Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zakup mikroskopu
Hejze, przed chwila trafilem na oferte mikroskop od RODENTa.

http://pl.rodent.pl/index.php?option=com...Itemid=160

Nie wiem czy oni sa producentem tego sprzetu(tzn raczej sami tego nie robia bo optyka sie nie zajmuja) czy poprostu sa dystrybutorem.

W kazdym razie sa podane jakies dane. Wyglada ciekawie i ma fajne ramie.

Cena troche droga bo 2800 netto no ale juz ramieniem.

Co sadzicie?
Odpowiedz
Nie kuś się niską ceną, łap okazie na ebay. Ramie to pryszcz, byle jaki garażowiec (trzeźwy) zrobię.
Oprawiam ...
Odpowiedz
(07-28-2015, 04:46 PM)mnap89 napisał(a): Co sadzicie?

Kupa gówn...a.  Wpisz na allegro Zeiss lub Wild i w tej cenie dostaniesz profesjonalny sprzęt a nie sprzęt który nie ma firmy.

Z jakiej firmy jest ten mikroskop ?  Szkła odlewane czy kryształy ? Roden srodent w dziedzinie optyki liczy się tylko Japoński Topcon, Amerykański Trimble, Szwajcarski Wild - dzisiaj Leica i Niemiecki Zeiss. Wszystkie te firmy występują pod swoimi nazwami ale są wykupione przez firmę Trimble.

Nie kupuj bo cena kosmos a sprzęt no name z Chin.

Napisz do czego chcesz mikroskop.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
Nie kupuje bo mnie i tak nie stac Język a jak bede szukal to do grawerowiania, freozawania i oprawiania kamieni.

Wrzucilem dla info. Nie znam sie na optyce tez sie nie wypowiem.
Odpowiedz
(07-28-2015, 08:12 PM)mnap89 napisał(a): Nie kupuje bo mnie i tak nie stac Język a jak bede szukal to do grawerowiania, freozawania i oprawiania kamieni.

Wrzucilem dla info. Nie znam sie na optyce tez sie nie wypowiem.

Jak będziesz w Kłodzku wpadnij pokażę Ci swoje.
Wysyłam Ci link na PW do taniego.
.
Odpowiedz
Ile mniej wiecej musi wynosic odleglosc robocza w takim mikroskopie? Bo są rozne np jedne maja 70mm inne 100 albo 160 i wiecej. rozumiem ze wiecej wcale nie zaszkodzi ale ile jest takie minimum zeby dalo sie oprawic kamienie, cos podfrezowac czy grawerowac?
Odpowiedz
od 140 do 210 mm to wg mnie dobre odległości
Odpowiedz
(12-10-2015, 06:35 PM)mnap89 napisał(a): Ile mniej wiecej musi wynosic odleglosc robocza w takim mikroskopie? Bo są rozne np jedne maja 70mm inne 100 albo 160 i wiecej. rozumiem ze wiecej wcale nie zaszkodzi ale ile jest takie minimum zeby dalo sie oprawic kamienie, cos podfrezowac czy grawerowac?

Marku 70 mm to za mało.
.
Odpowiedz
Ok, nie znam sie na optyce wiec niech mi ktos wyjasni czemu jedne mikroskopy maja np. 70mm a na innej aukcji taki sam model ma np 180? mowie tu oczywiscie o starych polskich i ruskich mikroskopach. Zastanawiam sie nad tym czy np jesli kupie taki 70mm to jest mozliwosc wymiany czegos(soczewek,szkiel lub co tam innego jest) na takie zeby zwiekszyc ta odleglosc robocza?

I jeszcze raz ponawiam pytanie co mozna brac pod uwage? Wiadomo, odleglosc robocza, fajnie gdyby byl zoom ale nie koniecznie, ramie robocze tez by sie przydalo, no i cena w miare rozsadna bo kupno nowego GRSa nie wchodzi w gre Język

BTW zauwazlem ze stare mikroskopy PZO wygladaja oraz maja parametry dokladnei takie same jak mikroskopry rosyjskie... Przypadek? Ząbki
Odpowiedz
Marku mają dodatkowe okulary lub jak Chińskie jakieś szkiełka nakładane od dołu.

Napisz ile chcesz wydać ( Biggrin Biggrin  wiem że jak najmniej) to poszukam Ci dobrego sprzętu. ( Zeiss, Wild )

PZO i Rosyjscy koledzy produkują przyzwoity sprzęt.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości