Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kości do gry - srebro
#11
Mam propozycje do końca przyszłego tygodnia zrobie Ci jedną kostkę z pełnym opisem jak powstawała, wówczas może ktoś z czytelników podejmie się zrobić kolejne bo właściwie nie wiem ile byś ich chciał.z góry napiszę iż moja będzie pusta w środku bo nie bardzo mam warunki by odlać pełną. A właściwie jaki wymiar ma mieć Twoja kostka?
Odpowiedz
#12
Wielkość wynika z rodzaju stopu [0.925] i zawartości srebra [1 uncja]. Z moich wyliczeń [w oparciu o gęstość srebra 10490 kg/m3] wynika że kość winna mieć wymiar zbliżony do 15 x 15 x 15 [mm]. Nie wiem jak będzie w przypadku odlewu pustego w środku.

Aby uprościć proces przyszło m do głowy aby pominąć rafinację i zrobić pierwszy odlew wprost ze złomu tj. ze stopu 0.500.

http://www.youtube.com/watch?v=TBH2SQumYis&NR
Uśmiech
Odpowiedz
#13
Wprawdzie moja kostka nie ma uncji,a ni też 1/2 ,ale jak Ci się podoba mogę wstawić instrukcję jak powstała.Jest pusta w środku kropki ma wywiercone na wylot ,a jej waga to ok 9,9g wymiary 16,5x16,5x16,5. I nie ma tu mowy o odlewaniu,piecach itp.a całość składa się z trzech polutowanych blaszek


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#14
Wygląda super!
Wiele jeszcze wody upłynie, zanim będę robił przedmioty z taką precyzją jak Twoja.
Odpowiedz
#15
kamson: ładne ale nie przejdzie - kość nie może być pusta.

Na pewno istnieje sposób aby odlać prosty kształt bez użycia odlewarki próżniowej/odśrodkowej. W średniowieczu nie mieli a jednak odlewali.

Gdybym miał drobne kupiłbym Agatronic G z argenta.pl - mała, poręczna i działa na 220V [o ile instalacja wytrzyma 4kW obciążenia]. Póki co jednak pozostaje warsztat średniowiecznego "partacza" Uśmiech
Odpowiedz
#16
Ok coś wymyśle i będzie pełna, nieco więcej z tym będzie kombinacji, ale musi się udać Uśmiech
Odpowiedz
#17
To chyba tylko (aż) sprawa stopienia srebra. W końcu odlanie kostki to prosta froma. Miałem w szkole wizytę w odlewni. Kwadratowe wgłębienie w glinie formierskiej i lejesz Uśmiech
I potem pilnik w dłoń.
A masz srebren jakiś piec do stopienia srebra?
Odpowiedz
#18
Nie mam pieca - zapałem srebra nie stopię Ząbki [niestety]
Mam nadzieję znaleźć wykonawcę - na zrobienie kości samemu brakuje mi jeszcze desperacji [to rozwiązanie traktuję jako ostateczność]

Srebro trzeba będzie jednak rafinować do 925 - inaczej nie będę mógł uzywać określenia "wyrób srebrny" [dura lex sed lex]
Sam proces rafinacji jest dość prosty http://shorinternational.com/RefineAgInstruct.htm , zdobędę kwas i spróbuję

dla zainteresowanych więcej i obszerniej o rafinacji metali szlachetniych http://goldrefiningforum.com/
Odpowiedz
#19
Podejście drugie Uśmiech
tym razem kość jest pełna wymiar 15x15x15mm a jeżeli jeszcze ja trochę przypiłuje będzie ważyła równą uncje bo na tą chwile jest ponad gram cięższa.Muszę przyznać że do końca nie wierzyłem że kostka w tym wymiarze będzie aż tyle ważyła.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#20
super jest!

nałożyłem na powierzchnie kości kilka tekstur - próbuję uzyskać efekt "postarzenia"

[Obrazek: kamson4.th.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości