Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budda z Moulmain
#1
Rudyard Kipling - Mandalay

(...)
Płynąć chcę na wschód,za Suez,gdzie jest dobrem każde zło,
Gdzie przykazań brak dziesięciu i pić można,aż po dno.
Bo świątynny dzwon przyzywa i tam tylko być już chcę -
Przed pagodą starą w Moulmein,tam gdzie morza senny brzeg.
Na szlaku do Mandalay,gdzie flotylli dawnej cień;
Nasi chorzy tam leżeli,gdyśmy szli na Mandalay !

(przeł.M.Słomczyński)

Ten wiersz został zamieszczony przez Joe Alexa - Macieja Słomczyńskiego. W książce jest tak wiele opisów figur z brązu, które były tworzone ku czci Buddy. Chciałem wykonać coś o tematyce i oto jest:

[Obrazek: budda1.jpg]

Jest to ponadto pierwsza praca, której nie wstydzę się pokazać publicznie Uśmiech Warto jednak w tym miejscu dodać, że stworzone zostało to pod czujnym okiem pewnego złotnika z Legnicy. Grawerka niestety komputerowa, ale i tak mi się podoba. A jak wam się podoba? Zależy mi, jak zawsze z resztą na szczerych opiniach Uśmiech

Ponadto mam pytanie. Mógłbym się u nich uczyć, ale musiałbym wtedy rzucić szkołę i robić zaocznie. Jestem w technikum na kierunku technik informatyk, mały związek ze złotnictwem. Jakie są wasze opinie, jak na razie i tak mogę do nich przychodzić, po parę godzin dziennie, uczę się, ale to za mało czasu.

No i pojawia się jeszcze jedno pytanie, to jest medalion, więc trzeba też go odpowiednio nosić, medalion jest elementem biżuterii męskiej, czy damskiej? I do czego go zakładać?

Pozdrawiam
Przemek
Zajrzyj do mojego antykwariatu IMARI - antyki i design
Odpowiedz
#2
Przemku...masz fantazje. A na poważnie to wszystko idzie w dobrą stronę. Na razie te parę godzin dziennie wystarczy Ci aby się kształcić. Skończ technikum ale nadal kształć się w złotniczym fachu a jeśli w końcu stwierdzisz, że to jest to -to po prostu odrzuć wszystko inne i rób tylko to co lubisz robić i co daje Ci satysfakcje. Profity tez przyjdą z czasem bo ludzie docenią włożone serce w tą prace. Wiem po sobie. Jestem mgr inż. od czegoś innego oraz złotnikiem. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Wykształcenie oficjalne to jedno, zawód wyuczony i wykonywany często nie ma z tym nic wspólnego.
Możesz się uczyć jubilerstwa i sprawia Ci to radość, więc idź w tym kierunku.


Medalion naprawdę przecudnej urody. Akurat medaliki może nosić i kobieta i mężczyzna. Są uniwersalne. Klasyczne medaliki religijne (często poświęcone) noszone są bezpośrednio na ciele, pod ubraniem, dla osób wierzących w ich moc przynoszą szczęście lub mają inne cudowne właściwościUśmiech
Ale można oczywiście nosić też na wierzchu.
Odpowiedz
#4
Dominko, ten wyrób nie jest na sprzedaż, wiąże mnie sentyment do niego, ale chyba niedługo znów zacznę coś wytwarzać.
Zajrzyj do mojego antykwariatu IMARI - antyki i design
Odpowiedz
#5
Wardziks zabawne, bo patrząc na ostatni rok, mógłbym napisać poradnik: "O chłopaku, który zapomniał, że zbiera na narzędzia złotnicze"

Lepiej późno sobie o tym przypomnieć, niż później lub wcale Uśmiech
Zajrzyj do mojego antykwariatu IMARI - antyki i design
Odpowiedz
#6
Bardzo ładnie to wyszło!
Złota biżuteria - Pruszków! Zapraszamy! Naprawa, grawerowanie, obrączki ślubne
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości