Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Encyklopedia jubilerstwa
#1
Stworzyłem nowy projekt:

http://encyklopedia.srebrnie.pl

Oczywiście nie wiele tam jeszcze jest i trochę wszystko niedopracowane, lecz będzie się rozwijać.
Trochę informacji będzie z forum, trochę ze strony Emmixa i z innych źródeł.

Oczywiście jest to projekt otwarty i można tam dodawać propozycje i komentować.


Ciekaw jestem waszych opinii.
Co o tym sądzicie?

Odpowiedz
#2
Ha! Właśnie miałem Ci zaproponować coś w rodzaju słownika pojęć lub encyklopedii! Ząbki Nadajemy na tej samej fali. Uważam, że pomysł jest jak najbardziej trafiony i pożyteczny. Chętnie sam cosik dodam.
Na początek drobna korekta. Jest: "repusowanie (trybowanie)" a powinno być "repusowanie i trybowanie" bo to różne techniki tej samej sztuki. Ząbki
Odpowiedz
#3
Imeinnik
Wyroby złote do 1gr srebrne do 5gr wystarczy imiennik wytwórcy nie muszą przejść przez urząd probierczy.
Warto by było doprecyzować.
Odpowiedz
#4
Jeżeli chcecie to mogę skrobnąć coś niecoś o kamieniach Uśmiech
Zajrzyj do mojego antykwariatu IMARI - antyki i design
Odpowiedz
#5
(04-25-2012, 03:07 PM)Przemek napisał(a): Jeżeli chcecie to mogę skrobnąć coś niecoś o kamieniach Uśmiech
Raczej nikt Cie za to nie ukatrupi. Uśmiech
Jeśli posiadasz jakieś ciekawe informacje, to ja jestem za. Ząbki

Odpowiedz
#6
Podoba mi sie, ladny layout.
Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
#7
(04-24-2012, 07:08 PM)angus napisał(a): Ha! Właśnie miałem Ci zaproponować coś w rodzaju słownika pojęć lub encyklopedii! Ząbki Nadajemy na tej samej fali. Uważam, że pomysł jest jak najbardziej trafiony i pożyteczny. Chętnie sam cosik dodam.
Na początek drobna korekta. Jest: "repusowanie (trybowanie)" a powinno być "repusowanie i trybowanie" bo to różne techniki tej samej sztuki. Ząbki

Korekta jest "Zła" repusowanie i trybowanie to ta sama technika tylko w innych językach.


Korekta jest niestety "Zła" repusowanie i trybowanie to ta sama technika tylko nazwa spolszczona z niemieckiego treiben.
Odpowiedz
#8
Masz rację, Cyzeler. Repusowanie i trybowanie to dwa różne etapy tego samego procesu. Repusuje się na odwrociu a trybuje na licu. Dlatego postulowałem "i" między nimi.
Rumieniec
Odpowiedz
#9
Pewnie mój wpis nie dotarł, repusuje i trybuje od spodu natomiast z wierzchu się cyzeluje. Oczywiście urzycie narzędzi do obu operacji jest zalezne od tego co się wykonuje. Czy powierzchnia ma byc matowana czy gładka, na jaką głębokośc ma sięgac relief itd....
Odpowiedz
#10
Masz rację. To ja gadałem źle. Admin, nie zważaj na moją uwagę o poprawce.
ZąbkiZąbki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości