracował jego proporcje.
Pewne nieścisłości wynikły też z przekopiowania wypowiedzi dotyczącej certyfikatów.
Ponieważ wzięte ze strony o kamieniach inwestycyjnych co zrozumiałe dotyczy dużych kamieni.
Cyt:”Każdy diament powinien posiadać certyfikat wystawiany przez dyplomowanych rzeczoznawców jubilerskich”
Zasadniczo w obrocie certyfikuje się kamienie powyżej pół karata w szczególnych przypadkach powyżej o.33kt
Wiem że jest to dalekie od polskiej praktyki ale nie mieszajmy w głowach osobom które chcą nabyć pierścionek z malutkim brylancikiem żeby nie wymagały certyfikatu z GIE HRD czy innej poważnej organizacji bo go nie dostaną.
Można też dyskutować co do słuszności tezy:”
cyt:”
Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich – najstarszą organizację branżową działającą w Polsce”
Z tego co podają na swojej stronie dziłają w Polsce od 1988r a cech dużo dłużej
http://www.rzemieslnicywawa.pl/historia.html
Niby to wszystko drobiazgi ale.....
To tyle pomysł fajny może wymaga trochę dopracowania ale nie od razu .........
także tak trzymać Ząbki
Odpowiedz
#5
Nie będąc ekspertem jestem skazany na opinie i wypowiedzi innych osób.
Ale staram się by wszystko było zgodnie z prawdą. Pozwoliłem sobie więc zmienić zgodnie z Twoimi sugestiami.
Segregowanie i grupowanie wpisów trochę poprawiłem, ale rzeczywiście jest tam jeszcze wiele do dopracowania. Tak myślę, że do emerytury mi zejdzieUśmiech
Odpowiedz
#6
Zawsze warto interesować się danym tematem,ponieważ można nauczyć się czegoś nowego a w fachu jubilera z pewnością to nie zaszkodzi i tylko poszerzy naszą wiedzę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości