Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przygoda z Bursztynem.
To musicie zobaczyc .

https://de.pinterest.com/pin/43698997006...tapp%3Apin
Odpowiedz
Dzięki Nordwid za wytrwałość. Osobiście przecinam kamienie na tarczy diamentowej, a do zwilżania używam kroplówki. Gzieś czytałem, że dobrze jest bursztyn zwilżyć naftą, ale nie wiem, czy to prawda. Uśmiech
Odpowiedz
(04-14-2015, 07:42 PM)Nordwind napisał(a): Niestety ciecia profesionalna pila do kamieni nie moge wam pokazac bo takowej nie posiadam ale moze ktos z forum ma cos takiego to byl bym wdzieczny za wstawienie.

A tak wogule to kiedys postanowilem zrobic sobie tanim kosztem taka pile na mokro. Kupilem nawet wszystko co do tego bym potrzebowal i w koncu doszedlem do wniosku ze przeciesz tak naprawde wcale tego nie potrzebuje - zucilem w kat i lezy napewno juz troche przyrdzewiale gdzies w garazu.
W zwiazku z tym mam pytanie do was. Czy oplacalo by sie zrobic fotorelacje z adaptacji taniej pily do kafli na pile do kamieni ??? Czy niech sobie tam dalej lezy ???
Wiercenie opisze jutro.

Myslę, że fotorelacja z budowy piły byłaby świetna, jeśli starczy ci cierpliwościUśmiech

Sama mam piłę samoróbną, która była zbudowana "na początek" i przetrwała już baaardzo długo.
Niestety zaczyna mnie denerwować, muszę zmienić już podstawę, prowadnicę - bo zardzewiała, a reszta mi nie przeszkadzaUśmiech Taka fotorelacja na pewno zmobilizowałaby mojego męża do zrobienia nowej. Zawsze jak coś zobaczy, to chce mu się robić, ja pewnie będę jeszcze z rok prosiłaZąbki
Ja osobiście tnę na tarczy z diamentowym nasypem, jak Kriss, i pod wodą.
Do wody jest doprowadzony zwykły wężyk z którego kapie woda. Ale jak mam tylko pojedynczy kamień do przecięcia, to nalewam po prostu wody na tarczę i stolik i tnę.
Odpowiedz
(04-14-2015, 07:28 PM)Nordwind napisał(a): 03

[Obrazek: 029_zps8lnvun7e.jpg]

Nordwind > bardzo ważne są tarcze do cięcia i zarówno te małe jak i większe muszą być bardzo cieńkie !!
te które używasz nie są dobre - niszczą i powodują pęknięcia  
najlepsze są takie cieńkie tarcze diamentowe które się 'wyginają' .. dodatkowo te tarcze nie przetną ci palca (czyba że się postarasz) Uśmiech 
kamienie zawsze należy ciąć 'na mokro' - aby nie przegrzać kamienia i tarczy - należy ciąć powoli bez dużego nacisku . 
pozdrawiam
Odpowiedz
(04-14-2015, 07:42 PM)Nordwind napisał(a): W zwiazku z tym mam pytanie do was. Czy oplacalo by sie zrobic fotorelacje z adaptacji taniej pily do kafli na pile do kamieni ??? 

Co tu relacjonować i to jeszcze foto? Sam mam taką piłę za 150 zł i tnie tak samo jak Avalonoska za 4000.
Trzeba tylko kupić taką piłę do płytek, która ma pod tarczą wanienkę na wodę i dokupić cienką tarczę diamentową
bo ta z zestawu "zeżre" połowę kamienia. Niestety taka cienka tarcza droższa jest od samej przecinarki.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
cactoos ma rację, przecinarka do płytek z wanienką na wodę i cienka tarcza stalowa z nasypem diamentowym i delikatnie !
Odpowiedz
cactoos napisal : Co tu relacjonować i to jeszcze foto?

I sprawa z pila rozwiazana.

Chcialem wlasnie jak pisze powyzej taka pile bardziej dopasowac do moich potrzeb denerwuje mnie na przyklad brak regulacji wody (po cieciu jestem caly mokry ) no i jeszcze kilka innych modyfikacji by sie przydalo .
Ale moze i prawda jest to forum zlotnicze a nie tam jakies zröb to sam. Z odrobina fantazji ( Kturej nam nie brakuje ) kazdy sobie z tym poradzi.

Kriss - podoba mi sie twöj pomysl z kroplöwka. - Pozwolisz ze wykozystam dla siebie ???

Opal Kingdom - Dzieki za fachowa porade .

Mam problem z przecinaniem perel (przecinam perle w miejscu wiercenia i mam 2 kaboszony) w czym to przytrzymac bo do tej pory trzymam w palcach i przewaznie jedna polöwke zepsuje ( palcöw jakos do tej pory nie pociolem ). Moze macie jakis pomysl ???

Jedrus - moze bys nam pokazal twoja przecinarke ?
Odpowiedz
Może perlę umieść w plastelinie? Jakbyś miał cienka tarcze i powoli ciął to nie powinna się wysunąć. Albo jest takie tworzywo termoplastyczne do trzymania rożnych rzeczy.

A ta swoja pile nie podpinasz czasem do kranu z regulacja?
Odpowiedz
Dzieki za porade z prlami - spröbuje. Z tym Kranem to nie przyszlo mi do glowy - tez niezle rozwiazanie. Tylko ja Jak Bym ciol to w garazu gdzie nie mam wody .
Odpowiedz
Opal Kingdom - zmiezylem grubosc wyzej pokazanych tarcz - 0,4 mm. Powiedz jaka grubosc byla by dobra ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości