Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Srebro - kilka pytań laika.
Nigdy jeszcze nie obrabiałem srebra dlatego moje pytania.

1. Do robienia tarcz zegarka potrzebny mi krążek
Czy takim urządzeniem wytnę krążek w blasze srebrnej 999 /  grubość 0,3 i 0,5 mm do 1 mm ?
Czy warto kupić taki sprzęt czy raczej szukać czegoś lepszego ?

[Obrazek: 5446117502]

2. W poleconym tu na forum sklepie który sprzedaje srebro ( Proma) znalazłem blachę Ag 999 ale najmniejsza grubość to 0,3 mm.
Czy jest internetowy sklep który sprzedaje blachę cieńszą  ?

3. W wyżej wymienionym sklepie znalazłem druty Ag 999 ale okrągłe. Część prac emalierskich chcę wykonać na drutach prostokątnych.
Czy znacie może sklep który takie druty oferuje ? Wysokość od 0,5 mm do 1 mm grubość 0,2 - 0,4 mm.

Za pomoc z góry dziękuję.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
Leszku, czuję że grubość 0,3 lub nawet 0,5 nie da rady, wysoka temperatura w piecu i mała twardość srebra, oprócz tego emalia sciagnie materiał i wyjdzie powichrowane. Moje zaczely wychodzić jak dałem blachę 1 mm, co najmniej
Odpowiedz
(07-10-2015, 06:32 AM)silverpaul napisał(a): Leszku, czuję że grubość 0,3 lub nawet 0,5 nie da rady, wysoka temperatura w piecu i mała twardość srebra, oprócz tego emalia sciagnie materiał i wyjdzie powichrowane. Moje zaczely wychodzić jak dałem blachę 1 mm, co najmniej

Paul dziękuję za dobrą radę.
Pozwolisz że odpowiem Ci w dziale emalierstwa by koledzy też skorzystali i .

ps. dobrze że jeszcze nie kupiłem materiału bo naraził bym się tylko na koszty.
Blacha 1 mm droga -.- ??? :-( ,,,,,,,,,, trudno, sztuka wymaga poświęceń Biggrin
.
Odpowiedz
Leszek, jakby co to dzwon do promy i powiedz co potrzebujesz podejrzewam ze jak potrzebujesz ciensza blache to oni sa w stanie taka wykonac/zdobyc.

Co do wykrojnika to spokojnie wytniesz sobie takie krazki ale nie wiem czy akurat TYM wykrojnikiem. Nigdy nie widzailem go na oczy wiec nie wiem. Osobiscie mam jakis stary firmy PEPE TOOLS i dziala.
Napewno moge Ci polecic wykrojniki firmy RODENT lub DURSTON ale tam niestety jest wyzsza cena z tym ze NAPEWNO beda to dobrej jakosci narzedzia
Odpowiedz
Dziękuję Ci dobry człowieku Biggrin  :-)

Zobaczyłem te narzędzia Rodenta i Durstona - fenomenalne !!!.  Jednak cena dla mnie nie do przeskoczenia. Cały budżet jakim dysponuję na emalierstwo w tym roku nie wystarczy na zakup takich wykrojników. Cry ( takie jest życie )
.
Odpowiedz
A jakiej srednicy krążki potrzebujesz, grubosc blachy i ile tego?
Odpowiedz
(07-10-2015, 06:12 AM)Leszek napisał(a): Nigdy jeszcze nie obrabiałem srebra dlatego moje pytania.

1. Do robienia tarcz zegarka potrzebny mi krążek
Czy takim urządzeniem wytnę krążek w blasze srebrnej 999 /  grubość 0,3 i 0,5 mm do 1 mm ?
Czy warto kupić taki sprzęt czy raczej szukać czegoś lepszego ?
Leszek, po co kombinujesz jak koń pod górę, skoro masz tokarkę?
Ściskasz kawałek blaszki w krążkach między uchwytem a konikiem i
nożem wytaczakiem tniesz rowek na średnicy, która ci potrzebna.
Po co masz wydawać kasę na czterorozmiarowy wykrojnik, jak możesz
mieć każdą średnicę i dodatkowo jeszcze zawinąć sobie krawędź?

Ludziska to se lubiejo poutrudniać życie. Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
(07-10-2015, 03:33 PM)mnap89 napisał(a): A jakiej srednicy krążki potrzebujesz, grubosc blachy i ile tego?

Na początek 20 sztuk krążka 0,5 mm o średnicy +/- 37 mm ale blacha 999
Jak masz to proszę o ofertę na PW bo ja chcę tylko emaliować a nie zajmować się przygotowanie srebra.

(07-10-2015, 04:00 PM)cactoos napisał(a): Leszek, po co kombinujesz jak koń pod górę, skoro masz tokarkę?
Ściskasz kawałek blaszki w krążkach między uchwytem a konikiem i
nożem wytaczakiem tniesz rowek na średnicy, która ci potrzebna.
Po co masz wydawać kasę na czterorozmiarowy wykrojnik, jak możesz
mieć każdą średnicę i dodatkowo jeszcze zawinąć sobie krawędź?

Ludziska to se lubiejo poutrudniać życie. Biggrin

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRqWYGKtq9TEMEiNDpi9Ij...AIBSzPVb2A]

Faaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaktycznie   mogę to wydusić na tokarce !!!! Potnę na kwadraty ścisnę konikiem i minutka a będą tarcze jak malowane i jeszcze sobie zagnę rant. Rozmarzony Biggrin Biggrin

Dziękuję jeszcze raz !!!  ja pie....jakie to proste. Starzeję się Biggrin
.
Odpowiedz
SOry LeszQ ja mam tylko wykrojnik do 1" takze przykro mi
Odpowiedz
(07-10-2015, 05:41 PM)mnap89 napisał(a): SOry LeszQ ja mam tylko wykrojnik do 1" takze przykro mi

To wymiar do damskich zegarków :-) Biggrin Biggrin Biggrin 
Dziękuję za pomoc.
Spróbuję tego Caktosssowego sposobu bo już raz tereblinkowanie Nam wyszło Biggrin Biggrin Love
.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości