Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warunki sprzedaży złota
#11
Przede wszystkim, glownym wymogiem jest ukonczenie 6 klas szkoly podstawowej. Dobrze jakbys mial rowniez ukonczone gimnazjum, 18 lat oraz dzialalnosc gospodarcza.
Odpowiedz
#12
co raz bardziej zabawne są pytania osób, które chcą prowadzić własną działalność.
Odpowiedz
#13
Oczywiście jak zwykle włącza się polska szydera, standard na forach.
Widocznie nie za bardzo zrozumieliście pytanie, czy ja coś napisałem o otwieraniu i prowadzeniu działalności, nie wydaje mi się.
Spytałem się co trzeba mieć jeszcze aby móc sprzedawać biżuterię? Czy wystarczy sam wpis w PKD czy nie. A z tego co wiem to nie bo człowiek który sprzedawał mi srebro powiedział, że nie bawią się w złoto i kamienie szlachetne bo to inna bajka i trzeba mieć jakieś pozwolenia nie pamiętam jakie.
Dlatego grzecznie pytam czy się ktoś orientuje czy coś jeszcze potrzeba czy nie, ale jak widać tu siedzą same buc.. które pracują w jednej branży x lat i uważają, że pozjadali wszystkie rozumy. Mnie w szkole nauczyli jak czegoś nie wiesz to się pytaj!
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#14
Nie no, ja człowieka rozumiem. Trzeba mieć licencję na alko, trzeba mieć licencję na robienie zdjęć w kościele, trzeba mieć polskie obywatelstwo i rodzinę rolniczą 8 pokoleń wstecz żeby kupić ziemię (tu przesadzam, ale tylko trochę) trzeba mieć odpowiedni kapitał na sp. z o.o. na drona trzeba mieć licencję w trójmieście nawet żeby grać na gitarze na ulicach trzeba mieć pozwolenie. W tym kraju mamy trochę absurdów. Cechy na szczęście przestały mieć duże znaczenie, ale nie dziwie się że człowiek zapyta, zanim wprowadzi złoto do swojej oferty.

Więc: Na ile moja skromna wiedza pozwala odpowiedzieć. Nie musisz mieć żadnych pozwoleń, licencji, czegokolwiek. Przy PRODUKCJI potrzebny Ci cechownik i wysyłka do urzędu powyżej 1g, przy sprzedaży jedyne, o czym musisz pamiętać to vat.

Ps. Dla mnie np totalnym absurdem był cały ten cyrk z cechowaniem...
Odpowiedz
#15
Tylko nie rozumiem wcześniejszych użytkowników, zamiast napisać: Wystarczy zwykła działalność gospodarcza z wpisem do PKD to tracili mój i swój czas, żeby wyprodukować takie głupoty.
Dobrze, że znalazł się jeden konkretny człowiek. Dokładnie ujął to co mam na myśli. W tym kraju trzeba mieć na wszystko pozwolenia i papiery. Wolę się dowiedzieć wcześniej niż później płacić kary i tłumaczyć się w US.

Dziękuję Tobie za pomoc.
Odpowiedz
#16
Jak nie wystarczy? Wpis do ewidencji, rejestracja w UP i wsio
Odpowiedz
#17
Już poprawiłem, wkradł się mały błąd. Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości