Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GRAWEROWANIE W STALI
Cieszę się krzywy, że Ci się podoba! To prawda trochę posiedziałem nad projektem, żeby klient wiedział co mam zamiar zrobić z jego ulubionym karabinem. Poźniej trochę nawet zmieniłem koncepcję ale na szczęście efekt końcowy wyszedł lepszy niż początkowe założenia. Nie mam ostatnio czasu ale przy okazji zeskanuję ten projekt, to będziesz miał ( i inni forumowicze także Uśmiech ) porównanie. Bez dobrego projektu i dobrych narzędzi nie ma mowy o zadowalającym efekcie końcowym. Ja mam do siebie ciągle pretensję, że tak mało siedzę jeszcze nad fazą projektowania a więcej idę na żywioł i ryję w metalu Uśmiech

Właściciel broni teraz chce zamówić ładniejszą kolbę bo uważa że ta nie pasuje do grawerunku. Klocek sezonowanego drewna orzecha o ładnym rysunku barwie i usłojeniu kosztuje od kilku do kilkunastu tysięcy euro. Podobno najdroższe egzemplarze sprzedaje się na aukcjach. Jak już takie drewno się kupi to fachowiec mierzy klienta (długość szyji, ramion, szerokość barków itp.) i dopiero przystępuje do pracy. Zazwyczaj efekt końcowy jest powalający.

Co do książek to są bardzo ciekawe, pisane gotykiem, niestety nie znam niemieckiego. W wolnej chwili zeskanuję parę stron i wrzucę na forum.
Odpowiedz
Jeszcze dwa drobiazgi, ozdobne kapsle na broń. Motywem jest ten sam rogacz ale wykonany dwiema różnymi technikami. Pierwsza, charakterystyczna dla stylu niemieckiego i austriackiego tzw. głęboki relief. Druga to delikatne włoskie bulino (już pokazywałem taki kapsel ale z inną ramką). Różnica między tymi stylami widoczna na pierwszy rzut oka.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Kolega jest już na wyższym stopniu wtajemniczenia. Świetne prace w obu technikach, szczerze gratuluje.
Odpowiedz
Dzięki za komplement ale na razie uważam się za średnio zaawansowanego amatora Uśmiech
Odpowiedz
Dzisiaj nowy grawerunek, jeszcze gorący bo klientowi się spieszyło, skończyłem 2 godziny temu. Praca jest wykonana w magazynku od czeskiego sztucera. Materiał to aluminium w związku z tym nie da się go oksydować i grawerunek został podkreślony czarną  farbą do metalu.
Pośpiech to główny wróg grawera więc nie uniknąłem błędów (głównie na etapie transferu). Czas wykonania od startu (projekt) do finiszu (polerowanie) - 7 godzin.  Grawerowanie w aluminium jakoś mi nie leży, kruche i miękkie jednocześnie ale ogólnie jestem zadowolony  tej pracy.

Pozdrawiam

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Sa jakieś oksydy do aluminium, znajmy sprowadzał z USA.
Odpowiedz
mówisz jak kobieta, która ma jedno ucho wieksze i mysli, że wszyscy to widzą. Dopiero po dłuższej chwili znalazłem różnice w rysunku. Ktoś postronny kto ogląda tą prace spokojnie powie, że piękna robota Uśmiech
Odpowiedz
oksydę do aluminium na allegro kupi bez problemu
http://allegro.pl/listing/listing.php?or...1-kol-1209
Odpowiedz
(03-26-2015, 08:20 PM)kriss napisał(a): mówisz jak kobieta, która ma jedno ucho wieksze i mysli, że wszyscy to widzą. Dopiero po dłuższej chwili znalazłem różnice w rysunku. Ktoś postronny kto ogląda tą prace spokojnie powie, że piękna robota Uśmiech

Faktycznie, faceci zwracają uwagę na inne "detale" u  kobiet niż uszy Uśmiech  (mam nadzieję, że miłe panie na forum się nie pogniewają Uśmiech )
Odpowiedz
(03-26-2015, 10:57 PM)simoniculus napisał(a): oksydę do aluminium na allegro kupi bez problemu
http://allegro.pl/listing/listing.php?or...1-kol-1209

dzięki za namiar na oksydę, będę musiał ją nabyć, bo może być więcej podobnych zleceń
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości